Zmarła Mira Furlan, aktorka znana ze wspaniałych ról w m.in. space operze Babilon 5 oraz serialu Lost: Zagubieni, który był emitowany m.in. na antenie TVP1. Nie podano przyczyny śmierci. Zmarła 20 stycznia w wieku 65 lat.

Serial Lost:Zagubieni był prawdziwym hitem, a Polacy z wielkim zaciekawieniem oglądali tę produkcję. Emisja serialu w TVP1 rozpoczęła się 3 listopada 2005 roku, a zakończyła się 23 października 2008. Mila Furlan miała okazję pojawić się w popularnym serialu.

Nie żyje gwiazda serialu emitowanego na TVP1

Mira Furlan urodziła się 7 września 1955 w Zagrzebiu. Kobieta zafascynowała się aktorstwem już jako nastolatka. Była bardzo zdeterminowana, aby kształcić się w tym kierunku. Ukończyła studia na Academy of Dramatic Art oraz obroniła licencjat z wiedzy o teatrze.

Poza tym uwielbiała uczyć się języków obcych. Była to jej druga, wielka pasja. Biegle władała językiem angielskim, niemieckim i francuskim. Przez lata występowała na deskach teatrów i w filmach. Grywała małe role, ale miała też na koncie kilka znaczących produkcji. 

W wyniku zamieszek politycznych, które wybuchły w Jugosławii aktorka postanowiła w 1991 roku wyemigrować do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuowała swoją karierę i występowała na deskach teatrów w Nowym Jorku, czy Los Angeles.

Była małżonką znanego reżysera Gorana Gajića. Jej kariera na dobre wybuchła w 1993 roku, kiedy zadebiutowała w pilocie serialu Babilon 5, czyli Babilon 5 – Zjazd, gdzie wcieliła się w postać Delenn, ambasador Minbari. 

Kim była Mila Furlan?

Mila Furlan była pochodzącą z Chorwacji aktorką i piosenkarką. Po sukcesie serialu Babilon 5 studio Warner Bros. zamówiło kolejny sezon, gdzie Furlan zagrała jedną z najważniejszych postaci produkcji. Wielu krytyków nazywało ją sercem i duszą serialu. Miała przyjemność występować w nim przez wszystkie pięć sezonów.

Jednak to oczywiście nie koniec ról aktorki. Bardzo dużą popularność, a przy tym sukces przyniosła jej rola wcześniej wspomnianego serialu, emitowanego na antenie TVP1, czyli Lost: Zagubieni. Był to serial opowiadający o rozbitkach samolotu pasażerskiego na wyspie skrywającej w sobie mnóstwo tajemnic, z której bardzo ciężko było się wydostać.

Informacja o śmierci aktorki pojawiła się w czwartek wieczorem na jej oficjalnym koncie na Twitterze. J. Michael Straczynski, czyli twórca Babilon 5 zamieścił na tym samym medium społecznościowym zdjęcie ze wpisem, w którym wspominał casting Mily Furlan do serialu. Wyróżnił ją za odwagę, chęć i wyjątkowość.

Niestety to nie pierwsza smutna informacja, którą dzisiaj podajemy. W tym samym wieku, co Mila Furlan zmarł parę dni temu inny znany aktor David Richardson. Więcej na ten temat przeczytacie >tutaj<.

Zobacz zdjęcie: 

TVP1
fot. twitter.com/FurlanMira

Nie żyje aktorka Mila Furlan. Miała 65 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: swiatseriali.interia.pl

Poprzedni artykułSprzed chwili: Luzowanie obostrzeń. Wicepremier zabrał głos
Następny artykułDominika Tajner ogłosiła za pośrednictwem Instagrama, że jest zakochana
Redaktor prowadząca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa na warszawskim Uniwersytecie SWPS. Z mediami związana od ponad 7 lat. Karierę zaczynała w portalu o tematyce kobiecej, później związała się z wydawnictwem Edipresse, do którego należy m.in. Party.pl. Ostatnie lata związana z Wirtualną Polską, gdzie pisała teksty o tematyce show-biznesowej, a także reportaże społeczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: patrycjaceglinska@gmail.com