Nie żyje słynna polska piosenkarka, która swoją popularność zdobyła w latach 60. Wszyscy świetnie znali jej przeboje, miała szerokie grono fanów i niezliczoną ilość wielbicieli. Niezwykle smutną informację potwierdził właśnie Związek Artystów Scen Polskich.

Nie żyje uwielbiana piosenkarka, absolwentka Studium Piosenkarskiego Hanny Skarżanki i Aleksandra Bardiniego, członkini kabaretu Pineska. Miała 83 lata. Hanna Rek-Wyrobek była szczególnie znana w latach 60., popularność zdobyła dzięki piosence Gdy mi ciebie zabraknie. Jej występ w Opolu do dziś zapiera dech.

Nie żyje Hanna Rek-Wyrobek

-Z żalem informujemy, że w dniu 17.09.2020 r. odeszła Hanna Rek-Wyrobek zasłużony członek ZASP, gwiazda estrady, Teatru STS i Kabaretu Pineska, absolwentka Studium Piosenkarskiego Hanny Skarżanki i Aleksandra Bardiniego. Artystka zasłynęła piosenką Gdy mi ciebie zabraknie… od dziś także Jej będzie nam brakowało – czytamy na oficjalnym profilu ZASP.

Hanna była żoną pierwszego Polskiego Rockandrollowca Bogusława Wyrobka, który swoją karierę rozpoczynał w zespole Rythm and Blues. Niestety zespół nie przetrwał długo, a do jego rozwiązania przyczynił się I sekretarz KW PZPR w Katowicach Edward Gierek. Pani Hanna w 1957 roku zajęła drugie miejsce w organizowanym przez Polskie Radio konkursie piosenki. W latach 1961 – 1962 występowała na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. W latach 60. założyła zespół o nazwie Hanna Rek Band, w którym później występowała razem z mężem. W 2005 roku została odznaczona Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

  1. Krzysztof Ibisz pęka z dumy. Nikt się nie spodziewał, gratulacje płyną z całej Polski
  2. Niesamowite wieści, Tomasz Komenda zdobył nową pracę u gwiazdora TVN. Poruszające, czym się zajmie
  3. Tłumy ruszą do Pepco, w sklepie znowu pojawił się produkt, którego pragną tysiące. Cena zachęca jeszcze bardziej

Przyjaciele i bliscy pożegnali piosenkarkę

Satyryk Filip Borowski, który przyjaźnił się z Panią Hanną, za pośrednictwem Facebooka w bardzo wzruszających słowach pożegnał piosenkarkę. Jak napisał:

– Miałem zaszczyt gościć Ją u siebie w domu. Uwielbiała smakołyki kulinarne mojej Kochanej Lusieńki – szczególnie pyszne gołąbki. Wystąpiła kilka razy w Kabarecie Filip z konopi Filipa Borowskiego w latach 90. elektryzując widownię swym aksamitnym głosem – napisał Filip Borowski.

Artystkę pożegnał także organizator wielu imprez charytatywnych, a także główny autor strony internetowej przemekdzieciom.pl Przemysław Szaliński:

– Wczoraj rano zmarła piosenkarka, która wylansowała takie przeboje jak Gdy mi Ciebie zabraknie czy Złoty pierścionek. Pani Hania wystąpiła na pierwszym charytatywnym koncercie, jaki zorganizowałem. 26 maja 2008 roku swoim występem w Gdańsku pomogła Markowi. Teraz możecie charytatywnie wylicytować z autografem Pani Hanny – czytamy na Facebooku Pana Przemka.

Hanna Rek-Wyrobek odeszła jako zapamiętana i zasłużona osoba. Jej mąż Bogusław zmarł w 1997 roku. Wyrażamy głębokie wyrazy współczucia rodzinie zmarłej.

ZOBACZ ZDJĘCIE I FILM:

Nie żyje uwielbiana piosenkarka.

Swoją najbardziej znaną piosenkę zaśpiewała w Opolu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. TVP przekazało porażające informacje. Niestety, nie żyje Ryszard Głowacki
  2. Dramat, leciał w powietrzu i nagle runął. Doszło do tragedii
  3. Rozstanie w zgodzie. Czy można przyjaźnić się z byłym partnerem?
  4. Cesarskie cięcie na życzenie. Jesteś za czy przeciw?
  5. Tragiczny finał wesela. Chcieli świętować miłość, teraz nie żyją
  6. Koszyki w Lidlu mają ukrytą cudowną funkcję. Wielu klientów jej nie zna i wielka szkoda

Źródło: pomponik.pl

Wydawca i kierownik treści kobiecych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość: marta.kulik@iberion.pl