Wiele osób do końca miało nadzieję, niestety napłynęły smutne wieści. Po długiej chorobie zmarł Ryszard Białek, wieloletni zastępca prezydenta Legnicy i prezes zarządu Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Jeszcze przez Aleksandra Kwaśniewskiego został odznaczony za wybitną działalność społeczną Srebrnym Krzyżem Zasługi. Polityk zmarł 10 września w wieku 73 lat.

Ryszard Białek był zasłużonym obywatelem miasta Legnica. Od 1995 roku pełnił tam wiele odpowiedzialnych funkcji. Prezydent miasta, Tadeusz Krzakowski, pożegnał go wzruszającymi słowami.

Nie żyje Ryszard Białek, zasłużony dla miasta Legnica

Kariera Ryszarda Białka rozpoczęła się w 1995 roku, kiedy został wiceprezydentem miasta. Funkcję tę pełnił do 1998. W kolejnych latach zasiadał w zarządzie Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

W 2003 roku prezydent miasta, Tadeusz Krzakowski, wybrał go na swojego pierwszego zastępcę. Po zmianach ustawowych, które zmniejszyły liczbę wiceprezydentów, objął funkcję pełnomocnika do spraw inwestycji, planowania przestrzennego i gospodarki nieruchomościami.

Przez lata nadzorował większość inwestycji miejskich w Legnicy, aż do przejścia na emeryturę w 2019 roku. Teraz prezydent miasta pożegnał go we wzruszających słowach:

– Jeszcze do niedawna wszyscy mieliśmy nadzieję, że ten dzień jednak nie nastąpi tak szybko. Długo i dzielnie walczył, ale podstępna choroba nie dała się pokonać. Jest bardzo trudno rozstawać się z Osobą, z którą w niezwykle udany i twórczy sposób blisko współpracowało się niemal całe dwudziestolecie. 

Źródło: portal.legnica.eu

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Niezwykłe sceny na ślubie brata księżnej Kate
  4.