TVP przekazało wstrząsającą wiadomość. Polskę obiegła naprawdę smutna informacja. Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy – pisano na portalu, cytując słowa rodziny wybitnego Polaka. 

TVP poinformowało o śmierci zdolnego i cenionego, 87-leletniego grafika, malarza i rysownika – Henryka Płóciennika. Autora popularnych i rozpoznawalnych kompozycji ukazujących ład świata oraz kosmiczne kompozycje. 

TVP przekazuje smutną wiadomość

Henryk Płóciennik był prawdziwym artystą, zafascynowanym sztukami plastycznymi oraz jazzem. Informacja o jego śmierci pojawiła się na Facebookowym profilu autora kompozycji, które ukazują kosmiczne piękno. To właśnie tam jego rodzina i przyjaciele napisali: 

– Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu wczorajszym odszedł nasz Przyjaciel Henryk Płóciennik. O uroczystościach pogrzebowych poinformujemy w późniejszym terminie.

  1. Świetne wieści, Adam Małysz pokonał koronawirusa. Życzymy mnóstwo zdrowia i sił
  2. Krzysztof Krawczyk pogrążony w żałobie. Po raz kolejny stracił bliską osobę, „żal rozrywa mi duszę”
  3. Syn Zenka Martyniuka stanął przed sądem. Może odsiedzieć 5 miesięcy, ale kara będzie znacznie surowsza

TVP o artyście

Henryk Płóciennik przyszedł na świat w Łodzi, w 1933 roku. Przez długi czas zajmował się tworzeniem plakatów w Klubie Międzynarodowej Prasy i Książki. Szybko zasłynął w artystycznym świecie, gdzie został doceniony. Należał do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Henryk Płóciennik specjalizował się w grafice, rysunku oraz malarstwie. Jego prace były wystawiane na wielu popularnych wystawach w Polsce, jak i za granicą. Mogliśmy je oglądać m.in. w Kanadzie, Japonii, Szwajcarii, Meksyku, Francji, Urugwaju, Belgii, Wenezueli, Danii czy Hiszpanii. W tej chwili prace artysty można obejrzeć m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Szczecinie, Gdańsku, Poznaniu oraz w Krakowie. Artysta zostawia po sobie piękną sztukę. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

TVP
fot. facebook.com @/HenrykPlociennikArtysta

Nie żyje Henryk Płóciennik.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Babcia miała niezawodny sposób na wilgotne i kruche ciasto drożdżowe z owocami. Korzystają z niego kolejne pokolenia, zawsze się udaje
  2. Są ofiary. Dramat w europejskim kurorcie. Wakacyjny koszmar wprawia w osłupienie
  3. Byli przekonani, że uratowali szczeniaki labradora. Gdy weterynarz zdradził im prawdę, odebrało im mowę
  4. Każdy z nas miał kiedyś jeden koszmar. Wiesz, co naprawdę oznacza? Nigdy nie wpadłbyś na odpowiedź
  5. W całym kraju wprowadzono stan alarmowy. Pilna decyzja premiera obowiązuje od dzisiaj
  6. Zaskakujące oświadczenie szefa PKW tuż przed wyborami. Nie spodziewał się podobnego obrotu spraw

Źródło: party.pl

 

Poprzedni artykułDlaczego kot zrzuca rzeczy ze stołu? Powód może cię zaskoczyć
Następny artykułRCB wysyła dziś Polakom identyczne SMSy. Znamy ich treść, są nietypowe
Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.