Wyszukaj w serwisie
Samo życie Silver Lifestyle Plotki i gwiazdy Quizy
Lelum.pl > Samo Życie > Zdrada męża: Jak sprawdzić i co robić dalej po zdradzie
Julia Saracen
Julia Saracen 20.11.2018 12:18

Zdrada męża: Jak sprawdzić i co robić dalej po zdradzie

zdrada męża
Fot.screen z serialu „Mad man”

Zdrada męża to dramat, który może przytrafić się każdej kobiecie, nawet w związku z pozoru wyglądającym na idealny. Jakie są objawy i oznaki tego, że zostałaś zdradzona przez tego, który ślubował ci wierność? Jak sprawdzić i jak rozpoznać zachowanie męża po zdradzie? Co robić i jak sobie poradzić z dramatem, który pojawia się w co najmniej 20 procentach polskich małżeństw? Wreszcie, jak żyć po zdradzie męża? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym, obszernym artykule.

Zdrada męża niestety nie jest sytuacją rzadko spotykaną. Najprawdopodobniej nie będzie to dla Ciebie żadna pociecha, ale pojawia się ona w co najmniej 20 procentach polskich małżeństw. Ponadto, wspomniane dane mogą być mocno zaniżone, ponieważ przecież nie każdą zdradę udaje się ujawnić.

RODZAJE ZDRADY MĘŻA

Warto zastanowić się, czy zdrada męża to dla ciebie jedynie erotyczny kontakt fizyczny? Chyba wszyscy mogą się zgodzić z tym, że ta forma relacji z osobą spoza waszego związku definitywnie oznacza zdradę fizyczną męża. Jak jednak nazwiemy z pozoru niewinny flirt, dwuznaczne komunikaty czy nawet pełne pasji i wzajemnego pożądania spojrzenia? Dla jednych będzie to akceptowalna forma balansu po meandrach zaufania partnera, dla innych kroczenie ścieżką ku zdradzie emocjonalnej męża.

1. Zdrada emocjonalna męża

Czym jest zdrada męża w formie psychicznej lub emocjonalnej? W teorii jest to nawiązanie przez partnera bliskiej, emocjonalnej relacji z osobą spoza Waszego duetu. Zwykle nie chodzi tu o miłość, szczególnie kiedy więzi między twoim mężem a inną kobietą dopiero się zacieśniają. Zdrada emocjonalna objawia się przede wszystkim w przeniesieniu tego, co powinno być esencją Waszego związku, na kobietę, która znajduje się poza nim. Mówimy tu o takich elementach relacji jak:

  • adorowanie
  • poświęcanie czasu na spotkania i komunikację na odległość
  • zwierzanie się i skupianie uwagi na wzajemnych problemach
  • inicjowanie spotkań i aktywności przełamujących rutynę dnia codziennego
  • okazywanie ciepła, bliskości i zrozumienia
  • flirt i intelektualna szermierka

Jak łatwo możesz zauważyć, zdrada emocjonalna to swoiste powielenie intymnej relacji partnerskiej z wyłączeniem sfery seksualnej. Niestety, zdrada emocjonalna jest bardzo poważnym krokiem do zdrady fizycznej.

Efekty zdrady emocjonalnej

Czy jednak zdrada emocjonalna nie jest wystarczającym złamaniem bliskości, by być zakwalifikowanym jako śmiertelny cios dla związku? Prawda jest taka, że dla większości kobiet zdrada emocjonalna bywa jeszcze bardziej destrukcyjna i powoduje znacznie dłuższe cierpienie niż fizyczne złamanie lojalności. Bardzo często prowadzi do katastrofalnego zaniżenia samooceny kobiety i duszenia się w relacji, która jest toksyczna.

Dlaczego kobiety tkwią w związkach, w których występuje emocjonalna zdrada męża? Wynika to między innymi z utartego w społeczeństwie przekonania, że nie jest to wystarczająca „krzywda” dla partnerki, by przerwać małżeńskie więzi. Kulturowa presja hamuje kobiety przed zakończeniem toksycznej relacji z uwagi na presję społeczną oraz podświadome blokady. Problem polega na tym, że owo przeświadczenie o niskiej szkodliwości zdrady emocjonalnej zostało w społeczeństwie ugruntowane przez mężczyzn, dla których faktycznie jest ona mniej krzywdząca niż zdrada seksualna, co zostało potwierdzone badaniami naukowymi.

