Nie żyje znany z zespołu Omega piosenkarz János Kóbor. Węgierskie media podały, że 78-letni artysta zmarł w szpitalu z powodu COVID-19. Jego hit pt. „Dziewczyna o perłowych włosach” znał każdy fan.

Przez większość swojej kariery nazywany był przez znajomych i przyjaciół „Mecky”. Lider kultowego zespołu trafił do szpitala kilka tygodni temu, gdzie stwierdzono u niego zakażenie koronawirusem.

Nie żyje János Kóbor

O śmierci muzyka jako pierwszy poinformował węgierski dziennik „Blikk”. Problemy zdrowotne Kóbora rozpoczęły się na początku listopada. Właśnie wtedy podjęto decyzję o jego hospitalizacji. Gazeta dodała, że 78-latek nie był zaszczepiony na COVID-19. 

Ta przykra wiadomość została potwierdzona przez jego zespół, Omegę w mediach społecznościowych. Wszyscy są zszokowani, że „Mecky” odszedł na zawsze. 

– Z szokiem informujemy, że po krótkiej chorobie zmarł János Kóbor, założyciel zespołu Omega oraz laureat nagród Kossutha i Ferenca Liszta […] Brak słów, pozostaje cisza. Mecky pozostanie w naszych sercach na zawsze – czytamy na profilu Omegi na Facebooku.

Warto przypomnieć, że to już trzeci muzyk legendarnego zespołu, który odszedł na przestrzeni ostatnich dwóch lat. W 2020 pożegnaliśmy Laszlo Benka i Tamasa Mihaly’ego. Ich hit „Dziewczyna o perłowych włosach” zyskał miano nieśmiertelnego, i doczekał się dziesiątek coverów w różnych językach.

Zobacz zdjęcie i wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Biedronka już ogłosiła. Jutro pojawi się ekskluzywny produkt, na który polują miliony
2. Widzowie zastygli w bezruchu. Niebywałe, co w „Pytaniu na śniadanie” zrobiła zwyciężczyni „The Voice”
3. Burza w sieci po tym, co stało się na wizji podczas finału „The Voice of Poland”

 

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl