Ptasia grypa zaatakowała Stany Zjednoczone. Podczas gdy epidemia koronawirusa atakuje ludzi, ptasia grypa uśmierca zwierzęta. Problem jest naprawdę poważny. Analiza danych sprzed kilku lat nie napawa optymizmem. 

Na świecie panuje pandemia koronawirusa, jednak jak się okazuje, nie jest to jedyny problem. W ostatnim czasie Stany Zjednoczone ponownie zmagają się z chorobą, która dotyka zwierzęta. Ptasia grypa wróciła. 

Ptasia grypa wróciła

Podczas gdy świat zmaga się z dramatycznym problemem, jakim jest COVID-19, ptasia grypa dziesiątkuje hodowlę kurczaków w USA. Nowa odmiana tej groźnej dla zwierząt choroby powróciła. Amerykański Departament Rolnictwa, potwierdził obecność wirusa ptasiej grypy w hrabstwie Chesterfield w Południowej Karolinie, jak podaje serwis quartz.com. Wirus zaatakował hodowlę indyków. 

-Urzędnicy państwowi poddali kwarantannie poszkodowane pomieszczenia, a ptaki na terenie zostały wybite, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby – potwierdził w oświadczeniu Amerykański Departament Rolnictwa, czytamy na stronie portalu buisnessinsider.com.pl.  

  1. Pitbull bez kagańca zaatakował kobietę w metrze. Ludzie wszystko nagrali, psa nie dało się odciągnąć
  2. Tegoroczna Wielkanoc zapisze się czarnymi zgłoskami. Podano jedyny dzisiaj bilans ofiar i zakażonych, nie jest dobrze
  3. Czy mogę odwiedzić cmentarz w czasie Wielkanocy? Policjant odpowiada

Gospodarkę dotyka kolejny problem

Epidemia koronawirusa spowodowała wiele przykrych konsekwencji. Zamknięte restauracje, bary i inne punkty ogólnodostępne. Stany Zjednoczone będą musiały zmierzyć się z jeszcze jednym problemem. Masowa eksterminacja indyków, przyniesie kolejne straty niektórym przedsiębiorcom. 

Ptasia grypa ostatnio pojawiła się w USA między 2014, a 2015 rokiem. Według analizy danych sprzed lat, eksterminacji poddano około 50 mln kurczaków i indyków z 15 stanów. Aż 30 krajów z całego świata wydało zakaz importu drobiu ze Stanów Zjednoczonych. W efekcie w 2015 roku eksport drobiu zmalał o około 26%, co w przeliczeniu na żywą gotówkę wynosi około 11 mln dolarów. 

Na szczęście ptasia grypa nie jest groźna dla ludzi, jak podaje serwis quartz.com. Bardzo groźna jest natomiast dla ptactwa. Przemieszczające się w powietrzu ptaki zakażone wirusem, mogą w błyskawicznym tempie zarazić całe stada. 

Miejmy nadzieje, że i ten problem zostanie wkrótce rozwiązany. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ptasia grypa
fot. unsplash.com/Brooke Cagle

Ptasia grypa zaatakowała hodowlę indyków w USA.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów
  2. Nie poradzili sobie z koronawirusem, a już wróciła kolejna choroba. Nie żyje 11-latka, smutna wiadomość ze świata
  3. Zofia Klepacka obudziła sąsiadów o 6 rano. Puszczała na ulicy fajerwerki: „Wstawiajcie, Jezus zmarchwystał”
  4. Masz ochotę na gołąbki? Szybki sposób, jakiego jeszcze nie widziałeś. Rewelacja
  5. Mąż zastanawiał się, dlaczego jego żony nie ma jeszcze w łóżku. Odkrył prawdę, niczego się nie spodziewał
  6. Niewyobrażalna tragedia wstrząsnęła dziś centralną Polską. Nie żyje 1,5 roczne dziecko

Źródło: businessinsider.com.pl

Poprzedni artykułCzy małe dzieci powinny nosić maseczki? Słowa lekarki dają do myślenia, rodzice powinni je usłyszeć
Następny artykułRząd uchyla istotny zakaz. Polacy będą mogli pożegnać się z wprowadzonym w marcu obostrzeniem
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.