2. Zdrada męża w formie fizycznej

Zdrada fizyczna, której dopuszcza się mąż, jest nieco łatwiejsza do potwierdzenia, ponieważ brak w niej elementów stopniowalnych, takich jak poziom emocjonalnej bliskości z osobą spoza waszego związku. Jednakże, również nie jest jednorodna.

Często w społeczeństwie toczymy debaty na temat tego czy zdrada fizyczna to jedynie klasyczny akt seksualny starając się „deprecjonować” wagę złamania lojalności związkowej przy niektórych formach zbliżenia. W takim razie czy jakkolwiek można usprawiedliwiać zbliżenie, które kończy się na stosunku oralnym? Odpowiedź brzmi: NIE. Zdrada seksualna jest tak samo destrukcyjna dla związku w każdej swojej formie. Nie ma znaczenia jak wyglądał akt seksualny. Dla dobra własnej psychiki, nie powinnaś nawet o tym wiedzieć.

Inne niż seksualne formy zdrady fizycznej

Co jednak w przypadku, gdy do aktu seksualnego wprawdzie nie dochodzi, ale między twoim mężem a inną kobietą dochodzi do bliskości w formie intymnego dotyku, a nawet pocałunku? To również jest zdrada fizyczna. To, że twój mąż powstrzymał się i nie doprowadził do zdrady seksualnej, w żaden sposób go nie usprawiedliwia. Nie istnieje coś takiego jak „niewinny pocałunek”. Skoro posunął się do wejścia w intymną sferę z inną kobietą, to znaczy, że ma do tego skłonności. Czy chcesz żyć w ciągłym strachu, że wydarzy się to ponownie, lecz tym razem wyląduje w łóżku z inną? Czy jesteś gotowa na życie w ciągłym poczuciu zaniżonej samooceny, braku atrakcyjności i bycia narażoną na krzywdę ze strony osoby, która powinna być dla ciebie oparciem i oazą zaufania?

ZDRADA MĘŻA: OBJAWY I OZNAKI. JAKIE SĄ OBJAWY I OZNAKI ZDRADY MĘŻA?

Jakie są objawy i oznaki zdrady męża?

Należy pamiętać, że objawy zdrady mogą różnić się w zależności od tego, jaki charakter ma twój mąż oraz jaka była przyczyna wejścia w intymną relację z inną kobietą. Poniżej wymieniamy jednak ich pełną listę. Jeśli kilka z nich się pokrywa, możesz podejrzewać, że dotknęła cię zdrada męża. Pamiętaj jednak, że dopóki nie będziesz miała pewności, nie powinnaś podejmować radykalnych kroków. Część objawów pokrywa się bowiem z problemami lub kryzysem w związku. Wtedy niezbędna jest spokojna rozmowa, bowiem oskarżenia o zdradę mogą jedynie pogorszyć sprawę.

1. Mąż nie ma dla Ciebie czasu

Naturalnie nie jest to równoznaczne ze zdradą czy romansem. Być może jest zapracowany, a być potrzebuje sporo przestrzeni w związku, a jeśli nie przeszkadza ci to w ogromnym stopniu, powinnaś to zaakceptować, inaczej możesz doprowadzić do kryzysu w związku. Jeśli jednak mąż nie ma dla ciebie czasu i nieustannie wykręca się tajemniczymi obowiązkami w pracy, spotkaniami z kolegami, którzy nieustannie mają jakieś problemy, czy innymi powtarzającymi się historiami, powinnaś stać się bardziej czujna. Pamiętaj, że praktycznie żaden facet nie przyzna się do zdrady, jeśli nie zostanie przyciśnięty do ściany. Doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że wyjście na jaw jego występków może zrujnować małżeństwo, dlatego będzie się krył tak długo, na ile mu pozwolisz. Pamiętaj, że jako żona powinnaś być dla niego najważniejsza, więc jeśli on ciągle nie ma dla ciebie czasu, to musi mieć naprawdę dobry powód na usprawiedliwienie. Inaczej zdrada męża jest bardzo prawdopodobna.

