Bardzo złe wiadomości dla prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński kiepsko wypadł w sondażu Rzeczpospolitej. Większość respondentów jest za tym, by ustąpił z funkcji wicepremiera. Czy polityk posłucha głosu wyborców?

Kilka dni temu pisaliśmy TUTAJ o wynikach badań, z których wynikało, że Kaczyński jest politykiem, o którym najczęściej mówi się w polskim internecie. To jego nazwisko było najczęściej przywoływane na Twitterze ze wszystkich polskich polityków.

Z sondażu dziennika Rzeczpospolita wynika jednak jasno, że nie zawsze „dużo” oznacza „dobrze”. Gazeta opublikowała wyniki sondy, które są bardzo złą wróżbą dla popularności szefa PIS.

Czy Jarosław Kaczyński powinien przestać pełnić funkcję wicepremiera?

Kaczyński pełni obecnie kilka funkcji w polskim rządzie. Oprócz bycia liderem PIS jest też wiceprezesem rady ministrów i przewodniczącym Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Oba stanowiska pełni od 6 października 2020 roku.

Rzeczpospolita przeprowadziła sondaż, w którym znalazło się pytanie: „Czy Pani/Pana zdaniem prezes PiS Jarosław Kaczyński powinien przestać pełnić funkcję wicepremiera?”.

Okazuje się, że aż 57,3 procent respondentów odpowiedziało na nie twierdząco. Tylko 21,7 procent osób chce, by Kaczyński pozostał wicepremierem. 15,3 procent nie miało w tym temacie zdania, a 5,7 procent nie wiedziało, że w ogóle pełni on tę funkcję.

Kilka miesięcy temu w sejmowych kuluarach pojawiły się plotki, że prezes Prawa i Sprawiedliwości chce odejść z rządu. Póki co jednak się nie potwierdziły, za to dziennikarze Wirtualnej Polski dotarli do informacji, że ze względu na sytuację na granicy polsko-białoruskiej Kaczyński nie opuści swojego stanowiska.

A jakie jest Wasze zdanie? Chcielibyście, by Jarosław Kaczyński wciąż był wicepremierem?

Źródło: rp.pl, wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Śmierć Bartosza S. z Lubina: jest nowe nagranie z karetki
  4.