Kobiety bardzo starają się dbać o swój wizerunek, a operacje plastyczne, w celu poprawy wyglądu, stają się codziennością. Pewna mieszkanka Wielkiej Brytanii przeżyła istny dramat, kiedy zaatakowana przez psa, straciła nos. Kobieta załamała się i miała ogromne problemy z normalnym funkcjonowaniem, na szczęście po wielu latach, udało się pomóc oszpeconej kobiecie.

Cała sytuacja miała miejsce sześć lat temu. Jayne Hardman została dotkliwie ugryziona przez psa, który zaatakował jej nos. Spowodował tym rozległy krwotok, który doprowadził kobietę do jego utraty. Teraz odważyła się opowiedzieć swoją historię w programie telewizyjnym This Time Next Year.

Utrata nosa

Kiedy kobieta udała się do lekarza, okazało się, że wypadek nie będzie tylko zwykłym ugryzieniem. Choroba autoimmunologiczna – ziarniniakowatość Wegenera, zaatakowała już tkanki znajdujące się w nosie kobiety. Choroba zaczęła się nasilać do tego stopnia, że lekarze byli zmuszeni do wycięcia większej części tkanek nosa. Kobieta była załamana, całkowicie straciła pewność siebie oraz radość życia.

Nie chciałam wychodzić do ludzi i stawić czoła światu. Nienawidziłam tego, jak wyglądałam. Nie mogłam patrzeć nikomu w oczy, ponieważ wszyscy wpatrywali się we mnie – wyznała Jayne w programie.

Dzięki protezie nosa odzyskała pewność siebie

Na szczęście kobieta nie musi się dalej ukrywać, ponieważ otrzymała protezę nosa, która umożliwia jej normalne funkcjonowanie.

Od lat nie robiłam żadnych zdjęć. Gdyby ludzie chcieli mieć ze mną zdjęcie, zakryłabym połowę twarzy. Teraz to już nie problem. Po prostu kocham życie – powiedziała.

Jayne posiada również węch, który wcześniej straciła. Jak sama przyznaje, niesamowity jest powrót no normalności.

Tak. Mam węch, a to jest niesamowite. Nie czułam nic przez 5 lat. Teraz mogę wąchać i odczuwać na nowo – dodała kobieta.

Teraz Jayne nabrała ogromnego dystansu do siebie i utraty nosa. Postanowiła pokazać w programie, jak zakłada protezę oraz jak wcześniej wyglądała bez niej. Proteza trzyma się na twarzy kobiety za pomocą specjalnych magnesów i trzeba przyznać, że spisuje się świetnie. Dostrzeżenie, że nos to proteza jest niemożliwe.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Światowa gwiazda pop zmaga się z chorobą psychiczną. Jej hity zna każdy
  2. Nosowska wyśmiewa Siostry Godlewskie i Anellę. „Gigantyczne usta są w modzie”
  3. Monika Miller zadzwoniła do dziadka, żeby… umówił ją z synem Gowina

Źródło: popularne.pl