2. Boi się lub reaguje agresywnie, gdy spoglądasz na jego telefon/laptop

Czy twój mąż reaguje agresywnie lub ewidentnie czuje się niepewnie, gdy zerkasz na jego telefon lub laptopa? Szczególnie, gdy prowadzi akurat jakąś konwersację, uśmiecha się, a na ekranie pojawiają się wiadomości? Gdy tylko zerkniesz, wybucha agresją twierdząc, że ingerujesz w jego prywatność? Tak, to sprytna zasłona dymna. Jednakże, jeżeli nie ma nic do ukrycia, nie powinien reagować w tak nerwowy sposób. To sygnał, że może prowadzić gorące konwersacje lub umawiać się na spotkania z kimś z kim zdecydowanie nie powinien będąc w związku małżeńskim. Spójrz również jak reaguje, gdy jesteście razem, a na telefonie pojawia się SMS lub wiadomość z portalu społecznościowego. Czy jest spokojny, czy może nerwowo odwraca telefon lub nagle musi wyjść do toalety?

3. Nagle zaczyna dbać o siebie

Twój mąż nagle zaczął o siebie dbać? Zmienił fryzurę, postanowił ćwiczyć, wymienić garderobę, regularnie się golić i używać drogich perfum? Jeśli zrobił to dla ciebie, to znakomicie. Jeśli jednak za tymi zmianami nie idzie próba wyeksponowania przed tobą swojego „nowego ja”, możesz mieć powody do obaw. Skoro nie zależy mu na twojej akceptacji i wyrazach uznania dla jego nowej, lepszej wersji, to znaczy, że w najlepszym wypadku zrobił to wyłącznie dla siebie. W najgorszym – dla innej kobiety. Warto również zastanowić się czy po swojej metamorfozie, mąż stara się zmobilizować ciebie do zmiany wyglądu czy większego dbania o siebie. Jeśli nie, również możesz mieć podstawy do twierdzenia, że swoją uwagę skupił na innej, a twój wygląd już go nie interesuje.

4. Z konta znikają pieniądze

Z waszego konta tajemniczo znikają pieniądze, a mąż wije się w swoich kłamstwach próbując się wytłumaczyć? Gdy tylko prosisz go o wyjaśnienia lub potwierdzenia transakcji, zaczyna się mocno denerwować i agresywnie oznajmiać, że „nie musi się tłumaczyć” lub co gorsza „to on zarabia”? Możesz podejrzewać zdradę. Niemal każdy mężczyzna próbuje zaimponować swojej kochance finansowo, dlatego tajemnicze luki pieniężne są bardzo częstą oznaką zdrady małżeńskiej. Nawet jeśli wasze pieniądze znikają na coś innego i tak masz prawo wiedzieć na co. Jeśli coś ukrywa, również narusza małżeńskie zaufanie. Nie trać czasu na zamartwianie się, tylko postaw sprawę jasno. Jako żona, masz prawo wiedzieć na co idą Wasze pieniądze. Koniec tematu.

5. Nie ma ochoty na seks

Jeśli wasza sypialnia zamienia się w miejsce… tylko do spania, to niech zapali ci się czerwona lampka. Naturalnie każdemu zdarzają się spadki libido, aczkolwiek jeśli sytuacja się przedłuża, powinnaś reagować. On zapewne będzie się wykręcał pracą, stresem i zmęczeniem, ale taki stan nie może trwać w nieskończoność. Jednym z efektów ubocznych romansu męża jest totalny spadek zainteresowania żoną. Czasem wynika to z poczucia winy (czy jak kto woli: przyzwoitości) i podświadomej niechęci do dzielenia łoża z dwiema różnymi kobietami, czasem z utraty pociągu seksualnego pod wpływem silniejszych bodźców, jakie wywołuje kochanka, a przy bardzo aktywnym romansie nawet z… fizycznego wyczerpania możliwości seksualnych męża (szczególnie mówimy tu o nieco starszych panach). On nie chce cię nawet przytulać ani serdecznie całować (już nawet nie wspominając o namiętności)? Jest duże prawdopodobieństwo, że w jego życiu pojawiła się inna kobieta.

