Tragiczna wiadomość dotarła do polskich mediów. Nie żyje Lucyna Adamkiewicz — uczestniczka Powstania Warszawskiego. Informację o śmierci kobiety przekazało Muzeum Powstania Warszawskiego. 

Lucyna Adamkiewicz jako nastolatka była łączniczką Zgrupowania „Chrobry II”. Informacja o jej śmierci pojawiła się w czwartek w mediach społecznościowych Muzeum Powstania Warszawskiego. 

Nie żyje Lucyna Adamkiewicz

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci p. Lucyny Adamkiewicz „Ewy” – powstańczej łączniczki ze Zgrupowania „Chrobry II”, więźniarki obozów Auschwitz-Birkenau oraz Mauthausen-Gusen – poinformowało Muzeum Powstania Warszawskiego. 

Lucyna Adamkiewicz brała udział w akcjach, które miały na celu ukazanie prawdy na temat niemieckich obozów koncentracyjnych. W 2018 roku z bólem wspominała ten trudny okres:

– To jest nie do opisania, jak byliśmy traktowani. Nie mogłam uwierzyć, jak usłyszałam, że były to „polskie obozy”. Obozy są niemieckie — mówiła 3 lata temu Adamkiewicz. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłej.

Zobacz zdjęcie: 

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. W niedzielę w kościołach w Polsce odbędzie się liczenie wiernych

Źródło: Muzeum Powstania Warszawskiego 

 
 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.