Wiadomo, jaka emerytura co miesiąc zasila konto Jarosława Kaczyńskiego. Lider Prawa i Sprawiedliwości może liczyć na regularny przelew w wysokości kilku tysięcy złotych. Wciąż nie jest to jednak najwyższa kwota, jaką otrzymuje z tytułu świadczeń emerytalnych polski polityk.

Oświadczenia majątkowe składane przez polityków, w tym Jarosława Kaczyńskiego, pozwalają przekonać się, w posiadaniu jakiego majątku są postacie znane z polskiej sceny politycznej. Dane zawierają informacje o wysokości emerytur czy zgromadzonych oszczędnościach.

Emerytura Jarosława Kaczyńskiego

Jak przekazuje portal Newsweek, do Jarosława Kaczyńskiego należy ⅓ całej wartości domu wycenianego na ok. 1,5 mln złotych. W ciągu roku polityk zdołał powiększyć pulę swoich oszczędności.

Lider PiS odłożył 40 tys. złotych. Łącznie finansowy bufor polityka stanowi zatem kwota 142 tys. złotych. Przez rok Jarosław Kaczyński pobrał także 85 tys. złotych z tytułu świadczeń emerytalnych.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Oznacza to, że co miesiąc Jarosław Kaczyński otrzymuje ponad 7 tys. złotych emerytury. Warto zaznaczyć, że nie są to jednak najwyższe świadczenia emerytalne pobierane przez osoby zawodowo związane z polityką. Te wpadają na konto posłanki Joanny Senyszyn.

Joanna Senyszyn może liczyć na comiesięczny przelew z ZUS w wysokości 12,5 tys. złotych. Do tego była europosłanka otrzymuje również świadczenia z Parlamentu Europejskiego, co łącznie skutkuje regularnymi wpływami wynoszącymi niemal 20 tys. złotych.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Coming out gwiazdy TVN. Pokazała zdjęcie z ukochaną, Marta Warchoł zaskoczyła fanów
  2. Do sieci trafiło zdjęcie najmłodszej córki Natalii Kukulskiej. Zachwyciła fanów burzą loków
  3. Juliusz Machulski w żałobie. Nie żyje dziennikarz i aktor Olaf Eysmont, grał m. in. w filmie „Killer”

Źródło: Newsweek