Program Piątek z Pankracym to prawdziwa podróż w czasy dzieciństwa! Pamiętacie jeszcze, jak w każdy piątek rozbrzmiewała czołówka programu dla dzieci? Nadawana przez przeszło 12 lat bajka nie miała sobie równych!

Piątek z Pankracym to program dla dzieci emitowany w latach 1978-1990. Do dziś pamiętamy piosenkę otwierającą tę niezwykłą bajkę! Prowadzącymi byli najpierw Zygmunt Kęstowicz, później Tadeusz Chudecki, a na końcu Artur Barciś. Pies Pankracy, czyli kukiełka animowana przez lalkarza był wówczas prawdziwą gwiazdą dziecięcej telewizji! Pamiętacie jeszcze piosenkę Cztery Łapy? Aż żal, że bajki nie można oglądać już w telewizji. Ciekawe, czy dzisiejsze dzieci byłyby równie zafascynowane psem Pankracym i jego przygodami?

program
PIOTR LISZKIEWICZ/East News
Poprzedni artykułPies ma wyjątkowy sposób na okazywanie miłości. Rozbawieni właściciele podzielili się nim ze światem
Następny artykułPiękny hołd dla Anny Jantar, w tym roku minie 40 lat od jej śmierci. Natalia Kukulska nie kryje wzruszenia
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.