Polskie Radio poinformowało o śmierci wybitnej reportażystki radiowej, Krystyny Melion. Przyczyna jej śmierci nie została jednak podana. Jej osobę wspomniała na swoim Facebooku dziennikarka Hanna Bogoryja Zakrzewska.

Na koncie Krystyny Melion jest kilkaset reportaży radiowych. Tworzyła także dokumenty, które następnie prezentowano na antenie. W 1969 roku otrzymała nagrodę Złotego Mikrofonu.

Nie żyje Krystyna Melion

Zmarłą dziennikarkę można nazwać prawdziwą legendą radiowego reportażu. Jak podaje „Polskie Radio” robiła wszystko, by otrzymać czysty i autentyczny dźwięk bohatera w czystej formie. Był to dla niej najważniejszy budulec opowieści.

Krystyna Melion była laureatką wielu nagród. W 1974 roku otrzymała nagrodę na festiwalu Premius Ondas za reportaż pt. „Głębokie zanurzenie”. Przedstawiał on bardzo niepokojące losy pierwszego, polskiego rekordzisty świata w pływaniu, Marka Petrusewicza.

W 2015 r. odebrała nagrodę specjalną Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, natomiast rok później wręczono jej nagrodę „Magnes reportażu” podczas Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów. O jej śmierci poinformowało Polskie Radio, potwierdziła to również dziennikarka Hanna Bogoryja Zakrzewska.

Bałam się dnia, w którym będę musiała to napisać. Krysia Melion odeszła. Mój wzór. Inspiracja. Mistrzyni […] Dla niej reporter musiał mieć „jaja”. Odwagę. Ale też ciepło i zrozumienie. Tak ona była. Była. Nie mogę uwierzyć – napisała dziennikarka.

Rodzinie zmarłej składamy najszczersze kondolencje.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Biedronka już ogłosiła. Jutro pojawi się ekskluzywny produkt, na który polują miliony
2. Widzowie zastygli w bezruchu. Niebywałe, co w „Pytaniu na śniadanie” zrobiła zwyciężczyni „The Voice”
3. Burza w sieci po tym, co stało się na wizji podczas finału „The Voice of Poland”

Źródło: Polskie Radio

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl