Wiadomość o śmierci Jadwigi Holeczek-Wojdat obiegła właśnie Polskę. Nie żyje prezeska Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, kobieta bardzo pogodna i aktywna społecznie. Osoby z jej bliskiego otoczenia, a także mieszkańcy Wodzisławia składają kondolencje rodzinie i bliskim.

Wiadomość o tym, że Jadwiga Holeczek-Wojdat nie żyje, zasmuciła wielu Polaków. Jadwiga Holeczek-Wojdat był aktywistką społeczną, przyczyniła się do rozwoju Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przez lata pełniąc funkcję prezesa. Prezydent Wodzisława także wyraził wielkie ubolewanie z powodu tej straty.

Wiadomość o śmierci Jadwigi Holeczek-Wojdat obiegła Polskę

Prezydent Wodzisławia Śląskiego napisał w oficjalnym oświadczeniu:

-Jestem głęboko zasmucony i poruszony wiadomością o śmierci Pani Prezes WUTW – Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Była kobietą, która odchodząc, pozostawia poczucie pustki. – pisze we wzruszających słowach Mieczysław Kieca i dodaje:

-Była osobą, która w naszej społeczności znaczyła tak wiele. Od zawsze związana z oświatą, niesieniem wiedzy. Pełna pomysłów, chęci działania, kobiecej elegancji… Była wzorem. Będzie mi jej tak bardzo brakowało.

  1. Brat pierwszej damy wyjawił całą prawdę o Andrzeju Dudzie. Gorzkie słowa podzielą rodzinę?
  2. Kultowy tatar wołowy jest ukochanym daniem mięsożerców. W sieci pojawiła się jego tradycyjna receptura, bez zbędnych udziwnień
  3. Smutne informacje o Bogumile Wander. Mąż musiał oddać ją do ośrodka, choroba postępuje

Kim była Jadwiga Holeczek-Wojdat?

Jadwiga Holeczek-Wojdat była pedagogiem, oddana swojemu miastu i zawodowi. Przez lata była dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 5 w Wodzisławiu Śląskim. Później objęła funkcję prezesa w Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Jadwiga Holeczek-Wojdat zajęła trzecie miejsce w plebiscycie na Osobowość Roku w kategorii Działalność społeczna i charytatywna w Wodzisławiu. Pedagog była związana z wieloma instytucjami kulturalnymi i społecznymi. Jej brak odczują niewątpliwie wszyscy mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego. Niestety to nie jedyne tragiczne informacje dzisiejszego dnia. Zmarł znany i lubiany muzyk.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Studenci i pracownicy Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku bardzo przeżyli wiadomość o śmierci tak wspaniałej osoby.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Takiego podpisu Dudy jeszcze nie było. Zadziwiający pomysł, straszy wyborców wyimaginowanym zagrożeniem
  2. Niewyobrażalna tragedia, 59 osób straciło życie w jednej chwili. Media przekazały smutne wiadomości ze świata
  3. Marta Manowska uratowała życie staruszce. Gdyby nie gwiazda, finał byłby tragiczny
  4. Wiadomo kiedy Polska otworzy granice. Nagła decyzja premiera zaskoczy Polaków
  5. Uwaga na produkt z Biedronki, wykryto w nim groźną bakterię. GIS alarmuje, lepiej od razu go wyrzuć
  6. Szykuje się rewolucja w życiu Edyty Górniak. Media podały porażające informacje, zamurowało fanów

Źródło: dziennikzachodni.pl

 

Poprzedni artykuł4 znaki zodiaku, które podejmują tylko złe decyzje. Nigdy się ich nie słuchaj
Następny artykułNawet 1000 złotych za kilka godzin pracy. Polacy mogą szybko się wzbogacić, jest jeden sposób
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl