TikTok to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji, jednak niechlubny trend, jaki pojawił się na niej w ostatnim czasie, wywołał oburzenie na całym świecie. Jak się okazuje, pod hasztagiem #holokaustchallenge znajdziemy skandaliczne nagrania nastolatek wcielających się ofiary obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Cześć, witaj w niebie – słyszymy na początku jednego z filmików, opublikowanych w serwisie TikTok, aplikacji, której głównym założeniem było wysyłanie krótkich wideo, zbliżonych do teledysków muzycznych. Jednak pod #holokaustchallenge zamiast tańczących nastolatek znajdziemy te ucharakteryzowane na więźniarki Auschwitz. Skandaliczne wyzwanie oburzyło internautów, a oficjalne stanowisko w sprawie zabrało Muzeum Auschwitz-Birkenau.

TikTok i skandaliczny trend #holokaustchallenge

Nastolatki z siniakami na twarzy, w pasiakach, z gwiazdą Dawida, czy wypisanym numerem to szokujące obrazy, które zobaczymy po wpisaniu haszatagu #holokaustchallenge w aplikacji TikTok. Trend, który polega na nagraniu trwającego kilka sekund nagrania, podczas którego ludzie wcielają się w ofiary Auschwitz, wywołuje skrajne emocje.

Umarłam w komorze gazowej w Auschwitz – mówi jedna z nastolatek – W wieku 19 lat zostałam umieszczona z rodziną w obozie. Byliśmy zmuszani do pracy, było to bolesne, wyczerpujące. Pewnego dnia kazali nam iść pod prysznic. Moja mama i ja trzymałyśmy się za ręce. Miło było wiedzieć, że nie umrę sama – słyszymy w kolejnym, włączonym filmiku.

Choć same realizatorki w swoim zachowaniu mogą nie widzieć nic złego, nagrania spotkały się z ogromną krytyką, a oświadczenie w sprawie wydało nawet Muzeum Auschwitz-Birkenau.

  1. Marzena Rogalska ma „nową twarz”? Fanka nie ma wątpliwości, gwiazda miała operację plastyczną?
  2. Według rodziny nikt jej dobrze nie zbadał. Prokuratura bada śmierć 35-latki

Muzeum Auschwitz-Birkenau komentuje #holokaustchallenge

Nagrania z aplikacji TikTok natychmiast zostały zamieszczone przez oburzonych internautów na Twitterze, gdzie nagłośniono całą sprawę. Wielu podziela opinię, że trend, który zrodził się wśród nastolatek, jest skandaliczny, a samo Muzeum Auschwitz-Birkenau, nazwało go krzywdzącym i trywializującym historię.

ZOBACZ NAGRANIA:

W aplikacji TikTok pojawił się skandaliczny trend, polegający na wcielanie się w ofiary holocaustu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszyscy do końca mieli nadzieję, że się odnajdzie. Niestety, natrafiono na ciało polityka
  2. TVN naprawdę pozwolił na emisję? Oburzające sceny w popularnym programie, zapowiada się skandal
  3. Żołnierz zginął na misji w Afganistanie. Po 2 dniach od tragedii jego żona otwiera komputer i zamiera
  4. Krzysztof Bosak podzielił się radosną nowiną. Nikt nie miał pojęcia, zdradził szczegóły
  5. Marzena Rogalska ma „nową twarz”? Fanka nie ma wątpliwości, gwiazda miała operację plastyczną?
  6. Liczył się czas. Tomasz Sekielski podjął drastyczną decyzję, dostał wsparcie innego znanego dziennikarza

źródło: TikTok, Twitter

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.