Często słyszy się historie dziewczyn, które głodzą się, żeby uzyskać wymarzoną sylwetkę. Jednak ta historia jest wyjątkowo przerażająca.

22- letnia Jade piła jedną filiżankę zielonej herbaty dziennie. 

Piła jedną filiżankę herbaty dziennie

anoreksja
fot. Instagram/@jadelwright

Jade Wright mieszka w Melbourne i ma 22 lata. W wieku 16 lat zdiagnozowano u niej zaburzenie odżywiania. Przestała jeść, bo widziała w sobie grubą osobę. Jej waga w pewnym momencie była niebezpiecznie niska, bo spadła do zaledwie 36 kilogramów. Dziewczyna była przekonana, że przytyje przez picie wody, więc wlewała w siebie jedną filiżankę zielonej herbaty dziennie. Jej stan z dnia na dzień się pogarszał. Potrafiła dwa tygodnie nie zjeść absolutnie niczego. Pewność siebie dziewczyny była krytycznie niska. Mimo że nic nie jadła, stale obwiniała się o to, że jest gruba. Wyeliminowała ze swojej diety całe jedzenie.

– Miałam obsesję na punkcie ograniczania jedzenia. Mogłam nic nie jeść przez dwa tygodnie. Stawałam się bardziej niepewna siebie, gdy moje biodra rosły i nienawidziłam ich. Po prostu nie pozwalałam sobie na jedzenie, do tego stopnia, że już nie byłam głodna- powiedziała w wywiadzie dla  Daily Mail Australia.

ZOBACZ TEŻ: Lewandowska PALNĘŁA niezłą głupotę. Nominowana do „Biologicznej BZDURY Roku”

Sposób na kontrolowanie

Jade Wright
fot. Instagram/@jadelwright

Dziewczyna panicznie bała się, że picie wody sprawi, że będzie cięższa. Głodzenie się to był jej sposób na radzenie sobie z emocjami. Jade nigdy nie miała specjalnych problemów z wagą. Urodzona jako wcześniak, zawsze była drobna. Niestety nie wiemy, jakie wydarzenie spowodowało tak duże zaburzenia oraz depresję u dziewczyny, jednak musiało to być traumatyczne. Była w szpitalu ponad 20 razy, przez jej problemy związane z zaburzeniami odżywiania. Jade wspomina, jak okropnie czuła się, kiedy stale musiała martwić się o wagę. Pomimo hospitalizacji, za każdym razem, kiedy dziewczyna wpadała w depresyjny nastrój, choroba powracała.

– Nie wiedziałam, jak kontrolować sytuację wokół mnie i unikałam jedzenia jako sposobu kontrolowania czegoś. Pamiętam, jak było to okropne, nie chciałam żyć i stale martwić się o jedzenie i wagę- to wyczerpuje. Przez kilka lat utrzymywałam zdrową wagę i byłam zaskoczony tym, jak szybko anoreksja wróciła do mojego życia z pełną siłą- żali się Jade Wright.

ZOBACZ TEŻ: Kochasz pizze? Ten przepis jest dla Ciebie

ładowanie...

Zobacz również