6. Coraz częstsze wyjazdy służbowe

W jego życiu zawodowym coraz częściej pojawiają się delegacje? Naturalnie jest to możliwe, ale jeśli oprócz tego faktu, pojawiają się inne objawy, nie czuj się skrępowana. Zadzwoń do szefa i powiedz, że twój mąż jest na delegacji, a ty nie możesz się dodzwonić. Jeśli odpowie ci, że żadnego wyjazdu służbowego nie ma, a twój facet wziął urlop, możesz być pewna. Owszem, najesz się wstydu, ale zaoszczędzisz sobie setek godzin zamartwiania się i zastanawia czy on jest ci wierny.

7. Inna kobieta staje się częścią jego codzienności

Ta oznaka zdrady męża często jest trudna do jednoznacznej oceny. Kobieta, która jest elementem codzienności twojego męża, może bowiem być jego asystentką lub przyjaciółką z pracy. Jeśli jednak czujesz, że twój mąż uznaje inną kobietę za ekscytującą i unika rozmów na jej temat, powinnaś zastanowić się, czy na pewno jest to relacja, która nie zagraża waszemu małżeństwu. Bądź szczególnie uważna, jeśli codzienna relacja twojego męża z inną kobietą, wpływa na wasze życie prywatne. SMS-y, telefony i konieczne spotkania w czasie, który powinien spędzać z tobą. To już może nie być zwykła relacja, tylko emocjonalna więź w której twój mąż wyczekuje spotkań z inną kobietą bardziej niż z tobą.

8. Przestaje się z Tobą dzielić marzeniami czy tęsknotami

Mąż przestaje z tobą rozmawiać jak wcześniej, gdy oplatały was więzi miłości i namiętności? Nie dzieli z tobą swoich wizji przyszłości, marzeń, tęsknot i bolączek? To znaczy, że myślami jest z kim innym, z kim dzieli się tym, co mu leży na sercu. To bardzo częsta oznaka zdrady męża, której kolejnym etapem jest praktycznie totalne unikanie wzajemnego kontaktu, a nawet rozmów o sprawach bieżących. Skoro rozmawia o tym z inną, to po co ma się powtarzać?

9. Nie interesuje się tym co mówisz

Mówisz do niego, zwierzasz się, wylewasz z siebie żale i bolączki, a mimo to czujesz się jakbyś mówiła do ściany? To kolejny poważny objaw zdrady męża. On przestaje się interesować twoim losem, ponieważ całą uwagę skupia na innej kobiecie. Często stara się udawać, że nadal mu na tobie zależy, aby nie budzić żadnych podejrzeń, ale tak naprawdę są to pozory. W pewnym momencie owa podwójna gra zaczyna mu ciążyć i coraz trudniej jest mu okazać fałszywe zainteresowanie tym, co mówisz i co dzieje się w twoim życiu.

10. Nagle staje się przesadnie miły, przynosi kwiaty i prezenty

Ten objaw wydaje się być nieco inny i nie pasować do pozostałych oznak zdrady męża. Niemniej jednak występuje równie często, aczkolwiek przy nieco innej sytuacji. Mąż nagle staje się wyjątkowo miły, przynosi ci kwiaty i prezenty bez żadnej okazji, przesadnie cię adoruje i zapewnia o swojej miłości, gdyż zżera go poczucie winy z powodu zdrady małżeńskiej. Nie chce się przyznać do romansu, dlatego w ten sposób próbuje ci wynagrodzić zdradę, mimo że ci o niej nie powie, by nie zniszczyć Waszego małżeństwa. Oczywiście mąż nagle może zmienić swój stosunek do ciebie z innego powodu, ale bądź czujna. Pamiętaj, że mężczyzna, którego niszczy poczucie winy, łatwiej się przyzna. Dlatego sięgnij po rozmowę i sprawdź, czy jego intencje są szczere, czy pląta się w swoich kłamstwach.

Jak wygląda zachowanie męża po zdradzie?

Zachowanie męża po zdradzie pokrywa się z objawami i oznakami zdrady, które opisaliśmy w powyższych akapitach. W tym miejscu możemy dokonać jego systematyzacji. Zachowanie męża po zdradzie dzielimy na trzy kategorie, które nazywamy: negatywnymi, obojętnymi i hiperpozytywnymi.

