Z hukiem rozpoczął się Polsat SuperHit Festiwal 2022, a publiczność była świadkami zdumiewających scen. Maciej Maleńczuk stanął przed wszystkimi i nieoczekiwanie zwrócił się do Lecha Wałęsy. Padły zaskakujące słowa. 

Tegoroczny Polsat SuperHit Festiwal z pewnością wyróżnia się na tle poprzednich edycji. Trwająca na Ukrainie wojna i napięta sytuacja polityczna w Europie mocno wpłynęła na świat kultury i rozrywki. Nie dziwi więc, że już od pierwszych chwil w sopockiej Operze Leśnej rozgrywały się poruszające sceny. 

Byliśmy już świadkami niezwykłego momentu, kiedy z artystami połączył się ukraiński muzyk, który obecnie przywdział mundur i walczy o swój kraj na froncie. We współpracy z jego zespołem powstał utwór „Brat za brata”, który wykonał dziś zespół Enej. 

Polsat SuperHit Festiwal: Maciej Maleńczuk zwrócił się do Lecha Wałęsy

Podczas pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal zobaczymy m.in. Cleo, Korteza, kultową grupę Komodo. Z kolei Kamil Bednarek zaprosił do wspólnego występu Danę Vynnytską, ukraińską wokalistkę, z którą nagrał numer „Nad zieloną miedzą”. 

Widzowie nadal nie otrząsnęli się po poruszającym wykonaniu zespołu Enej, który otwierał dzisiejsze wydarzenie, kiedy na scenie stanął gość specjalny, Maciej Maleńczuk. Jednak zanim rozpoczął swój koncert, miał dla publiczności bardzo ważny komunikat. 

Cała opera zamarła, kiedy nieoczekiwanie zwrócił się do Lecha Wałęsy. Na oczach całego kraju podziękował byłemu prezydentowi i przywódcy „Solidarności” za wyprowadzenie wojsk rosyjskich z Polski. 

– Chciałem bardzo serdecznie pozdrowić Lecha Wałęsę, który wyprowadził rosyjskie wojska z Polski. Kto o tym zapomniał, niech se przypomni – oświadczył ze sceny. 

Artysta wyraził także solidarność z Ukrainą, co poparł dwoma utworami, uderzającymi w agresora. Zabrzmiał utwór „Sługi za szlugi”, a także „Vladimir”, kpiący z rosyjskiego przywódcy, który został przez publiczność powitany z wielkim entuzjazmem. 

Polsat
fot. Polsat SuperHit Festiwal, kadr

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Tomasz Kammel wziął się za siebie i przeszedł metamorfozę. Pokazał zdjęcie bez koszulki 
  2. Małgorzacie Opczowskiej puściły nerwy, gdy wyjrzała przez okno. Nikt nie spodziewał się takiej wściekłości 
  3. Niepokojące wieści o Marcinie Hakielu. Rezygnuje z wielkich pieniędzy?