Lelum.pl > Samo Życie > Znaki zodiaku: Charakterystyka i dopasowanie! Sprawdź siebie
Barbara Ruppel
Barbara Ruppel 30.11.2018 13:21

Znaki zodiaku: Charakterystyka i dopasowanie! Sprawdź siebie

titanic
Fot.screen z filmu „Titanic”

Znaki zodiaku skrywają wiele tajemnic. Każdy z nich jest inny i każdy ma swoje wady, jak i zalety. Niektóre znaki zodiaku są wprost stworzone do bycia przyjaciółmi lub partnerami, inne nie powinny przebywać w pobliżu siebie, ponieważ może się to skończyć źle dla obu osób. Skąd wiedzieć, czy jesteśmy kompatybilni z drugą osobą? Znajomość znaków zodiaku może nam w tym pomóc.

Znaki zodiaku nie będą mieć już przed wami żadnych tajemnic – w tym kompleksowym artykule odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące charakterystyki znaków oraz tego, z jakimi znakami są w stanie stworzyć idealny związek. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto zawracać sobie głowę jakąś osobą albo bardzo chcesz dowiedzieć się, jak się oblicza ascendent (i co to w ogóle jest), ten artykuł jest specjalnie dla ciebie.

Jakie znaki zodiaku do siebie pasują?

Są znaki zodiaku, które pasują do siebie jak ulał. Jeżeli zastanawiasz się, jakie znaki zodiaku pasują do siebie, poniżej znajdziesz wszystkie informacje dotyczące kompatybilności poszczególnych znaków zodiaku. Mamy nadzieję, że ten krótki przewodnik po partnerach o cechach idealnych dla naszego znaku zodiaku sprawi, że będziesz wiedziała, jaki charakter i preferencje najlepiej pasują do twoich (ze względu na solarny znak zodiaku).

Jakie znaki zodiaku pasują do mnie?

Takie, które są z nami kompatybilne astrologicznie. Koniec z niedobranymi partnerami i nieudanymi związkami – znaki zodiaku podpowiedzą ci, jakie cechy powinien mieć twój partner, by stworzyć pełen czułości, miłości i wzajemnego wsparcia związek. Ponieważ nie wszystkie znaki zodiaku pasują do siebie romantycznie, warto najpierw poznać charakterystykę każdego znaku i ocenić ich kompatybilność względem nas samych. Nie musisz czytać dziesiątek horoskopów, by wyłuskać ważne informacje – my zrobiłyśmy to za ciebie 😉

BARAN

Jaki jest zodiakalny Baran? Zodiakalny Baran to wulkan energii i jedne z najbardziej ambitnych znaków zodiaku. Ponieważ Baran jest pierwszym znakiem, rozpoczynającym cały cykl, w życiu również stara się być pierwszy – kiedy Baran obierze sobie jakiś cel lub kierunek, nic nie jest w stanie go zatrzymać. Osoby urodzone pod tym znakiem są idealnymi szefami i liderami – wiedzą, czego chcą i jak to osiągnąć, dlatego ich podwładni czują się bezpiecznie, będąc pod skrzydłem Barana. Czasem jednak Barany mogą być zbyt agresywne w swoich działaniach, dlatego powinny zachować umiar i równowagę. Jakie cechy ma Baran? Baran jest w ciągłym biegu i nienawidzi stagnacji. Nie lubi być w jednym miejscu, tak fizycznie, jak i psychicznie – Barany ciągle do czegoś dążą i bez wytchnienia wyznaczają sobie kolejne cele.

Zodiakalny Baran w miłości. Bystre i entuzjastycznie nastawione do życia Barany w miłości potrafią być bardzo oddane i hojne, jeżeli wyczują, że trafiły na odpowiedniego partnera. Osoby urodzone pod tym znakiem bardzo szybko się zakochują i zazwyczaj otwarcie mówią o swoich uczuciach, nie chcąc marnować czasu i energii na romantyczne podchody i niedomówienia. Barany uwielbiają jasne i klarowne sytuacje, tak w biznesie, jak i w miłości, dlatego jeżeli umawiasz się z Baranem, możesz być pewna, że powie ci, czy mu się podobasz, czy nie. Barany nie znoszą rutyny – potrzebują ciekawego związku, pełnego dynamiki oraz wzajemnej fascynacji. Szara i miałka rzeczywistość w związku będzie dla Barana zabójcza, dlatego wycofa się i będzie szukał relacji, która przyniesie mu satysfakcję. Jaki znak zodiaku pasuje do Barana? Najlepszy partner dla Barana to osoba urodzona pod znakiem Wagi i Strzelca. Najgorszy partner dla Barana? Byk, Rak, Panna, Koziorożec i Ryby.

