Śląsk był miejscem, w którym doszło do groźnego wypadku. Jak podaje portal polsatnews.pl w tym tragicznym zdarzeniu zginęło dziewięć osób. Wiele kolejnych jest poważnie rannych. Policja bada tę sprawę.

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych Śląsk był rejonem Polski, w którym doszło do poważnego wypadku. Niestety są ofiary śmiertelne i kilka rannych osób. W najpoważniejszym stanie jest kierowca jednego z pojazdu. Sytuacja ciągle się rozwija.

Śląsk: wypadek w Gliwicach

Jak donosi polsatnews.pl do tragicznego w skutkach zderzenia się busa i autokaru na drodze krajowej numer 88 w Gliwicach doszło wczoraj około godziny 22:30.

— Bus jechał od Gliwic w stronę Wrocławia. Po zderzeniu z jadącym z przeciwnej strony autokarem samochód jest całkowicie zmiażdżony, zginęły wszystkie podróżujące nim osoby — cytuje rzecznika gliwickiej policji podinspektora Marka Słomskiego polsatnews.pl.

  1. Trwa walka o życie. Na miejscu działa policja i służby ratunkowe. Dramat w Polsce
  2. Nowe odkrycie dotyczące koronawirusa. Wiadomo już, co w ogromnym stopniu zwiększa ryzyko zakażenia

Tragiczne skutki zderzenia

W wyniku wypadku zginęły wszystkie osoby, które znajdowały się w busie, w sumie aż dziewięć osób, siedem kolejnych pasażerów autokaru jest rannych. W całym pojeździe jechało w sumie 49 osób. W najgorszym stanie znajduje się kierowca pojazdu.

— Był on uwięziony w pojeździe, ratownicy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby go wydostać. Osoba ta została zabrana przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Sześciu pasażerów z ogólnymi potłuczeniami zostało zabranych do szpitali — powiedział dla portalu kpt. Damian Dudek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach.

Nadal ustalane są tożsamości ofiar śmiertelnych.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Na Śląsku doszło do poważnego wypadku.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dziś Polaków czeka ogromna zmiana. Nikt nie mógł się spodziewać
  2. Wystarczy jeden niepozorny składnik, aby nasz rosół zyskał niepowtarzalny, głęboki smak. Prawie nikt o nim nie pamięta
  3. Aleksandra Kwaśniewska wdzięczy się nad wodą. Fani oniemieli na jej widok w bikini „Jaka fajna foczka”
  4. Kobieta znalazła rachunek sprzed trzech lat. Kiedy go porównała z obecnymi cenami, aż osłupiała
  5. Wielki szum wokół Małgorzaty Foremniak. W sieci pojawiła się fala przedziwnych zdjęć, co się z nią dzieje?
  6. Rynkowski znów stanie na ślubnym kobiercu. Ma za sobą traumatyczne przeżycia, ale udało mu się pogodzić z córką, mówił o wspólnej kolacji

Źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułWłaściciel wrzucił pluszowego psa do pralki. Przestraszony labrador myślał, że jest prawdziwy
Następny artykułZaspany kotek wita się z naszymi czytelnikami. Gotowi na nowy dzień?
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl