Lech Wałęsa w rozmowie z Faktem ujawnił pragnienia dotyczące swojego pogrzebu. Polski polityk ma kilka wskazówek dla swoich najbliższych, które określił dość precyzyjnie podczas wywiadu. Wiele osób może być zaskoczonych. 

Lech Wałęsa miał w ostatnim czasie przyjemność odbyć rozmowę z dziennikarzem Faktu. Poruszono wówczas temat przemijania i pogrzebu polskiego polityka. Wałęsa zdradził, jak chciałby, aby wyglądała cała ceremonia.

Lech Wałęsa o swoim pogrzebie 

Lecha Wałęsa bardzo często porusza tematy trudne, tak było też i tym razem. W rozmowie z Faktem ujawnił, jak wyobraża sobie swój pogrzeb. Miał kilka życzeń, które chciałby, aby zostały zrealizowane przez jego rodzinę. 

Króciutko ma być. Żadnych przemówień, jaki był i takich tam. Po co to? Godzinna msza. To, co jest religijnie potrzebne, ale bez żadnych tekstów dodatkowych, przemówień, kłamstwa. Nie chcę tego – wyznał prezydent. 

Lech Wałęsa wyznał również, że jeżeli jego ciało miałoby spocząć w ziemi, chciałby, aby zostało skremowane: –Nie będą mnie robaki jeść – wyjaśnił powód, swojej woli. 

Jeśli jednak ciało miałoby być nad ziemią, prezydent nie widzi przeciwwskazań, by złożono je w trumnie w całości. 

Wałęsa poinformował rodzinę o szczegółach swojego pogrzebu 

W rozmowie z Faktem polityk wspomniał, że jego bliscy są już poinformowani, jak życzyłby sobie, by wyglądało jego ostatnie pożegnanie. Obawia się jednak, że jego prośby nie zostaną spełnione. 

Pewnie nie posłuchają. Ja już widzę, jakie te przemówienia będą. […] Będą takie teksty szły, że hej – stwierdził prezydent. 

Lech Wałęsa chce również, aby pochowano go W Gdańsku. Proponowano mu jednak pochówek na Wawelu, bądź w Warszawie. Prezydent nie przystał na te propozycję, chcąc, aby dzieci miały do niego łatwy dostęp. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: fakt.pl 

 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.