Zmiana czasu z letniego na zimowy jest tuż, tuż. Mam już koniec września i najwyższa pora pożegnać lato, tym bardziej że za oknami nastała już jesień. Kiedy będziemy musieli przestawiać zegarki? Czy to już w ten weekend, czy kolejny? Panująca aura nie daje nam zapomnieć, że ten dzień nadejdzie lada moment.

Zmiana czasu następuje w Polsce dwa razy do roku. Za każdym razem w mediach pojawia się dyskusja o tym, żeby ujednolicić strefę czasową, aby uniknąć tych ciągłych zmian. Kiedy nastąpi zmiana na czas zimowy w 2020 roku?

Kiedy jest zmiana czasu na zimowy?

Zmiana czasu na zimowy w 2020 roku przypada w nocy z 24 na 25 października, czyli ostatni weekend wspomnianego wyżej miesiąca. To jedyny czas w roku, kiedy doba zyskuje dodatkową godzinę. Polacy cieszą się z niej najbardziej wtedy, ponieważ mogą pospać dłużej o całe 60 minut.

Przejście na czas zimowy jeszcze przed nami, ale w marcu tego roku dokonywaliśmy podobnej zmiany tylko, że na czas letni — wtedy musieliśmy uaktualnić godzinę do przodu.

  1. Nie ma wątpliwości. Nadchodzą wielkie zmiany w 500 plus, rodzice nie będą zachwyceni
  2. Masz taką 2-złotówkę w portfelu? Może być warta nawet kilka tysięcy złotych
  3. Oficjalny komunikat Ministra Edukacji. Chodzi o zamknięcie szkół, Piontkowski właśnie poinformował

Jak obliczyć, kiedy wypadnie zmiana czasu?

Ta szczególna zmiana odbywa się zawsze w określonych porach. Czas letni na zimowy zamieniamy zawsze o godzinie 3 w nocy w ostatnią niedzielę października, co w tym roku przypada 25 października. Natomiast z zimowego na letni podobnie, tylko że w ostatnią niedzielę marca. W zależności od czasu przesuwamy do przodu, lub cofamy wskazówki zegara o godzinę.

Od wielu lat toczą się dyskusję, czy warto zostawić te coroczne zmiany czasu, czy lepiej jest ujednolicić strefę czasową dla całej Polski. Zrobiło tak już wiele innych krajów świata. Parlament Europejki zapowiedział, że w 2021 roku będziemy zmieniać już czas po raz ostatni. Na razie nie są znane szczegółowe ustalenia w tej sprawie, a prawo cały czas nie zostało zmienione. Na pewno ostateczną decyzję będą miały państwa członkowskie.

Pamiętacie, żeby dwa razy do roku zmienić czas? Teraz zazwyczaj smartfony robią to automatycznie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tragiczne sceny na autostradzie, nie żyje 13 osób. Wśród ofiar dzieci, porażające informacje z zagranicy
  2. Okropny koniec sezonu wakacyjnego dla Adama Małysza. Niestety, żywioł uderzył w jego posesję, mamy zdjęcie
  3. Zdezynfekowała ręce, chwilę później rozegrał się prawdziwy dramat. Jej dzieci wpadły w panikę, rozległ się jeden wielki krzyk
  4. Lewandowski będzie gwiazdą nowego serialu TVN. Podobnych rzeczy jeszcze nie było, przygotujcie się na wielki hit
  5. Agata Duda w końcu pokazała prawdziwą twarz. Zrobili jej zdjęcie z ukrycia, jeden kadr będzie się ciągnął za nią latami
  6. Najgorszy i skrajnie szkodliwy błąd podczas rozmrażania mięsa, masowo popełniany przez zwykły pośpiech

Źródło: poznan.naszemiasto.pl

 

Poprzedni artykułDaniel Martyniuk przeszedł samego siebie. Czara goryczy się przelała, internauci są wściekli
Następny artykułAgnieszka trafiła do szpitala, ruszył proces w sprawie tragedii kobiety. „Myślałam, że mnie wykończą”
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl