Martyna Wojciechowska dzieci: Podróżniczka ma dwie piękne córeczki, jedna jest adoptowana

 

 

Martyna Wojciechowska i jej córki

Obraz 1 z 6

Fot.instagram.com @martyna.world

Martyna Wojciechowska dzieci ma więcej niż wszyscy przypuszczają. Polska podróżniczka znana jest nie tylko ze swoich dalekich podróży, ale również z wielkiego serca. Niedawno w Polsce pojawiła się adoptowana córka Wojciechowskiej. To wydarzenie wywołało poruszenie w internecie głównie przez historię adoptowanej dziewczyny.

Martyny Wojciechowskiej nikomu przedstawiać nie trzeba. O polskiej podróżniczce stało się głośno dzięki jej hitowemu programowi Kobieta na krańcu świata, w którym Polka odwiedzała najdalsze zakątki globu, by zobaczyć jak żyje się tam kobietom. Podczas jednej z wypraw poznała swoją przyszłą córkę…

Z kim Martyna Wojciechowska ma dziecko?

Martyna Wojciechowska niedawno świętowała swoje 44 urodziny. Polska podróżniczka przez wiele lat była związana z Jerzym Błaszczykiem, rekordzistą w nurkowaniu głębinowym. Wojciechowska i Błaszczyk mają 10-letnią córkę, Marysię. Niestety, w zeszłym roku 46-letni partner Martyny Wojciechowskiej zmarł na raka — to doświadczenie wstrząsnęło podróżniczką i małą Marysią. W wywiadzie dla tygodnika Gala, Martyna Wojciechowska przyznała, że od dłuższego czasu oswajała swoją córkę ze śmiercią i tym, że jej ojciec jest nieuleczalnie chory.

– Nie zastąpię Marysi taty, to jest niemożliwe. Bardzo kochała swojego tatę. Jest on wciąż obecny w naszych rozmowach i tak już zostanie zawsze. – powiedziała w wywiadzie dla Gali Wojciechowska.

Martyna Wojciechowska dzieci. Ile lat ma córka Martyny Wojciechowskiej?

Marysia ma 10 lat, ale jak wielokrotnie podkreśla polska podróżniczka — dziewczynka jest bardzo dojrzała jak na swój wiek. Udowodniła to, kiedy do Polski przyjechała jej nowa siostra, Kabula, którą Martyna Wojciechowska zaadoptowała nie tak dawno temu. W jednym z wywiadów po przyjeździe Kabuli do Polski, Martyna zapytana o to, jak na nową siostrę zareagowała Marysia, odpowiedziała:

– Marysia wie, że ma starszą siostrę od bardzo, bardzo dawna, kiedy była naprawdę szkrabem. To było chyba w pierwszej klasie szkoły podstawowej organizowała już zbiórki dla Kabuli w szkole i wysłaliśmy pieniądze, które zebraliśmy na edukację Kabuli w Tanzanii. Więc Mania ma tę głęboką świadomość. Jest bardzo empatycznym, cudownym dzieckiem. I wiadomo, że spotkać się tak na żywo to jest jest już zupełnie inne wrażenie, ale cieszę się, że mam w domu taką mądrą, fajną wilczycę 10-letnią, która rozumie, też co robię i po co to robię. – powiedziała z dumą polska podróżniczka.

Czy Martyna Wojciechowska adoptowała dziecko?

O historii Kabuli cierpiącej na albinizm było głośno w mediach w ostatnich miesiącach. Przyjazd tej doświadczonej przez los dziewczyny wywołał wielkie poruszenie, a zdjęcie z powitania Martyny Wojciechowskiej z Kabulą na lotnisku w Warszawie skomentowało kilkadziesiąt tysięcy osób.