Negatywne zachowanie męża po zdradzie objawia się w:

  1. agresywnych reakcjach na pytania o tajemnicze wyjazdy, wyjścia czy inne formy spędzania czasu
  2. nerwowych reakcjach na SMS-y czy telefony, które przychodzą gdy jesteście razem
  3. bardzo agresywnych reakcjach, gdy zerkasz na wiadomości przychodzące do męża
  4. nerwowym brnięciu w sieć kłamstw podczas tłumaczenia się ze znikających pieniędzy na koncie czy ciągłych spotkań oraz telefonów
  5. agresywnych reakcjach obronnych i podkreślania swojej „prywatności”

Obojętne zachowanie męża po zdradzie objawia się w:

  1. ignorowaniu Twoich potrzeb
  2. braku czułości wobec Twojej osoby oraz unikaniu kontaktów seksualnych i innych okazów namiętności
  3. braku dzielenia się z Tobą swoimi marzeniami, bolączkami, trudnościami oraz planami na przyszłość
  4. braku lub w udawanym zainteresowaniu Twoimi problemami, sprawami życia codziennego i potrzebami
  5. braku zainteresowania Twoją osobą, zarówno w aspekcie wewnętrznym, jak i zewnętrznym

Hiperpozytywne zachowanie męża po zdradzie objawia się w:

  1. niespodziewanym byciu czułym, kochanym i przesadnie miłym
  2. przynoszeniu kwiatów i prezentów bez żadnej okazji
  3. zapewnianiu o swoim uczuciu i miłości, której nic nie jest w stanie zniszczyć

Jak sprawdzić zdradę męża?

Jak sprawdzić zdradę męża? Jeśli zachowanie męża pokrywa się z objawami i oznakami, które wypisaliśmy powyżej, powinnaś reagować. Pamiętaj jednak, że dokopywanie się do zdrady męża może być bolesne i upokarzające. Nie możesz jednak żyć w ciągłej niepewności i stresie. Oto kilka możliwości działania:

1. Rozmowa

Spróbuj zacząć od podstawowej formy komunikacji i zobacz, jak zareaguje twój mąż. Pamiętaj, że za pierwszym razem może się nie przyznać, ale jeśli wyczujesz, że pewien mur pęka, nie zmieniaj strategii i wkrótce wróć do tematu. Jeśli masz jakieś poszlaki czy dowody, przedstaw mu je i zobacz, jak zareaguje. Możesz również zaryzykować i powiedzieć, „wiem, że mnie zdradzasz”.

Jeśli wybuchnie gniewem, może to oznaczać, że albo ma coś na sumieniu, albo wasze małżeństwo przeżywa kryzys, a sformułowanie przez ciebie takiego zarzutu, jeszcze bardziej go pogłębiło. Pamiętaj, że osoba agresywnie nastawiona i tak się raczej nie przyzna i będzie szła w zaparte, więc lepiej zmienić strategię.

2. Wywiad środowiskowy

Spróbuj zweryfikować to, co mówi ci mąż. Porozmawiaj z jego szefem, sąsiadami, przyjaciółmi czy koleżankami z pracy. Nie musisz przyznawać, że podejrzewasz męża o zdradę i dlatego sprawdzasz prawdziwość jego słów na temat spędzania dnia i licznych obowiązków, które mogą być przykrywką dla romansu. Postaraj się weryfikować twierdzenia męża w sprytny sposób. Jeśli kłamie, po takich rozmowach w końcu jego sieć niedomówień i przekłamań pęknie, a ty będziesz miała jasność.

3. Agencja detektywistyczna

Śledząc zdradę męża, możesz sięgnąć po usługi profesjonalistów. Agencje detektywistyczne specjalizują się w weryfikowaniu małżeńskiej niewierności. Możesz zamówić śledzenie, fotografie lub nawet zamontować monitoring śledzący twojego męża. Pamiętaj jednak, że jest to nie tylko kosztowna, ale i ryzykowna inwestycja. Jeśli okaże się, że twój mąż jest niewinny i zorientuje się, że kazałaś go śledzić, może to doprowadzić do trwałego urazu w waszym związku.

Zdrada męża i co dalej?

Zdradził cię mąż i co zrobić dalej? Zacznijmy od tego, że zdrada męża to nie koniec świata. Na początku jest to dla ciebie bolesne doświadczenie, które może zostawić skazę na długo, ale nie możesz się poddawać. Problem dotyka co najmniej 20 procent zamężnych kobiet. Czy jedynym wyjściem jest rozwód? Jest kilka możliwości, ale powinnaś wiedzieć jedno. Jeśli mąż raz cię zdradził, jest duże prawdopodobieństwo, że zrobi to ponownie. Czy jesteś gotowa na życie w ciągłym stresie, bólu i poczuciu zaniżonej samooceny? Życie, w którym każda jego nieobecność, będzie ci przypominać ból i cierpienie, jakie wyrządziła ci zdrada męża? A może warto postawić siebie na pierwszym miejscu? W końcu to twoje życie i to on doprowadził do ruiny. Nieważne, jakie były przyczyny zdrady.

Co robić po zdradzie męża?

Co robić po zdradzie męża? Przede wszystkim pomyśl o sobie. Nie o nim i o tym, co do tej pory zbudowaliście. Skoro cię zdradził, to znaczy, że jest EGOISTĄ. On nie myślał o tobie i złamał przysięgę małżeńską. Dlaczego więc ty, mimo koszmarnego bólu i zranienia, masz teraz myśleć o nim i o próbie ratowania waszego małżeństwa? NIGDY, ale to przenigdy, nie wychodź z inicjatywą. Jeśli mimo wszystko uważasz, że jesteś w stanie mu wybaczyć, TO ON MUSI WYCHODZIĆ Z CIĄGŁĄ INICJATYWĄ. To on musi pokazać, że chce ponownie o ciebie zawalczyć. To on musi zrozumieć, że stracił kogoś niesamowicie ważnego i teraz musi zrobić dosłownie wszystko, by naprawić swój błąd.

Pamiętaj jednak, że jeśli mąż cię zdradził, to po etapie odkupowania swych win, gdy sytuacja wróci do normy, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że zrobi to ponownie. Niestety, egoiści mają to do siebie, że w pierwszej kolejności myślą o sobie. Najpewniej będzie walczył o ciebie, ponieważ uzna, że w tym momencie jest to dla niego wygodniejsze. Gdy tylko emocje się ostudzą, znów może zdecydować się na skok w bok. Musisz zrozumieć, że egoista pozostanie egoistą, chyba że wykona tytaniczną pracę, aby się zmienić. Tu niezbędna może być TERAPIA, na którą to on powinien się zgłosić z własnej inicjatywy.

Zdrada męża: Prowokacja

Nie słuchaj takich wymówek jak „alkohol”, „chwila zapomnienia” czy „problemy w małżeństwie”. To są tylko wymówki egoisty, które w żaden sposób go nie usprawiedliwiają. Jeśli będzie w ten sposób się tłumaczył, powiedz mu, że dla ratowania Waszej relacji TY RÓWNIEŻ ZDRADZISZ GO Z INNYM MĘŻCZYZNĄ. Jeśli nie jest egoistą, powinien się zgodzić, mimo iż będzie to dla niego potwornie trudne. Jeśli będzie się wzbraniał, znaczy to tylko tyle, że on wciąż myśli tylko o sobie i nie potrafi stawić czoła cierpieniu, jakie zgotował tobie. Nie musisz faktycznie go zdradzać. Sprawdź tylko jak zareaguje.

Zdrada męża: Czy rozwód to dobre rozwiązanie?

Zdrada męża często powoduje u kobiet totalną destrukcję psychiki. Nagły spadek samooceny, atrakcyjności, lęki i gniew. Bardzo często doprowadza żony do depresji. Zdrada męża zadaje bowiem rany w psychice, które leczą się bardzo długo i często nigdy nie znikają. Być może już zawsze będziesz żyła w strachu przed kolejną zdradą, a twoje życie zamieni się w paranoję i siedlisko lęku.

Rozwód to rozwiązanie, które pozwoli ci rozpocząć nowy etap w życiu. Pamiętaj, że każdy dzień z osobą, która cię zraniła i może zrobić to ponownie, odbiera ci szansę na poznanie kogoś kto nie będzie egoistą i komu naprawdę będzie na tobie zależało. Po zdradzie możesz być załamana. Ucierpieć może twoja samoocena i poczucie atrakcyjności. Niech to jednak nie zamydli ci oczu. Nadal możesz spotkać w twoim życiu kogoś wspaniałego, dlatego powinnaś postawić się na pierwszym miejscu.

