Obecne telefony mają tyle funkcji, że nie sposób ich zliczyć. Mimo tego, że większość użytkowników tych urządzeń mobilnych sprawnie z nich korzysta i biegle porusza się po dostępnych aplikacjach, to wciąż o wielu nie ma zielonego pojęcia.

Dziś przekażemy wam cenną wiedzę na temat 5 ukrytych funkcji, które być może sprawią, że korzystanie z telefonu będzie przyjemniejsze. 

Ukryte funkcje w telefonie

Każdy telefon oprócz funkcji, które są dostępne pierwotnie, ma mnóstwo innych, które uaktywnia się za pomocą aplikacji. Dziś opiszemy zarówno jedne, jak i drugie. Na pierwszy ognień idzie sposób na natarczywe reklamy. 

Mało osób wie, że niechciane reklamy można zablokować nie tylko na komputerze, ale także na telefonie. Jednak w przypadku tego drugiego urządzenia, sytuacja jest o wiele prostsza. Wystarczy przełączyć się na tryb samolotowy podczas przeglądania internetu i sprawa załatwiona. 

Kolejną funkcją, jest możliwość robienia zdjęć podczas nagrywania wideo. Wiedziałaś o tym? W telefonach iPhone i niektórych z systemem Android w momencie nagrywania, kiedy naciśniesz prawy dolny przycisk, zrobisz zdjęcie, bez konieczności przerywania nagrywania.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Te funkcje ułatwią ci życie 

Teraz opiszemy kilka aplikacji, które zdecydowanie przydadzą się w życiu codziennym. Pierwszą z nich jest aplikacja, która posiada funkcje zabezpieczające. Polecana jest przede wszystkim osobom, które chcą mieć pewność, że nikt nie dowie się, jakie mają hasło. Wystarczy użyć OneLogin inc –  dzięki tej aplikacji, będziesz wiedzieć, kiedy ktoś spróbuje złamać twoje hasło. 

Kolejną przydatną funkcją, o której możesz nie mieć pojęcia, jest możliwość ustawienia wiadomości, która będzie wyświetlana na ekranie blokady twojego telefonu. Skorzystanie z tej możliwości polecamy szczególnie osobom, które mają tendencję do gubienia różnych rzeczy – wiadomość, która będzie zawierała twój e-mail, bądź inny numer telefonu, pomoże uczciwemu znalazcy sprzętu skontaktować się z jego właścicielem. 

Wystarczy wejść w zakładkę „Zabezpieczenia” w menu „Ustawienia”, a następnie wybrać funkcję „Wiadomość przy blokadzie”.

Lubisz słuchać muzyki i często zastanawiasz się, co właśnie leci w radiu? Jeżeli jesteś użytkownikiem systemu iOS 8, sprawa jest prosta – wystarczy, że poprosisz Siri poleceniem „Hi Siri, can you tell me what the song is called?” i po chwili sprawa załatwiona. Użytkownicy Androida mają trochę utrudnioną sytuację, czasem jednak udaje się, że Ok Google wyszuka piosenkę, na której nam zależy. 

Oprócz wymienionych wyżej jest jeszcze wiele innych elementów, które kryje w sobie każdy telefon. Może czasem warto zapoznać się z jego możliwościami i korzystać w pełni z tego, co nam oferuje? 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: genialne.pl 

 

Poprzedni artykułŻona Michała Wiśniewskiego wdała się w awanturę. „Zajmij się swoim życiem”
Następny artykułCała Polska znała ją z serialu „Daleko od szosy”. Tak wygląda grób Anny Szczepaniak
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.