Przypomnijmy, że Kabula urodziła i wychowała się w niewielkiej wiosce w Tanzanii. W jej kulturze albinizm uważany jest za dar od bogów, a każdy kawałeczek ciała osoby z bielactwem jest na wagę złota – części ciała albinosów wykorzystuje się do wyrobu amuletów, które mają nie tylko chronić ich posiadacza, ale zapewnić mu bogactwo i szczęście. Kiedy Kabula miała 12 lat kilkoro mężczyzn z sąsiedniej wnioski wtargnęło do jej chaty w środku nocy i odrąbało jej prawą rękę. Dziewczyna prawie wykrwawiła się na śmierć. Cudem uratowana, trafiła do specjalnego zamkniętego ośrodka dla albinosów, którzy podobnie jak ona zostali okaleczeni z powodu swojego bielactwa. Kabulę spotkała Martyna Wojciechowska podczas kręcenia odcinka do Kobiety na krańcu świata i postanowiła jej pomóc. Po długich i żmudnych staraniach, polska podróżniczka mogła w końcu adoptować Kabulę i zapewnić jej wsparcie materialne i emocjonalne, którego młoda dziewczyna tak potrzebowała. Niedawno Kabula przyleciała do Polski, by odwiedzić swoją nową rodzinę i poznać swoją siostrę, Marysię.

Ile dzieci ma Martyna Wojciechowska?

Oprócz biologicznej córki Marysi, Martyna Wojciechowska dzieci adoptowanych ma w sumie sześcioro – wszystkie mieszkają w różnych zakątkach świata. W rozmowie z Vivą! polska podróżniczka powiedziała, że nie może doczekać się, kiedy zapozna Marysię z jej licznym rodzeństwem:

– Marysia ma rodzeństwo, tak, i wie o tym. Nawet czekam na ten moment, kiedy będzie gotowa, żebyśmy pojechały razem na te krańce świata, żeby poznała swoje adoptowane rodzeństwo. Ale w ich warunkach i w ich środowisku. – powiedziała Wojciechowska.

Dlaczego nazywana polską Angeliną Jolie Wojciechowska nie chciała, by zaadoptowane przez nią dzieci zamieszkały z nią w Polsce? Podróżniczka przyznała, że wybrała inną drogę niż hollywoodzka aktorka, ponieważ nie chciała pozbawiać dzieci ich naturalnego środowiska i własnej kultury. Dla niej najważniejsze było to, by zapewnić im opiekę prawną, pieniądze i wyrwać ich z biedy. Dlatego co jakiś czas odwiedza każdą ze swoich adoptowanych pociech – może niedługo w tych podróżach będzie jej towarzyszyć Marysia?

Czy Martyna Wojciechowska ma męża?

Martyna Wojciechowska dzieci wychowuje razem ze swoim obecnym partnerem, podróżnikiem Przemysławem Kossakowskim. Kossakowski wspiera ją w kolejnych adopcjach i podróżach. Czy Martyna Wojciechowska wyjdzie za mąż za Przemysława Kossakowskiego? Sama podróżniczka przyznaje, że aż 5 razy była zaręczona, z czego 2 razy uciekła sprzed ołtarza – decyzja o ślubie musi więc bardzo dobrze przemyśleć.

Bardzo możliwe, że na ślubnym kobiercu stanie właśnie z Kossakowskim, ale na to będziemy musieli chyba trochę poczekać, chociaż kto wie – może para zgotuje wszystkim niespodziankę i pobierze się w tajemnicy? Kossakowski zasłynął jako bezkompromisowy i odważny podróżnik, a Martynie również nie można odmówić miłości do adrenaliny i przygód. Sekretny ślub byłby bardzo w ich stylu. Co myślicie?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Martyna Wojciechowska opowiedziała, jak Marysia zareagowała na adoptowaną córkę
  2. Maja Bohosiewicz dzieci: Aktorka ma dwójkę małych słodziaków
  3. Beata Tyszkiewicz dzieci: Córki po 40-stce a wyglądają bajecznie

źródło: gala.pl, viva.pl, se.pl, pudelek.pl, jastrzabpost.pl, pomponik.pl, natemat.pl