W Plutyczach, gdzie zamieszkują Gienek i Andrzej z serialu dokumentalnego „Rolnicy. Podlasie” doszło do niepokojących chwil. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wylądował na polu bohaterów programu stacji telewizyjnej Fokus TV. Na fanpage’u Gienka i Andrzeja na Facebooku można przeczytać, że pomocy wymagał jeden z ich sąsiadów. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Sytuacja wydarzyła się w piątek, 21 maja, w okolicach godz. 11:00. Sąsiedzi zauważyli lądujący śmigłowiec, który eskortowała straż pożarna. Funkcjonariusze pomagali ratownikom medycznym przedostać się do domu poszkodowanego mężczyzny.

Śmigłowiec LPR wylądował na polu Gienka i Andrzeja z programu „Rolnicy. Podlasie”

Mieszkańcy Plutycz byli wstrząśnięci zaistniałą sytuacją. W pierwszej chwili wszyscy pomyśleli, że śmigłowiec przyleciał po jednego z bohaterów słynnego serialu dokumentalnego Fokus TV. Pomocy wymagał ktoś inny. Bohaterowie programu skomentowali całe zajście:

Nasz sąsiad stracił przytomność i została wezwana pomoc. Niemal natychmiast pojawił się śmigłowiec nad Plutyczami, krążył nad wioską – czytamy na oficjalnym fanpage’u Gienka i Andrzeja z Plutycz.

Helikopter wylądował na 50 ha polu Gienka i Andrzeja, tuż za słynną już oborą oraz wychodkiem. Wszystko zostało dokładnie zabezpieczone przez funkcjonariuszy tamtejszej straży pożarnej, którzy zadbali, by maszyna mogła spokojnie wylądować w ustalonym miejscu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Miejsce do najbezpieczniejszego miejsca lądowania helikoptera wskazał młodszy syn Gienka, Jarek. Mieszkańcy wioski byli zdziwieni, ponieważ przy wcześniejszych interwencjach śmigłowce LPR lądowały na boisku, znajdującym się za wioską.

Niedługo po wylądowaniu ratownicy medyczni wkroczyli do pomieszczenia, gdzie znajdował się poszkodowany mężczyzna. Przytomny, jednak wymagający pomocy, został przetransportowany do szpitala położonego w pobliskich Łapach.

Ostatni odcinek „Rolnicy. Podlasie”

Za nami 11. odcinek słynnego w całej Polsce programu, zatem warto przytoczyć jego najciekawsze fragmenty. Przełomowym momentem w życiu Gienka i Andrzeja jest fakt, że w ich domu nareszcie pojawi się długo oczekiwana łazienka.

Na miejscu zjawił się hydraulik, który zabrał się za montaż boilera, podłączył ciepłą wodę oraz zainstalował umywalkę. Sympatyczni rolnicy wybrali się natomiast na zakupy, by nabyć wszystkie niezbędne do remontu rzeczy.

Po długim okresie nieobecności w serialu pojawili się także Justyna i Łukasz, zamieszkujący wieś Ciemnoszyje. Jest to małżeństwo, cieszące się wychowywaniem czwórki dzieci. Przed kamerami zobaczyliśmy także Emilię Korolczuk, która w dalszym ciągu wyczekuje narodzin swojej córeczki.

Zobacz zdjęcie i wideo:

Na polu Gienka i Andrzeja z programu „Rolnicy. Podlasie” wylądował śmigłowiec LPR.

Na powyższym wideo możecie obejrzeć całą sytuację.

Zobacz artykuły polecane przez Redakcję Lelum: 

Źródło: bialystok.se.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl