Tarcza 4.0, czyli antykryzysowa pomoc rodakom ma zawierać wiele przepisów, niezwiązanych z epidemią koronawirusa. Przepisy te miałyby między innymi… zaostrzać karę za dokonanie aborcji. Jak informuje portal wiadomosci.gazeta.pl, w czwartek Senat odesłał z poprawkami tarczę 4.0. 

Tarcza 4.0 wprowadza ponad 100 poprawek do ustawy i jak podkreśla Senator Koalicji Obywatelskiej Marek Borowski w rozmowie z TOK FM, są to poprawki o charakterze redakcyjnym i merytorycznym.

Tarcza 4.0: przepisy

W jaki sposób w walce z COVID-19 ma pomóc zaostrzenie kary za aborcję, znieważenie prezydenta czy kradzież kieszonkową? Takie przepisy ukrywa Tarcza 4.0 uchwalona w Sejmie. W 2019 r. użyli jako pretekstu skandalu pedofilskiego, teraz wykorzystują epidemię, by psuć prawo karne – napisał na Twitterze dr Mikołaj Małecki z Katedry Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego i Krakowskiego Instytutu Prawa Karnego.

W piątek posłowie mają głosować za przyjęciem poprawek Senatu. Politycy obawiają się, że dojdzie do chaosu prawnego wynikającego z nakładających się na siebie przepisów. Mikołaj Małecki twierdzi, iż nowelizacje, które zawiera Tarcza 4.0, spowodują między innymi paraliż pracy sądów.

  1. Dziecko stoi przy samym brzegu głębokiej wody. Nagle z wody wyłania się coś przedziwnego, finał jest piorunujący
  2. Jak niezawodnie mrozić chleb, by pozostał najświeższy? 4 sekretne, nieznane triki zdradził pracownik piekarni
  3. 2025 może być przełomową datą w historii ludzkości. Największe koncerny inwestują w produkt, który całkowicie odmieni nasze życie

Oburzenie dotyczące Tarczy 4.0

Marek Borowski w rozmowie z TOK FM, nie przebiera w słowach:

– Stało się tradycją, że do potrzebnych ustaw gospodarczych rząd PiS dokleja przepisy „z kapelusza”. W tarczy 4.0 jest duży fragment dot. Kodeksu karnego, gdzie minister Zbigniew Ziobro usiłuje umocnić swoją władzę – komentuje polityk. 

Niedawno pisaliśmy o oburzeniu wśród pracowników, według których dotychczasowa pomoc ze strony Państwa łamała ich prawa. W kolejnej odsłonie pomocy antykryzysowej, oprócz odniesień do poprzednich zagadnień, znajdują się  zapisy dotyczące wakacji kredytowych oraz pomocy w spłacie kredytów dla firm, które z powodu koronawirusa borykają się z trudnościami finansowymi.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

tarcza 4.0
Fot. Fot. Piotr Molecki / East News

W piątek odbędzie się głosowanie za przyjęciem poprawek wprowadzonych do ustawy.

 

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Broń nagle wystrzeliła, śrut trafił malutkie dziecko. Na jaw wyszła zatrważająca prawda
  2. Klamka zapadła. Losy 500 albo 1000 zł na wakacje przesądzone, najnowsza wiadomość z Sejmu
  3. Barbara Kurdej-Szatan niechcący zdradziła płeć dziecka? Fani od razu wyłapali wiadomość, płyną gratulacje
  4. Ukryta kamera zarejestrowała dziwne zachowanie mężczyzny. Nagrano, co robi z bezpańskim psem
  5. Uczestnik „Ślubu od pierwszego wejrzenia” został ojcem. W sieci pojawiły się niezbite dowody, fani są zachwyceni
  6. Rząd zniósł kluczowy dla wielu Polaków zakaz. Już od 1 lipca

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

 

 

Poprzedni artykułKrzysztof Bosak w ”Tańcu z gwiazdami”. Pojawił się u boku pięknej tancerki, polityk niespodziewanie przyjął propozycję od produkcji w 2007 roku
Następny artykułGabriel z ”Królowych życia” jest załamany. Publicznie zwrócił się do Rafała, gdy wszyscy mówili o jego romansie
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.