Parking miejski jest miejscem, które niekoniecznie wywołuje uśmiech na twarzach kierowców. Dzieje się tak przede wszystkim z dwóch powodów: są bardzo często zajęte i ciężko znaleźć na nich miejsce, a także trzeba za nie zwyczajnie płacić. Niejednokrotnie są to całkiem spore kwoty. Uważacie, że parkingi miejskie powinny być darmowe?

Wielu ludzi uważa parking miejski za przekleństwo. Kiedy spieszymy się do pracy lub na ważne spotkania niejednokrotnie napotykamy sytuację, w której nie możemy znaleźć wolnego miejsca. A gdy przychodzi nam zapłacić za użytkowanie jednego z nich, zdarza się, że musimy wyłożyć dużą sumę pieniędzy. Myślicie, że powinno się to zmienić?

Ile wynoszą opłaty za parkingi miejskie w Warszawie i innych dużych miastach w Polsce?

Opłaty za parkingi miejskie w Warszawie wynoszą: pierwsza godzina 3 zł, druga godzina 3,60 zł, trzecia godzina 4,20 zł, czwarta i kolejne godziny po 3 zł. Z kolei w innych dużych miastach w Polsce tj. np. Kraków, Wrocław, czy Poznań musimy liczyć się z podobnymi wydatkami.

Cennik opłat za postój na parkingu miejskim w Poznaniu wynosi odpowiednio: 3,50 zł, 4,20 zł, 4,90 zł i 3,50 zł. Mieszkańcy Krakowa muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 3 zł, 3,50 zł, 4,10 zł i 3 zł. We Wrocławiu ceny te wynoszą 3 zł, 3,60 zł, 4,30 zł oraz 3 zł. W pozostałych miastach tj. Łódź, Szczecin, Trójmiasto, Lublin, czy Rzeszów ceny wahają się bardzo blisko wyżej wymienionych. Uważacie, że są to odpowiednie ceny?

Czy ceny parkingów miejskich są za wysokie?

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ to zależy od miejscowości oraz dochodów osobistych. Opinie na ten temat są podzielone. Zdaniem części ludzi parkingi miejskie są bardzo dobrym i odpowiednim wyjściem, a także powinno ich być coraz więcej.

Z kolei druga część społeczeństwa uważa, że stawianie parkingów kosztem wycinanych drzew i zieleni miejskiej to prawdziwy absurd i nie powinno tak być. W dodatku ceny za parkingi są ich zdaniem znacznie za duże. A jak wy uważacie?

Poprzedni artykułNagle ksiądz zwrócił się do protestujących kobiet. Skandaliczne słowa, nie zamierza nawet przeprosić
Następny artykułZaczęło się. Paraliż i blokady w całej Polsce, tłumy Polek i Polaków wyszły na ulicę
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl