Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Najgorszy wiek na ślub. Jeżeli wtedy planujesz się pobrać, możesz mieć pewność, że szybko się rozwiedziesz
Radosław Święcki
Radosław Święcki 11.09.2020 21:17

Najgorszy wiek na ślub. Jeżeli wtedy planujesz się pobrać, możesz mieć pewność, że szybko się rozwiedziesz

Agnieszka
Fot. scottwebb, Pixabay

Ślub to bez wątpienia jedna z najważniejszych decyzji w życiu człowieka, choć – wbrew powszechnym twierdzeniom – nie na całe życie, o czym świadczy rosnąca z roku na rok liczba rozwodów. Pojawiły się właśnie statystyki, które pokazują, w jakim wieku lepiej małżeństwo sobie odpuścić, bo istnieje dużo prawdopodobieństwo, że zakończy się rozstaniem.

Wbrew utartym opiniom ślub nie jest decyzją na całe życie. Gdyby tak było nie byłoby rozwodów, bądź ich liczba byłaby śladowa. Tymczasem wcale tak nie jest, o czym najlepiej świadczą statystyki Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) przywołane przez Katolicką Agencję Informacyjną. Jeszcze w 1980 roku rozwodów w Polsce było niespełna 40 tys., dekadę później 42,4 tys., a w 2000 roku – 42,7 tys. Ale już w 2010 roku rozwiodło się blisko 20 tys. par więcej (61,3 tys.), a w ubiegłym roku aż 65,3 tys.

W jakim wieku nie decydować się na ślub?

Recepty na udane małżeństwo oczywiście nie ma. Wydawać by się również mogło, że trudno również stwierdzić, w jakim wieku najlepiej brać ślub, by nie zakończył się on przedwczesnym rozwodem. W tej drugiej kwestii z pomocą przychodzą jednak statystyki, które jak wiadomo, nie kłamią.

Badanie United State Census, którego wyniki przedstawia portal Ofemin.pl jasno dowodzą, że najczęściej rozpadają się małżeństwa zawarte w bardzo młodym wieku, czyli do 20 roku życia. Dane te specjalne nie zaskakują, gdyż pewnie wielu z nas ma znajomych, którzy pobrali się na wczesnym etapie studiów i ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu.

Niespodziankę może być natomiast fakt, że – jak pokazuje badanie – kobiety, które wyszły za mąż po 45 roku życia, również nie mają dużych szans na długie pożycie małżeńskie. Najlepszym wiekiem na zawarcie długoletniego małżeństwa, jak podaje portal, okazuje się okres między 26. a 45 rokiem życia.

  1. Która z pań jest żoną mężczyzny? Tylko 2% zauważa szczegół, który zmienia wszystko
  2. Tadeusz Rydzyk pojawił się w „Milionerach” TVN. Nawet Hubert Urbański nie krył zdziwienia

W jakim wieku Polki najczęściej wychodzą za mąż?

Z przywołanym przez ofeminin.pl danych GUS wynika, że Polki decydują się na ślub średnio w wieku 27 lat, zaś Polacy w wieku 29 lat. Jak to wygląda w Europie? Okazuje się, że najwcześniej na wyjście za mąż decydują się Rumunki (26,3 lat), podczas gdy najpóźniej Irlandki (34 lata).

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Kościół

Decydując się na ślub w młodym wieku, sporo ryzykujemy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tomasz Komenda ogłosił radosną nowinę. Nikt nie spodziewał się lepszych wieści
  2. Dramat w Polsce. Autobus uderzył, w środku 15 osób
  3. Iza z „Królowych życia” została napadnięta. Mężczyzna zaatakował ją w biały dzień, na nagraniu słychać okropne krzyki
  4. Anita Sokołowska z „Przyjaciółek” prosi o pomoc. Bliska jej osoba ma raka
  5. Już dziś rusza wielka akcja policji. Poza rutynowymi zadaniami będą mogli karać za brak maseczek
  6. – Jestem przerażony – wstrząsające wyznanie Ryszarda Kotysa, jego stan zdrowia ciągle się pogarsza. Żona robi co może, by zawsze miał najlepszą dietę

Źródło: ofeminin.pl, Katolicka Agencja Informacyjna

Tagi: rozwód ślub