Pogoda na poniedziałek: synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Ilona Dąbrowska przekazała w rozmowie z „TVP Info” najświeższe prognozy. W całym kraju należy spodziewać się niskich temperatur i zachmurzenia. Wydano alerty o oblodzeniach.

Powoli można twierdzić, że zima nadchodzi coraz większymi krokami. W których częściach kraju pojawią się opady śniegu?

Pogoda na poniedziałek, 6 grudnia

Wg informacji synoptyk IMGW, Ilony Dąbrowskiej dziś w całej Polsce temperatura będzie oscylować w okolicach zera. W niektórych częściach można spodziewać się przymrozków, w innych zaś topniejącego śniegu, który może spowodować znaczne utrudnienia na drogach. 

Wydane zostały specjalne alerty o oblodzeniach. W całym kraju mają pojawić się słabe opady śniegu, jedynie w rejonach podgórskich ma być go trochę więcej. Ilona Dąbrowska przekazała „TVP Info”, że prognozują ośmiocentymetrowy przyrost pokrywy śnieżnej.

Na południu kraju wystąpią opady deszczu ze śniegiem, co tylko pogorszy sytuację, związaną z oblodzeniem dróg i chodników, jednak największych oblodzeń należy spodziewać się na zachodzie Polski i w centrum.

Temperatura może spaść do -3 stopni Celsjusza na północnym wschodzie. W centrum termometry pokażą zero, z kolei na południu będzie jeden stopień na plusie. Wiatr powieje z północy, jednak będzie słaby i umiarkowany.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Biedronka już ogłosiła. Jutro pojawi się ekskluzywny produkt, na który polują miliony
2. Widzowie zastygli w bezruchu. Niebywałe, co w „Pytaniu na śniadanie” zrobiła zwyciężczyni „The Voice”
3. Burza w sieci po tym, co stało się na wizji podczas finału „The Voice of Poland”

Źródło: tvp.info

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl