Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wszystko zacznie się już dziś na Stadionie Narodowym. Polki i Polacy długo czekali na dobrą wiadomość

Wszystko zacznie się już dziś na Stadionie Narodowym. Polki i Polacy długo czekali na dobrą wiadomość

świeczka
fot. unsplash.com/Rebecca Peterson-Hall

Od kilku miesięcy Stadion Narodowy pełni rolę szpitala tymczasowego. To tam ma się odbyć część szczepień przeciwko COVID-19. – W czwartek, piątek i sobotę CSK MSWiA przeprowadzi akcję szczepień medyków w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym – przekazała Iwona Sołtys, kierownik działu obsługi pacjenta z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA. Według najnowszych informacji ma zostać zaszczepionych ok. 900 osób. To dobra wiadomość dla wszystkich Polek i Polaków.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile osób zostanie zaszczepionych na Stadionie Narodowym
  • Kto znalazł się na liście szczepień
  • Czy taka akcja jest jednorazowa

Według założeń szczepienia mają odbywać się przez trzy dni, a każdego dnia szczepionych będzie po ok. 300 osób. Takie informacje przekazała we wtorek Iwona Sołtys.

Stadion Narodowy – szczepienia

Iwona Sołtys, kierownik działu obsługi pacjenta z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, poinformowała również, że lista osób na szczepienia, które mają odbyć się na Stadionie Narodowym, została już zatwierdzona.

Wśród tych osób znaleźli się m.in. niezaszczepieni do tej pory medycy ze szpitala MSWiA, jak i pracownicy służby zdrowia z innych placówek. Pani kierownik twierdzi, że ich zgłoszenia napływały od połowy grudnia.

Stadion Narodowy od kilku miesięcy pełni rolę szpitala tymczasowego. Właśnie dlatego część szczepień odbywa się tam. Iwona Sołtys potwierdziła również, że tego typu akcja nie będzie jednorazowa.

– Za trzy tygodnie będziemy zapraszać tę samą grupę medyków na drugą turę szczepień, natomiast planujemy kolejne akcje szczepień tego typu, które będziemy realizować po następnych dostawach szczepionek – powiedziała.

Narodowy program szczepień

Pod koniec grudnia ruszyły pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19. Pierwszeństwo do skorzystania ze szczepionki mają grupy podwyższonego ryzyka, czyli medycy, pracownicy służby zdrowia, czy seniorzy.

Zaledwie dwa tygodnie po zaszczepieniu pierwszej osoby w Polsce, pielęgniarki Alicji Jakubowskiej, wynikła afera związana z całą akcją. Okazało się, że 18 znanych osób postanowiło zaszczepić się bez kolejki. Z dawek szczepionki mieli skorzystać na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Kiedy wyszło na jaw, że aktorzy i celebryci nie czekali na swoją kolej, wybuchła afera. Wśród osób, które znalazły się na liście, są m.in. Krystyna Janda, Wiktor Zborowski, Edward Miszczak, ale też Radosław Pazura czy Anna Cieślak.

Sprawą zainteresowały się media, a osoby publiczne zaczęły się tłumaczyć. Większość z nich twierdziła, że mieli być osobami promującymi szczepienia w Polsce, czego nie potwierdził premier. Polityk uznał zachowanie tych osób za karygodne i zapowiedział, że wobec władz WUM będą wyciągane konsekwencje.

Jeśli chodzi o szczepienia Stadionie Narodowym, dotyczą one tylko osób z grupy podwyższonego ryzyka.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Powiązane
Jarosław Boberek, Natalia Kukulska, Zbigniew Zamachowski
Czyim głosem mówią te postaci z bajek? Tylko mistrzowie dopasują powyżej 5!