Kiedy nastąpi luzowanie obostrzeń? To pytanie spędza sen z powiek Polkom i Polakom. W związku z tym prof. Horban spieszy z odpowiedzią na to nurtujące pytanie, próbując ustalić prawdopodobny termin wyczekiwanych zmian. –Jeżeli utrzyma się tendencja, że będziemy mieli mniej zakażeń lub tyle samo, na pewno nie więcej, to zaczniemy proponować rozluźnienie rygorów – powiedział w Polsat News prof. Andrzej Horban.

Moment, kiedy w końcu pożegnamy obostrzenia, jest chyba jednym z najbardziej wyczekiwanych przez obywateli naszego kraju. Jak na razie nie zapowiada się, aby nadchodził wielki przełom w tej kwestii. Profesor Andrzej Horban tłumaczy, kiedy najszybciej możemy spodziewać się jakichkolwiek zmian. 

Kiedy luzowanie obostrzeń? 

Profesor Andrzej Horban wyjaśnił, kiedy najprawdopodobniej możemy spodziewać się luzowania obostrzeń. Doradca premiera ds. COVID-19 przekonuje, że jesteśmy tuż przed rozwiązaniem problemu, jednak koniec lockdownu jest jeszcze przed nami i będziemy musieli na niego trochę poczekać. 

Jeżeli utrzyma się tendencja, że będziemy mieli mniej zakażeń lub tyle samo, na pewno nie więcej, to zaczniemy proponować rozluźnienie rygorów – wyjaśniał w Polsat News. 

Profesor Horban wyjaśnił również, że rozwiązaniem całego problemu są przede wszystkim szczepienia. 

Fakt, że zaczynające się i fakt, że liczba szczepionek nie jest taka i nie będzie, żeby natychmiast zaszczepić 30 mln ludzi, dlatego zdecydowaliśmy się na wariant maksymalnie oszczędzający życie ludzkie – podkreślał. 

Swoja wypowiedzią chciał uargumentować harmonogram szczepień, według którego jednymi z pierwszych osób, które przyjmą szczepionkę, są osoby po 80. roku życia i dopiero po nich, młodsze roczniki. 

Obecne restrykcje wpływają na spadek zakażeń 

Podczas rozmowy w Polsat News prof. Horban zwrócił uwagę, że obecne restrykcje znacząco wpływają na spadek zakażeń w Polsce. Jego zdaniem, nie powinniśmy obawiać się zwiększania restrykcji, ponieważ te obecnie funkcjonujące spełniają założoną rolę i nie ma potrzeby ich zaostrzania. 

Zaczęła działać i obserwujemy spadek. W związku z tym nie ma powodów, żeby zwiększać te zalecenia podkreślał. 

Na potwierdzenie swoich słów przypomniał o decyzji, jaka została podjęta w kwestii powrotu uczniów do nauczania w trybie stacjonarnym. 

– A co więcej, staramy się otworzyć szkoły. Za chwileczkę pójdą też uczelnie wyższe, zaczynając od uczelni medycznych, bo trzymanie studentów na nauczaniu zdalnym jest niepoważne. 

Zatem wygląda na to, że zmierzamy we właściwym kierunku, a kwestia luzowania obostrzeń nie jest tak odległa, jakby się mogło wydawać. Dziś również przypominaliśmy o harmonogramie szczepień, który został przedstawiony podczas środowej konferencji przez Michała Dworczyka, więcej możecie przeczytać >tutaj<.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Polsat News, onet.pl 

 

 

 

 

Poprzedni artykułZygmunt Chajzer wyprowadził się od żony. Ciężko uwierzyć, gdzie zamieszkał
Następny artykułDramat rodziny z „Nasz Nowy Dom”. Spalono im wyremontowany dom, niestety to nie koniec
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.