Marta Konkol nie żyje. Jej sprawą żyła jeszcze niedawno cała Polska. 22-latka walczyła o życie i prosiła o pomoc. Chorowała na mukowiscydozę, która pozbawiała ją możliwości oddychania. Przeszczep płuc niestety nie pomógł.

Jej zbiórki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Niestety, mimo pomocy, nie udało się jej uratować. 

Nie żyje Marta Konkol. Przeszczep nie pomógł

Marta Konkol była 22-latką z Żukowa, która przez lata chorowała na mukowiscydozę. Kobieta należała do Wspólnoty Gwiazda Betlejemska, która poinformowała dziś o jej śmierci. 

W losy Marty zaangażowanych było wiele osób. Organizowała ona zbiórki, mając nadzieję, że pomogą jej one odzyskać zdrowie lub chociaż ułatwić funkcjonowanie. 

Dzięki zebranym pieniądzom udało jej się uzyskać możliwość przeszczepu płuc. 27 lutego odbyła się operacja. Wszyscy mieli nadzieję, że nowe płuca się przyjmą. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Okazało się jednak, że operacja była niezwykle skomplikowana, a nowy organ nie zadziałał tak, jak powinien.

Oświadczenie Wspólnoty

 Nie pozwólcie, aby wasze serca były wstrząśnięte. Wierzycie w Boga i we mnie wierzcie. W domu mego Ojca jest wiele mieszkań; gdyby tak nie było, to bym wam powiedział – pisano na profilu wspólnoty, do której należała Marta. 

 Teraz idę tam, aby przygotować wam miejsce. A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, to znowu powrócę i zabiorę was do siebie, abyście byli tam, gdzie ja jestem. A znacie drogę tam, dokąd idę. Na co rzekł Tomasz: „Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?”. Jezus mu odpowiedział: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca, jak tylko przeze mnie”. Bóg bardzo kocha Martę, dlatego chce mieć ją u Siebie. My też tęsknimy, ale mamy nadzieję, że jeszcze tylko chwila i będziemy razem w JEGO CHWALE tańczyć, śpiewać – dodano. 

 Ufamy Tobie Panie, że teraz jest szczęśliwa w Twoich ramionach – pisano na zakończenie. 

Marta odeszła ledwie chwilę po północy z 6 na 7 marca. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [o2.pl]

Poprzedni artykułWiemy, jakie liczby najczęściej pojawiają się w Lotto. Statystyki nie kłamią
Następny artykułAnna Karczmarczyk jest w ciąży. Wesołą nowiną pochwaliła się na Instagramie