Sala Samobójców szturmem podbiła polskie kina w 2011 roku, zdobywając wiele prestiżowych nagród, w tym Orły, Srebrne i Złote Lwy. Podczas tegorocznego Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni ogłoszono, że ma powstać sequel filmu Jana Komasy sprzed 7 lat.

Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN ogłosił podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, że powstanie kolejna część Sali Samobójców. Jesteście ciekawi szczegółów?

Sala Samobójców, sequel?

Kiedy w 2011 roku Sala Samobójców weszła do kin wywołała jednocześnie duże poruszenie i mieszane uczucia wśród oglądających i krytyków. Debiut Jana Komasy zdobył jednak wiele prestiżowych nagród — m.in. Złote i Srebrne Lwy, a także Orły. Nikt nie spodziewał się, że kiedykolwiek powstanie kontynuacja filmu, aż do teraz.

Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN ogłosił podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, że jego stacja wyprodukuje sequel Sali Samobójców, a za kamerą ponownie stanie Jan Komasa. Film ma nosić tytuł Hejter. Sala Samobójców i być, podobnie jak oryginalna produkcja, cyber-thrillerem.

– Będzie to cyber-thriller, współczesna wersja opowieści o miłości Romea i Julii, ale jednocześnie uniwersalna historia o potędze miłości, która przeradza się w hejt. Jan Komasa chce pokazać, że granica pomiędzy miłością i nienawiścią jest bardzo cienka, a wszystkie chwyty są dozwolone. Wszyscy wiemy, jak mocne są media społecznościowe i co można w nich przeżyć. – powiedział o sequelu Edward Miszczak.

Hejter. Sala Samobójców jeszcze nie ma daty premiery, ale podejrzewa się, że będzie to druga połowa 2019 roku. W rolach głównych zobaczymy wschodzące gwiazdy młodego pokolenia, Macieja Musiałowskiego i Vanessę Aleksander. Musiałowski to świeżo upieczony absolwent warszawskiej Filmówki. Aktor gra w serialu TVN Druga szansa, wystąpił również w programie Ameryka Express. Vanessa Aleksander ma na swoim koncie role w takich produkcjach jak Belle Epoque czy Wojenne dziewczyny. Reszta obsady nie jest jeszcze znana, ale według zapewnień Edwarda Miszczaka pełną obsadę i datę premiery powinniśmy poznać już niedługo.

O czym jest film Sala Samobójców?

W filmie Hejter. Sala Samobójców na pewno nie zobaczymy już Jakuba Gierszała, który grał w pierwszej części. Edward Miszczak zaznaczył, że sequel nie będzie miał powiązań z pierwszym filmem. Widzowie zobaczą zupełnie nową, świeżą historię.

Przypominamy, że oryginalna wersja Sali Samobójców, która do kin weszła w 2011 roku opowiadała historię kilkunastoletniego Dominika, który czuł, że jest inny niż swoi rówieśnicy i powoli odsuwał się od świata realnego, zagłębiając się w świat wirtualny. Wtedy trafił na wirtualny czat Sala Samobójców, gdzie poznał inne osoby, które podobnie jak on czuły się wyobcowane. Film a bardzo mocne zakończenie, a całość produkcji utrzymana jest w mrocznym i depresyjnym tonie. W filmie zagrali m.in. Jakub Gierszał, Roma Gąsiorowska, Agata Kulesza i Krzysztof Pieczyński.

Jesteśmy ciekawi czy nowa Sala Samobójców powtórzy sukces pierwszego filmu. A co wy myślicie? Cieszycie się, że powstanie sequel?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

sala samobójców
Fot.materiały prasowe

 

sala samobójców
Fot.instagram.com @maciejmusialowskiart

 

sala samobójców
Fot.instagram.com @vanessaalxndr

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najmodniejsze fryzury. Na co powinnaś postawić?
  2. Czy nowa kolekcja Moschino jest plagiatem? Edda Gimnes pozywa włoską markę
  3. Hydrolat – czyli must have w łazience każdej kobiety

źródło: gala.pl, glamour.pl, elle.pl, antyradio.pl