Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zaskoczenie na widok grobu Marka Perepeczki. Pozostawiał wiele do życzenia, teraz wszystko się zmieniło
Martyna Pałka
Martyna Pałka 01.06.2023 10:21

Zaskoczenie na widok grobu Marka Perepeczki. Pozostawiał wiele do życzenia, teraz wszystko się zmieniło

grób Marka Perepeczki
fot. KAPIF; Cezary p, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Niewiarygodne, jak obecnie wygląda grób Marka Perepeczki. Już w listopadzie zeszłego roku media donosiły na temat dramatycznej sytuacji na mogile aktora. Teraz zaszły tam poważne zmiany.

Gdy obecnie udamy się na grób odtwórcy kultowej roli Janosika, możemy przecierać swoje oczy ze zdziwienia. To, jak wygląda obecnie jego miejsca pochówku, może wywołać nie lada zaskoczenie.

Kilka miesięcy temu grób Marka Perepeczki wyglądał dramatycznie

W zeszłym roku media biły na alarm z powodu zaniedbania, do jakiego doszło na grobie wybitnego aktora. Po udaniu się na miejsce pochówku gwiazdora można było zobaczyć, że jest ono pokryte mchem, a także brakuje na nim jakichkolwiek zniczy czy kwiatów.

Dodatkowo sam grób Marka Perepeczki sprawiał wrażenie opuszczonego i mocno zaniedbanego. Przypomnijmy, że odtwórca kultowej roli Janosika zmarł w listopadzie 2005 roku i został pochowany na warszawskich Powązkach.

Tak wygląda grób Kacpra Tekielego. Pojawił się na nim jeden przedmiot, pokazuje, jak bardzo kochał góry

Grób Marka Perepeczki wygląda obecnie całkowicie inaczej

Teraz można zauważyć, że miejsce pochówku legendarnego aktora przeszło niesamowitą metamorfozę. Po udaniu się na warszawskie Powązki można zobaczyć, że grób Marka Perepeczki jest obecnie zadbany, a także sprawia wrażenie, jakby ktoś go niedawno odwiedzał.

Na miejscu można zaobserwować również świeże kwiaty, kilka zniczy, a także rzucający się w oczy porządek. Jak donosi portal “Pomponik” mogiła nie przypominała już dawnej siebie i obecnie prezentuje się bardzo dobrze.

Kim był Marek Perepeczko?

Fani polskiego kina doskonale znają tę postać. Marek Perepeczko przyszedł na świat 3 kwietnia 1942 roku w Warszawie. Największą popularność i sympatię fanów zyskał dzięki tytułowej roli w kultowym serialu “Janosik”, opowiadającym o losach rozbójnika z gór.

Jak sam opowiadał, później rola ta stała się jego błogosławieństwem i przekleństwem jednocześnie - otworzyła mu drzwi do wielkiej popularności, ale też sprawiła, że przylgnęła do niego łatka Janosika, przez co ciężej było mu znaleźć pracę. Grał również w takich produkcjach, jak “Sara”, “13 posterunek” czy “Wesele” Andrzeja Wajdy.

Zobacz zdjęcia:

Marek Perepeczko.jpg
fot. KAPIF
Marek Perepeczko 2.jpg
fot. KAPIF
Grób Marka Perepeczki.jpg
fot. Cezary p, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons