Gienek i Andrzej przyjechali na wystawę ogierów w Szepietowie. Syn Gienka – Andrzej – dosiadł ogiera i powiedział, że kupiłby konia za 14 tys. złotych… Co się stało w pierwszym odcinku nowego sezonu „Rolnicy. Podlasie”?

„Rolnicy. Podlasie” to jeden z najbardziej popularnych programów telewizji Fokus TV. Póki co ukazały się dwa sezony. Aktualnie trwa emisja trzeciego. Program opowiada o życiu i pracy rolników.

„Rolnicy Podlasie” – Andrzej

Z programu widzowie mogą dowiedzieć się, jak wyglądają uprawa roślin, hodowla zwierząt, czy żniwa. Ulubieńcami widzów z programu „Rolnicy. Podlasie” są Emilia Korolczuk ze wsi Laszki oraz Gienek i Andrzej z Plutycz.

Poprzednie sezony serialu można oglądać na stronie ipla.tv. Prawdopodobnie, kolejny sezon również będzie tam dostępny.

Pierwszy odcinek trzeciego sezonu został wyemitowany 14 marca. Głównym tematem odcinka była wystawa ogierów w Szepietowie (województwo podlaskie).

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

W odcinku można było zobaczyć Jurka z Ciełuszek, Gienka, Andrzeja, Bogdana z rodziną oraz Emilię Korolczuk.

„Rolnicy Podlasie” – Przygody Gienka i Andrzeja

Na wystawę, poza wieloma uwielbianymi przez widzów bohaterów, przyjechali również Gienek i Andrzej z Plutycz. Szukali ogiera do swojego stada.

Mam krowy niebieskie i będę mieć ogiera siwego – powiedział przed kamerą Gienek. Andrzejowi spodobał się siwy ogier.

Mężczyzna dosiadł konia, ogiera poniosło, ale na szczęście opiekun konia uspokoił zwierzę. Chociaż Andrzej chciał dać za ogiera 14 tys. złotych, wspólnie z ojcem z żalem zgodzili się ze sobą, że przecież nie mają gdzie go trzymać.

Najmniej poruszanym wątkiem w odcinku pierwszym trzeciego sezonu „Rolnicy. Podlasie” był wątek Emilii Korolczuk z Laszek. Uwielbiana przez widzów pani sołtys, wraz z rodziną przygotowywała ogórki według rodzinnej receptury.

Kierownikiem wspólnego rytuału domowego była 82-letnia pani Helena, która instruowała kobiety co do przypraw oraz odpowiednich proporcji.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Telewizja FOKUS TV (@fokustv)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: SE.pl