Podręczniki szkolne to bardzo kosztowny wydatek. Coraz częściej słyszy się, jakoby miałyby być one zastąpione poprzez tablety czy inne formy nauki. Jednak ta opcja nie została jeszcze powszechnie zastosowana w naszym kraju. Zachodzi zatem pytanie, czy ze względu na wysokie koszta, podręczniki i inne pomoce szkole powinny być darmowe? Chcemy poznać waszą opinię. 

Niedawno podręczniki szkolne stały się gorącym tematem do dyskusji. Wszystko dlatego, że wielu rodziców uważa, że nadmierna ilość książek w plecaku negatywnie wpływa na zdrowie dzieci. Dodatkowo dochodzą do tego coraz wyższe ceny książek, na które coraz więcej rodzin nie jest stać. Warto zatem pochylić się nad tematem darmowych pomocy naukowych w szkołach.

Darmowe podręczniki. Tak czy nie?

Temat darmowych podręczników i pomocy naukowych w szkołach pojawia się coraz częściej. Ludzie zastanawiają się, czy takie rozwiązanie byłoby możliwe. Szkoły wymagają zakupu wielu książek, których koszta są bardzo wysokie, jednak nie da się ukryć, że bez nich edukacja szkolna jest praktycznie niemożliwa.

Wielokrotnie można było usłyszeć o tym, że podręczniki mają zostać zastąpione sprzętami elektronicznymi. Wstępnie miały być to tablety. W kilku szkołach ten projekt został zastosowany, ale powszechna ustawa nie weszła w życie. Sprzęty miały być zagwarantowane przez placówki szkolne, dlatego warto się zastanowić, czy darmowe pomoce naukowe także byłyby dobrym rozwiązaniem dla uczniów i rodziców?

Jakie niosłoby to za sobą korzyści?

Darmowe podręczniki mogłyby rozwiązać wiele problemów. Przede wszystkim taka opcja odciążyłaby rodziców od konieczności głębszego sięgania do kieszeni po książki dla dzieci. 

Poza tym takie rozwiązanie niosłoby za sobą korzyści zdrowotne. Dzieci obciążone ciężarem plecaka są narażone na wczesne problemy z kręgosłupem. Darmowe pomoce naukowe mogą pozwolić na częstsze pozostawianie je w placówkach szkolnych, co także byłoby bardzo dużym ułatwieniem. 

Myślicie, że byłoby to dobre rozwiązanie i podręczniki powinny być darmowe?

Poprzedni artykułWidzieliśmy ją na TVN, niestety nie żyje. Aktorka popełniła samobójstwo
Następny artykułWielka akcja ratunkowa, walczą z ogniem. Syreny wyją w całym mieście, są ranni, niebo spowił gęsty dym
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.