Zakaz, który dzisiaj wchodzi w życie, jest niezwykle istotny. Polacy będą musieli się dostosować, chodzi o bezpieczeństwo ich zdrowia, a nawet życia. Wydano już specjalne komunikaty, wszystko zostało już odpowiednio zaplanowane. Trzeba go przestrzegać.

Dzisiaj w poniedziałek wchodzi w życie pilny zakaz. Niektórzy mogą być niezadowoleni lub rozczarowani, ale trzeba będzie się dostosować. Chodzi o coś naprawdę niebezpiecznego, lepiej uważać.

Wchodzi w życie kolejny zakaz

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) przypomina o zakazie zbliżania się do plaży na odcinku między Gdańskiem Brzeźno a Mikoszewem. Będzie on obowiązywał dzisiaj i jutro (14-15 września). W tym czasie zaplanowano bowiem neutralizację niemieckich min morskich z czasów II wojny światowej.

— Uwaga! Alert RCB dla osób przebywających w Gdańsku i w powiecie nowodworskim (woj. pomorskie). Jutro (14.09) i we wtorek (15.09) neutralizacja min morskich. Od 8.00 do 15.00 na odcinku Gdańsk Brzeźno — Mikoszewo będzie obowiązywał zakaz zbliżania się do plaży — możemy przeczytać na Twitterze RCB.

  1. Dentysta był wstrząśnięty na widok zębów 3-latka. Zadał matce tylko jedno pytanie
  2. Skandaliczne sceny w „Rolnik szuka żony”. Prowadząca nie wytrzymała „popisów” uczestnika

Operacja neutralizacji miny w Gdańsku

Jak informuje nas portal radiozet.pl komunikat wydano w związku z przeprowadzeniem operacji przemieszczenia (holowania), a później neutralizacji dwóch niebezpiecznych obiektów z czasów II wojny światowej — niemieckich min typu GC.

Operacja będzie prowadzona przez Grupę Nurków Minerów 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Jest ona niezbędna, żeby utrzymać bezpieczeństwo i porządek związany z żeglugą w tym rejonie. Z uwagi na warunki pogodowe, całość przewidziana jest na dwa dni. Gdyby pogoda się pogorszyła, Urząd Morski przewidział dodatkowy, zapasowy termin na 21-25 września.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a lokalni mieszkańcy i turyści zastosują się do komunikatów. To nie pierwsza taka ważna informacja, jaką dzisiaj przekazano.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

RCB przypomina o zakazie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Będzie zaostrzenie zakazu dla wszystkich Polaków. Minister Zdrowia potwierdził
  2. Zenek Martyniuk rozwalił system. Tysiące Polaków nie dowierza. „Matko jedyna”
  3. Lekarze nie wierzyli, wyjęli dziecko z brzucha matki, a na jego pośladku znajdowała się porażająca rzecz. Musieli działać natychmiast
  4. Smutek i żal ogarnął miliony. Niestety, nie żyje, była niezastąpioną, wspaniałą osobą
  5. Postanowione, od dziś część uczniów przechodzi na nauczanie zdalne. Sanepid już podjął decyzję
  6. Już nigdy nie zrobicie frytek inaczej. Robert Makłowicz pokazał niesamowity trik, dzięki którym smakują najlepiej

Źródła: twitter.com, radiozet.pl

 

Poprzedni artykułPamiętacie zwycięzcę „Big Brothera”? Janusz Dzięcioł zginął tragicznie, jego śmierć wstrząsnęła wszystkimi
Następny artykułCudowna wiadomość obiegła cały kraj. Wielka radość w życiu Agaty Dudy, nie można opisać jej szczęścia
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl