Rzeczniczka partii rządzącej – Anita Czerwińska – poinformowała media o podjętej przez PiS uchwale. Co znamienne – nie wyraża ona stanowiska, które w niedawnym czasie przedstawili między innymi wiceprzewodniczący sejmowej komisji kultury – Marek Suski oraz szef klubu, a jednocześnie wicemarszałek Sejmu – Ryszard Terlecki. Polska zostaje w Unii Europejskiej. Przynajmniej na razie.

Uchwała PiS-u o Unii

Ostatnie wypowiedzi przedstawicieli partii rządzącej nie pozostawiały złudzeń. Wielu polityków koalicji – w mniej lub bardziej zawoalowany sposób – wspominało bowiem o możliwości wyjścia Polski ze wspólnoty państw europejskich (wzorem Wielkiej Brytanii). W kwestii tej wypowiadał się między innymi przewodniczący parlamentarnego klubu partii Jarosława Kaczyńskiego.

– Powinniśmy myśleć nad tym, jak najdalej, jak najbardziej możemy współpracować, żebyśmy wszyscy byli w Unii, ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia. Bo jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, że pójdzie, to musimy szukać rozwiązań drastycznych – powiedział przed kilkoma dniami Ryszard Terlecki.

Okazuje się jednak, że nie zgadza się z nim kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości (jak możemy się więc domyślać – również i sam Jarosław Kaczyński). Gremium podjęło bowiem partyjną uchwałę w kwestii obecności Polski w Unii. Decyzję ogłosiła rzeczniczka prasowa – Anita Czerwińska.

Polityczka odniosła się między innymi do podnoszonej przez opozycję, kwestii Polexitu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– To po prostu nie ma odzwierciedlenia w faktach. Wiążemy przyszłość Polski jednoznacznie z przynależnością do Unii Europejskiej, ale to nie oznacza, że musimy się godzić na postępujący, pozatraktatowy proces ograniczania suwerenności państwom członkowskim – powiedziała.

Podkreśliła jednak, że wspólnotowe instytucje wymagają – zdaniem jej partii – „głębokich zmian”.

Chcemy, żeby Europa wróciła do tych korzeni, fundamentów, na których powstała – przekazała.

Zgadzacie się ze stanowiskiem PiS-u?

Źródło: PAP

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Antek Królikowski nie nosi obrączki? Fani zaniepokojeni
     

Redaktor