Nie wszyscy wybitni artyści są także powszechnie znani. Jedną z takich osób z pewnością był Jacek Wesołowski, który szerokiej sławy nigdy nie zdobył, choć w tym, co robił, był jednym z najlepszych specjalistów. Niestety, w niedzielę zmarł.

Poinformował o tym jego brat Stefan we wzruszającym wpisie na Facebooku. Wiemy także, kiedy odbędzie się pogrzeb artysty

Jacek Wesołowski – specjalista od instrumentów historycznych

Jacek Wesołowski prowadził własny warsztat w Gdańsku. Zajmował się w nim odnawianiem historycznych, zabytkowych wręcz instrumentów. Miał okazję przeprowadzać renowację sprzętów stworzonych przez najlepszych producentów i mistrzów sztuki.

Uczył się tego w Londynie. Tam też bardzo długo pracował, ale wreszcie udało mu się wrócić do Polski i założyć własny warsztat w Gdańsku. W swoim fachu praktycznie nie miał sobie równych. Był doceniany przez specjalistów z całej Europy.

Jego pasją było także lotnictwo. Jak zdradził jego brat, obydwaj potrafili przegadać wiele godzin o samolotach. Mało tego, w ostatnim czasie Wesołowski zaczął nawet spełniać swoje podniebne marzenia. Uczył się latać szybowcem.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Wszyscy, którzy chcą uczcić jego pamięć, mogą zjawić się na pogrzebie artysty. Odbędzie się on 16 października o godzinie 13.00 w bazylice św. Mikołaja w Gdańsku. Około godziny 15 procesja rozpocznie marsz w kierunku grobu.

Źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
  2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
  3. Michał Wiśniewski zostanie przesłuchany przez prokuraturę