Jeśli nie chcesz żyć w ciągłej obawie o ponowne zdradzenie, weź rozwód. Zawsze możesz poszukać nowego partnera, z którym będziesz szczęśliwa. Masz tylko jedno życie i nie pozwól, by zostało zniszczone przez egoistę.

Zdrada męża: Jak sobie poradzić ze zdradą męża?

Najprawdopodobniej będziesz zraniona, twoja samoocena ucierpi, a ty będziesz cierpieć. To objawy, które dotykają zdecydowaną większość zdradzonych przez męża kobiet. Nie będzie to wielką pociechą, ale pamiętaj, że czas mimo wszystko leczy rany. Szczególnie jeśli spotkasz nową osobę, która otoczy cię opieką, wzajemnym zaufaniem i miłością, przez co pozwoli zapomnieć o krzywdzie jaką niegdyś wyrządził ci mąż.

Czasem jednak warto sięgnąć po pomoc specjalisty. Terapia u psychologa pomogła wielu zdradzonym kobietom odzyskać poczucie własnej wartości i wrócić na odpowiednie życiowe tory. Każda kobieta jest inna, dlatego psycholog po zapoznaniu się z twoim przypadkiem, wybierze dla ciebie odpowiednią terapię. Pamiętaj, to żaden wstyd! Wstydzić powinna się osoba, która złamała małżeńską przysięgę!

Jak żyć po zdradzie męża? PODSUMOWANIE

Po pierwsze, zapamiętaj, że zdrada męża nie oznacza końca świata, choć jest bardzo bolesnym doświadczeniem. Nieważne jak długo trwała twoja relacja z partnerem, zawsze masz jeszcze czas, by spotkać kogoś, z kim zbudujesz coś pięknego, opartego na wzajemnym zaufaniu i szacunku. Nie da się wykreować trwałej więzi z egoistą, który tak naprawdę myśli tylko o sobie, dlatego szukając nowego mężczyzny, zwracaj uwagę szczególnie na tę cechę.

Żyj pełnią życia, odbudowuj stare znajomości, zaszalej i zapomnij o mężu, który w istocie myślał tylko o swojej przyjemności, tak boleśnie cię raniąc i nie myśląc o twoim cierpieniu.

Jeśli czujesz taką potrzebę, z pomocą terapeuty ponownie odnajdź radość z życia i spróbuj spotkać kogoś, z kim będziesz mogła podbić świat. Tym razem w pełnym zaufaniu. Zrzuć kajdany dawnego związku i idź przez życie poszukując radości. Masz tylko jedno 🙂

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zdrada męża

Bądź szczególnie uważna, jeśli codzienna relacja twojego męża z inną kobietą, wpływa na wasze życie prywatne. SMS-y, telefony i konieczne spotkania w czasie, który powinien spędzać z tobą.

zdrada męża

Jeśli wasza sypialnia zamienia się w miejsce… tylko do spania, to niech zapali ci się czerwona lampka. Naturalnie każdemu zdarzają się spadki libido, aczkolwiek jeśli sytuacja się przedłuża, powinnaś reagować.

zdrada męża

Rozwód to rozwiązanie, które pozwoli ci rozpocząć nowy etap w życiu. Pamiętaj, że każdy dzień z osobą, która cię zraniła i może zrobić to ponownie, odbiera ci szansę na poznanie kogoś kto nie będzie egoistą i komu naprawdę będzie na tobie zależało.

zdrada męża

Zdrada męża to nie koniec świata. Na początku jest to dla ciebie bolesne doświadczenie, które może zostawić skazę na długo, ale nie możesz się poddawać. Problem dotyka co najmniej 20 procent zamężnych kobiet.

zdrada męża

Nie słuchaj takich wymówek jak „alkohol”, „chwila zapomnienia” czy „problemy w małżeństwie”. To są tylko wymówki egoisty, które w żaden sposób go nie usprawiedliwiają.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wyznania Beaty: „Przyjaciel męża mi się spodobał. Miałam z nim romans”
  2. Znaki zodiaku, które stworzą długi i szczęśliwy związek. Prawdziwi szczęściarze!
  3. Związek ze starszym facetem. Czy to ma prawo się udać?