Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Waldemar Łubniewski oraz Policja Śląska poinformowali, że zatrzymany 41-latek, oskarżony o zabójstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic przyznał się do popełnionego czynu. W poniedziałek został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu. Wiadomość przed momentem trafiła do mediów. Grozi mu dożywocie.

Wczoraj, tj. 23 maja w niedzielę policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo 41-latka. Teraz mężczyzna usłyszał zarzut morderstwa, do którego się przyznał.

Zabójca 11-letniego Sebastiana przyznał się do popełnionej zbrodni

Policja Śląska opublikowała przed momentem wiadomość, w której potwierdziła zatrzymanie i doprowadzenie przed obliczę Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu 41-latka podejrzanego o zabójstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic.

W zamieszczonym na Twitterze wpisie widać, jak funkcjonariusze przeszukują miejsce, w którym morderca ukrył zwłoki uprowadzonego, a następnie zamordowanego chłopca. Uwieczniony został także moment zatrzymania i ubezwłasnowolnienia zabójcy.

Zatrzymany w niedzielę 41-latek w rozmowie z policjantami przyznał się do uprowadzenia, a następnie zabójstwa 11-latka. Mężczyźnie grozi dożywotnie więzienie – czytamy na Twitterze Policji Śląskiej.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Rzecznik sosnowieckiej Prokuratury Okręgowej, Waldemar Łubniewski przekazał informację, że w niedzielę do późnych godzin nocnych trwały oględziny miejsca, w której dokonano zbrodni i zabezpieczone zostały kolejne dowody.

Sekcja zwłok zamordowanego chłopca ma odbyć się dziś

Jak podaje portal „wydarzenia.interia.pl” z nieoficjalnych wiadomości wynika, że już dziś, tj. w poniedziałek 24 maja ma odbyć się zaplanowana sekcja zwłok, która przedstawi dokładną odpowiedź, w jaki sposób doszło do morderstwa.

Przypomnijmy, że w sobotę ok. godz. 20:00 mama chłopca poinformowała policjantów, że jej syn nie wrócił do domu z placu zabaw, na którym się bawił. Pierwotnie nakazała mu wrócić o godz. 19:00, jednak poprosił ją o 30 minut dodatkowego czasu, na co mama przystała.

Kamery zarejestrowały, że nieopodal placu zabaw znajdował się samochód mężczyzny podejrzanego o dokonanie tej bestialskiej zbrodni. Stamtąd miał uprowadzić i wywieźć chłopca do Sosnowca.

Według nieoficjalnych informacji podawanych m.in. przez portal „WP Wiadomości” wynika, że mężczyzna miał dokonać przestępstwa na tle seksualnym. Wszystko wyjaśni nadchodząca sekcja zwłok.

Zobacz wideo:

Zobacz artykuły polecane przez Redakcję Lelum:

Źródło: wydarzenia.interia.pl, wiadomosci.wp.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl