Manipulowanie jest techniką znaną już od bardzo dawna. Stosuje się ją w celu nakłonienia innych do osiągnięcia własnych korzyści. Ten sposób często wykorzystują kobiety, żeby udobruchać swojego faceta albo sprawić, żeby ten zrobił coś, na czym nam zależy. W tym artykule przedstawimy Wam techniki, które są naprawdę skuteczne! Jesteście ciekawe? 😉

Manipulowanie może okazać się efektywnym sposobem do kierowania ludźmi. Osoby, na które wywieramy wpływ, czasami nawet nie zdają sobie sprawy, że są manipulowane. Warto więc poznać te techniki, żeby nauczyć się kierować ludźmi, a jednocześnie nie paść ofiarą tej metody.

Na wstępie warto zaznaczyć, że manipulacja może być wykorzystywana w negatywny sposób. Zwróćmy również uwagę na to, że samo słowo „manipulacja” nie kojarzy nam się najlepiej. Ludzie najczęściej wykorzystują tę technikę, żeby podporządkować sobie jakąś osobę, nastawić ją w sposób, który będzie dla nas korzystny.

Skuteczne sposoby na manipulowanie facetem?

Manipulowanie możemy zestawić z perswazją i wpływaniem na ludzi. Chociaż między tymi technikami występują różnice, na potrzeby tego artykułu możemy je uznać za synonimy.

Trzeba przyznać jeszcze jedną rzecz. Większość osób na pewno chociaż raz w życiu zmanipulowało kogoś. Świadomie czy nie, robi to każdy. Po co? Żeby zdobyć to, co chcemy. Kobiety równie często manipulują mężczyznami. Kiedy, po co?

Każdy mężczyzna na pewno nie raz spotkał się z kobiecym fochem. Do każdego obrażania się, kobiety uwielbiają dodawać mimikę i lekkie wyolbrzymienie problemu, który przerodził się w kłótnię. Dziewczyny, przyznajcie się, na pewno nie jedna z Was tak zrobiła 😉

Faceci wyczuwają focha na kilometr. To jedna z technik manipulacji mężczyznami. Jeśli dodamy do tego łzy, mężczyznę mamy już w garści.

Foch często idzie w parze z zachowywaniem się jak mała dziewczynka. Tym sposobem staramy się skruszyć faceta i dostać to, na czym nam zależy. Kiedy kobiety zachowują się jak dziecko, mężczyźni z trudem im odmawiają.

Mężczyźni uwielbiają być komplementowani i na każdym kroku zapewniani o swojej męskości. Faceci lubią również kobiety, które nie szczędzą im miłych słów. Niektóre z pań zachwalają swoich partnerów aż do przesady. To kolejna z technik manipulacji, którą stosują kobiety. Co stoi za takim zachowaniem kobiet? Chodzi o to, żeby ich partner zrobił to, o co poprosi go partnerka. To idealnie łechta męskie ego.

Kobiety czasami stosują perfidne sposoby, żeby dostać to, co chcą. Według wielu z nas wywoływanie zazdrości może okazać się świetnym sposobem, na osiągnięcie jakiejś korzyści. Trzeba jednak zaznaczyć, że to bardzo grząski grunt. Flirtowanie na oczach swojego faceta może przynieść odwrotny skutek do tego zamierzonego.

Jak manipulować mężczyzną?

Udawanie niedostępnej może świetnie się sprawdzić jako jedna z technik manipulacji. Dzieje się tak dlatego, że mężczyźni są łowcami i to, co jest dla nich niedostępne, momentalnie staje się atrakcyjniejsze. Psycholodzy przyznają, że to jest jeden z lepszych sposobów, żeby wywrzeć wpływ na swoim facecie.

Jeśli chcesz, żeby mężczyzna zgodził się na coś, co chcesz zrobić, przypomnij mu, że nie musi się z tobą zgadzać albo robić tego, co właśnie mu zaproponowałaś. To może wydawać się sprzeczne, ale przypominanie ludziom o tym, że czegoś nie muszą, często motywuje ich do zrobienia tego, co chcesz.

Okazuje się, że kobiety uwielbiają również grać seksem. Często brak zbliżenia jest dla mężczyzny karą za coś, czego nie zrobił albo za coś, co zrobił, ale to nie poszło po myśli partnerki. Kobiety używają seksu jako narzędzia manipulacji. Zdenerwowana kobieta wykręca się z seksu mówiąc, że jest zmęczona albo boli ją głowa.

Ten sposób można również wykorzystać w drugą stronę. Kobieta, chcąc coś osiągnąć, daje swojemu partnerowi maksymalną rozkosz, żeby zaraz po igraszkach, złożyć mu propozycję nie do odrzucenia.

Kobiety stosują powyższe techniki manipulacji, żeby osiągnąć jakiś cel, który sobie postawiły. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że nie tylko kobiety potrafią manipulować. Mężczyźni równie często wywierają wpływ na nas, w celu osiągnięcia własnych korzyści. Często grają na naszych emocjach, żeby zaznaczyć swoją wyższość i pozycję w związku.

Musimy również pamiętać o tym, że mężczyźni znają wiele damskich chwytów i trików. Niektórzy faceci są na nie wyczuleni i takie metody działają na nich jak płachta na byka.

Jakie jeszcze sposoby można dopisać do tej listy?

ZOBACZ TEŻ:

  1. 69 imion, których pod żadnym pozorem nie powinieneś dawać dzieciom. Mocno się zdziwisz
  2. Dermatolog radzi: To najgorsze rzeczy, jakie możesz zrobić swojej skórze
  3. Wyznanie Marysi: „Urodziłam w wieku 18 lat. Dziecko zniszczyło mi życie, mam do niego żal”

źródła: kobieta.gazeta.pl, businessinsider.com.pl, papilot.pl