Matka ciężko chorego chłopca zdecydowała się na dramatyczny gest. Nie mając wiele możliwości na rozwiązanie swojej bardzo ciężkiej sytuacji, kobieta postanowiła zwrócić się z prośbą do osoby, w którą zawsze pokładają wiarę wszystkie dzieci, do świętego Mikołaja. Jej list nie pozostał bez odpowiedzi. 

W tym niezwykłym okołoświątecznym okresie bardzo dużo mówi się o potrzebujących. Istnieją inicjatywy, które dokładnie tak samo jak święty Mikołaj, dedykują swój czas na niesienie pomocy, szczególnie w tym właśnie czasie. Jedną z takich inicjatyw jest działająca w Szczecinku drużyna świętego Mikołaja. Na jej adres przyszedł niedawno desperacki list, który wysłała ta matka. 

Matka z prośbą do Mikołaja

Pani Nataliya i jej rodzina rok temu przyjechała do Polski z Ukrainy, by zapewnić dobre życie swoim dzieciom. Niestety, los był dla kobiety bezlitosny i już niedługo później jej starszy synek, 11-letni Stanislav, został zdiagnozowany z ostrą białaczką. Chociaż rodzina walczy ze wszystkich sił, ich życie nie jest proste. 

Zdesperowana matka postanowiła napisać list do świętego Mikołaja, a dokładnie — do jego drużyny, inicjatywy, która działa w jej okolicy, pomagając potrzebującym. Pani Nataliya potrzebuje jednej bardzo ważnej rzeczy, bez której opiekowanie się chorym dzieckiem jest praktycznie niemożliwe. Kobieta zbiera pieniądze na elektryczną suszarkę do prania.

Każda pomoc jest potrzebna

Mały Stanislav wiele czasu spędza w szpitalu, jednak kiedy jest w domu, zarówno jego ubrania, jak i pościel muszą być nieustannie prane. Suszenie ich niestety sprawia rodzinie problem. W ich mieszkaniu nie ma możliwości, by odpowiednio szybko suszyć kolejne prania. 

Potrzebne jest około 2,5 tysiąca złotych, jednak tej rodzinie przyda się każdy grosz. Trudno wyobrazić sobie, jak ciężko jest tej rodzinie, podczas gdy tuż przed świętami ich synek tak wiele czasu spędza w szpitalu. Mamy nadzieję, że Mikołaj odwiedzi w tym roku panią Nataliyę.

Zostać Mikołajem dla tej rodziny można zostać tutaj

ZOBACZ ZDJĘCIA:

matka
fot. facebook.com

Pani Nataliya potrzebuje pomocy.

matka
fot. facebook.com

Matka napisała list do świętego Mikołaja. 

matka
fot. facebook.com

Święty Mikołaj pomaga naprawdę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworem
  2. Nowe informacje ws. Tomasza Lisa. „Jego stan jest ciężki”
  3. Zauważył tajemniczy panel w ogrodzie. Otworzył go i znalazł zaginione arcydzieło. Warte 257 mln zł
  4. 7-latka zostawiła pracownikowi stacji benzynowej liścik. Gdy mężczyzna go przeczytał od razu zadzwonił na policję
  5. Znaki zodiaku, które można poślubić w ciemno. Z nimi najlepiej się zestarzeć
  6. Fatalne doniesienia ws. małżeństwa Małgorzaty Kożuchowskiej. Po latach choroby spadł na nią kolejny okrutny cios

źródła: se.pl

Poprzedni artykułŻakiety do sukienki na wesele. Stylista radzi, jak wybrać odpowiedni żakiet
Następny artykułJak wyglądał Jurek Owsiak w młodości? Prezes WOŚP pokazał zdjęcie sprzed 38 lat
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego