Niedziela upłynie pod znakiem iście jesiennej pogody. Niestety jednak, dla części mieszkańców kraju nie będzie ona złota. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazali właśnie mediom najnowsze ustalenia na temat dzisiejszej aury.

Pogoda na 17 października

Sytuację pogodową w kraju skomentował w rozmowie z reporterami Polsat News Szymon Ogórek z IMGW.

– W dzień spodziewamy się zachmurzenia dużego z przejaśnieniami. Najwięcej chmur będzie na północy kraju, gdzie wystąpią także przelotne opady deszczu – powiedział.

Okazuje się, że rozpieszczać nie będzie także temperatura. Słupki termometrów mają bowiem pokazać od 8 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich do ledwie 13 stopni na południowym zachodzie kraju.

Całości towarzyszyć ma także wiatr. Według relacji synoptyka będzie on „umiarkowany na północy, a na południu Polski słaby, z kierunków zachodnich”.

Według IMGW tak zwane warunki biometeorologiczne będą obojętne na zdecydowanym obszarze kraju, niekorzystne zaś na północnym zachodzie (w dalszej części dnia także na północnym wschodzie Polski).

W nocy z niedzieli na poniedziałek opady mają przesunąć się w głąb kraju. Deszcz spodziewany jest tym samym w województwach: dolnośląskim, lubuskim, łódzkim, opolskim, śląskim i wielkopolskim.

Źródło: Polsat News

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Komunikat Adama Niedzielskiego. Powiedział, co czeka nas w listopadzie i grudniu
    2. Przykry komunikat policji przed „Wszystkich Świętych” ws. cmentarzy
    3. Jak rozpoznać, że zbliża się śmierć? Organizm umierającego wysyła sygnały

Wydawca i redaktor sekcji Lifestyle. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl