Wiadomość o kolejnej śmierci dotarła do Polaków. Jak podaje portal nowosci.com.pl, dzisiaj po ciężkiej chorobie odeszła wybitna Polka. Rodzina i najbliżsi przyjaciele są zrozpaczeni. To dla nich wielka strata.

W sobotnie przedpołudnie zmarła niezwykle uzdolniona Polka. W swojej karierze zdążyła osiągnąć naprawdę wiele. Wielu z nas boleśnie odczuje jej stratę.

Smutna wiadomość dla Polaków

Nie żyje Małgorzata Iwanowska-Ludwińska. Urodziła się w 1950 roku w Poznaniu. Jak donosi portal nowosci.com.pl zmarła po ciężkiej chorobie, miała 70 lat. Była wybitną malarkę, zdążyła osiągnąć naprawdę wiele wyróżnień i nagród.

Od lat 80. skupiła się na pracach plastycznych. Malowała i rysowała, była prawdziwą artystką. W 2004 roku Minister Kultury Waldemar Dąbrowski przyznał jej, za całokształt twórczości, Nagrodę Specjalną Ministra Kultury. Ale to nie było jedyne z jej wyróżnień.

  1. Dominik z ”Gogglebox” pokazał nieziemsko piękną żonę w bikini. Internauci zgodni: ”Petarda”
  2. Uczestniczka Projekt Lady za wszelką cenę nie chciała, by wyciekło. Do sieci trafiło bulwersujące nagranie, aż trudno uwierzyć

Kariera artystki

W 1973 roku obroniła tytuł magistra na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Zaraz po studiach zaczęła pracę w Galerii Współczesnej Janusza Boguckiego, w gmachu Teatru Wielkiego w Warszawie. Pracowała tam dopóki ekipa pp. Boguckich nie odeszła z Galerii.

W swojej karierze doczekała się 50 wystaw indywidualnych oraz ponad 40 zbiorczych. Za swoją działalność twórczą zdobyła m.in. Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia Wojciecha Grochowskiego czy statuetkę Srebrnego Anioła, którą wręczył jej prezydent Torunia Michał Zaleski.

Małgorzata Iwanowska-Ludwińska była również wielką fanką sportu, a w szczególności żużla. Portretowała często toruńskich żużlowców.

Pragniemy złożyć wyrazy współczucia dla całej rodziny.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 ZOBACZ TEŻ:

  1. Mamy potwierdzenie, koronawirus w kolejnym McDonaldzie. Sanepid pilnie szuka klientów
  2. Trwa obława, poszukiwany jest kierowca BMW. Doprowadził do najgorszego
  3. Polsat właśnie przekazuje pilne komunikaty. Dotyczą tysięcy Polaków
  4. Prezydent odebrał telefon, nagle Agata Duda wyrwała mu urządzenie i powiedziała jedno zdanie. Miała dość
  5. Magda Gessler podając przepis na placki ziemniaczane przeszła samą siebie. Lepszych nie da się zrobić, cudowna receptura

Źródło: nowosci.com.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułAndrzej Duda przeżywa stratę. Jeszcze niedawno bardzo jej dziękował, teraz łzy same napływają do oczu
Następny artykułTVP przekazało dramatyczne wieści. Modlitwom nie ma końca
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.