Pierwsza dama Ukrainy Olena Zelenska opublikowała kolejny komunikat do swoich rodaków. Żona prezydenta Ukrainy podziękowała im za ich bohaterską postawę.

Olena Zelenska od samego początku konfliktu nie tylko wspiera męża, Wołodymira Zelenskiego, ale też sama otwarcie komunikuje się z narodem ukraińskim.

Pierwsza dama Ukrainy podziękowała swoim rodakom

Olena Zelenska już wczoraj podziękowała swoim rodakom za ich odwagę i upór, dodając, że jeśli zachowają spokój i hart ducha, wspólnie uda się odeprzeć rosyjską inwazję (więcej TUTAJ).

Także żona prezydenta Ukrainy postanowiła wesprzeć swoich obywateli i podziękować za ich determinację. Zamieściła zdjęcie dziewczynki, która poprzedniej nocy urodziła się podziemiach metra, podczas bombardowań Kijowa.

W te dwa dni wszyscy staliście się armią, jesteście niesamowici. […] Dzieci, które narodziły się w schronach, będą żyć w pokojowym kraju, który się obronił – zapewniała Zelenska.

Pierwsza dama podziękowała obywatelom za ich solidarność, pamiętanie o opiece nawet nad zwierzętami i chęć niesienia wzajemnej pomocy.

Zaapelowała też, by obywatele Ukrainy nawiązywali kontakty poprzez media społecznościowe, by stworzyć sieć wsparcia dla osób starszych i słabszych, i by móc lepiej chronić się nawzajem.

Zelenska wezwała także do oddawania krwi w szpitalach, zgłaszania ruchów wrogich wojsk oraz pomoc żołnierzom Ukrainy.

Jesteśmy armią, armia to my – dodała na koniec.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Jak zwalczyć ból gardła w nocy?
  2. „Stepowa miłość” znika z TVP. Odcinków nie obejrzymy już nawet w sieci?
  3. „Płaczę”. Paweł Deląg pokazał wiadomość od znajomej z Ukrainy