BYK

Jaki jest zodiakalny Byk? Byki uwielbiają otaczać się luksusowymi i pięknymi rzeczami. Nigdy nie odmówią sobie przyjemności, ale nie oznacza to, że są puste i materialistyczne. Ich umiłowanie do piękna i luksusu wynika z tego, że jako tzw. znak ziemi, najpełniej przezywają życie używając wszystkich zmysłów – nie dla nich chodzenie z głową w chmurach lu mędrkowanie, Byki kochają namacalne rzeczy i zamiast wykładu o jaskini Platona, wolą posłuchać ulubionej, relaksującej muzyki podczas gorącej kąpieli z dodatkiem olejków eterycznych. Jakie cechy charakteru mają Byki? Byki są wytrwałe i cierpliwe, mają również bardzo duże poczucie obowiązku, które potrafią doskonale łączyć ze swoim umiłowaniem do przyjemności. Jeżeli chcesz nakłonić Byka do zmiany zdania, lepiej sobie odpuść – te znaki zodiaku są bardzo uparte i niezwykle rzadko zmieniają swoje zdanie.

Zodiakalny Byk w miłości. Ponieważ jedną z najlepszych cech Byka jest wytrwałość i cierpliwość, jest on idealnym partnerem – wyrozumiałym i zdolnym do poświęceń. Byki to królowie wierności, ponieważ nigdy nie zdradzą ukochanej osoby; zrobią wszystko, by związek był pełen miłości, bezpieczeństwa i czułości. Byki potrzebują emocjonalnej i fizycznej bliskości z partnerem – choć się do tego nie przyznają, uwielbiają się przytulać i zasypiać w objęciach swojego partnera. Jaki znak zodiaku pasuje do Byka? Najlepszymi partnerami dla Byka są osoby urodzone pod znakiem Panny, Koziorożca oraz Byka. Najgorszy partner dla zodiakalnego Byka? Byk powinien unikać osób urodzonych pod znakiem Barana, Bliźniąt i Strzelca, ponieważ dynamika tych znaków i statyczność Byka zdecydowanie nie znajdą cech wspólnych.

BLIŹNIĘTA

Jakie są zodiakalne Bliźnięta? Bliźnięta są pełnym życia i witalności znakiem. Nie znoszą rutyny i jeżeli nic ciekawego i ekscytującego nie dzieje się w ich życiu, stają się smutne i osowiałe. Bliźnięta potrzebują ciągłej stymulacji, kochają zmiany i nowe wyzwania. Nie boją się eksperymentować, idealnie adaptują się do nowych miejsc czy sytuacji. Osoby urodzone pod znakiem Bliźniąt ponad wszystko cenią sobie niezależność i wolność – jakiekolwiek próby uwiązania lub ograniczenia Bliźniąt zostaną przez nich odebrane jako atak, dlatego nie należy tego robić, bo może się to źle skończyć dla naszej relacji z tym znakiem. Bliźnięta zawsze otoczeni są wianuszkiem przyjaciół i adoratorów, ponieważ ich po prostu nie da się nie lubić. Mają łatwość w nawiązywaniu kontaktów i są mistrzami small talku.

Zodiakalne Bliźnięta w miłości. Miłość to najważniejsza rzecz w życiu Bliźniąt – te znaki zodiaku potrafią szukać idealnego partnera przez całe życie, ponieważ nie potrafią żyć w samotności. Bliźnięta potrzebują być z kimś i dzielić się z tą osobą swoimi przemyśleniami, radościami i smutkami. Bliźnięta szukają nie przygód i jednonocnych relacji, ale bratniej duszy. Osoby urodzone pod tym znakiem to niestrudzeni poszukiwacze szczęścia, dlatego zanim odnajdą osobę, z która chcą się zestarzeć, będą romansować z wieloma potencjalnymi partnerami – kiedy już znajdą swoją perłę, nie wypuszczą jej z rąk. Jaki znak zodiaku pasuje do Bliźniąt? Najlepszym partnerem dla Bliźniąt jest Waga. Jednak równie dobrymi partnerami dla tego witalnego znaku zodiaku są Byki, Lwy, Strzelce i Wodniki.

RAK

Jaki jest zodiakalny Rak? Raki to najbardziej niezrozumiane znaki zodiaku. Osoby urodzone pod tym znakiem są bardzo wrażliwe i opiekuńcze, a ich wrodzona empatia sprawia, że są bardzo wyczulone na ludzką krzywdę. Rak, mimo swojej wielkiej wrażliwości, nie potrafi walczyć o swoje marzenia, dając się pokonać swojej nieśmiałości. To dlatego ten znak zodiaku potrzebuje kogoś pragmatycznego i aktywnego, kto popchnie go do działania i dzięki wsparciu którego, Rak osiągnie zamierzone cele i spełni swoje marzenia. Raki nie są jednak do końca bezbronne i strachliwe. Jeżeli ktoś będzie chciał skrzywdzić członka jego rodziny, osoba urodzona pod znakiem Raka pokaże pazury i będzie bronić swoich najbliższych za wszelką cenę. To dlatego Raki są świetnymi rodzicami oraz małżonkami. Osoby urodzone pod znakiem Raka spędzają dużo czasu rozpamiętując przeszłość, przez co mogą być rozgoryczone lub zasmucone, jeżeli skupią się wyłącznie na rozpamiętywaniu negatywnych i przykrych zdarzeń z przeszłości.

Zodiakalny Rak w miłości. Raki są bardzo nieśmiałe, dlatego trudno jest im umówić się na randkę lub nawet zagadać do kogoś, kto im się podoba. Osoby urodzone pod znakiem Raka w miłości są ostrożne, ponieważ ich wrodzona wrażliwość sprawia, że boją się zostać zranione lub oszukane. Jeżeli Rak otworzy przed tobą serce, oznacza to, że naprawdę mu na tobie zależy. Jaki znak zodiaku pasuje do Raka? Najlepszy partner dla Raka to osoba urodzona pod znakiem Skorpiona, Ryb, Koziorożca oraz Raka. Najgorszy partner dla Raka? Baran, Bliźnięta, Strzelec i Wodnik.

LEW

Jaki jest zodiakalny Lew? Lew to prawdziwa dusza towarzystwa. Jest zawsze pewny siebie, szarmancki i doskonale wie, jak zainteresować sobą ludzi. Osoby urodzone pod znakiem Lwa potrafią być nieco zadufane w sobie i buńczuczne, jednak ich towarzyskość, prostolinijność i rewelacyjne poczucie humoru sprawia, że Lwa nie da się nie lubić i łatwo wybacza się mu grzeszki wywodzące się z jego charakteru. Mając Lwa w swojej paczce znajomych, na pewno nie trzeba obawiać się nudy i rutyny. Lew doskonale wie, jak zainteresować i rozbawić towarzystwo – to urodzony show-man i wodzirej.

Zodiakalny Lew w miłości. Lew uwielbia komplementy, dlatego jeżeli znajdzie partnera, który będzie karmił jego dumę i ego, na pewno tak łatwo nie wypuści go z rąk. Osoby urodzone pod znakiem Lwa uwielbiają się bawić i przeżywać życie w pełni – nie spieszno im do ślubu czy ustatkowania się, chyba że znajdą naprawdę wyjątkowego partnera. Lwy są z reguły dość kochliwe, chociaż wystarczy jeden mały zgrzyt lub problem, by Lew wycofał się lub nawet porzucił partnera, nie chcąc stawić czoła trudnej sytuacji. Jaki znak zodiaku pasuje do Lwa? Do Lwa pasują najbardziej ogniste i kochające wolność i przygodę znaki zodiaku: Baran, Strzelec i Lew. Najgorszy partner dla Lwa? Lwy powinny unikać związków w szczególności z… Panną.

PANNA

Jaka jest zodiakalna Panna? Panny uwielbiają porządek i dobrą organizację. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku są poukładane i mogą mieć skłonności do perfekcjonizmu. Panny są bardzo inteligentne i przenikliwe – ich umysł, podobnie jak ich życie i mieszkanie, jest doskonale poukładany i potrafi przechowywać wiele informacji. Panny uwielbiają dbać nie tylko o porządek i równowagę w życiu, ale także o zdrowie i kondycję fizyczną. Fascynuje je zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna, a jeżeli mają jakąś pasję niezwiązaną ze sportem, potrafią oddać się jej bez reszty.

Zodiakalna Panna w miłości. Panna to idealistka, jeżeli chodzi o miłość, wierzy, że gdzieś jest jeden idealny partner, który sprawi, że jej życie będzie opływało w mleko i miód. Osoby urodzone pod tym znakiem z reguły są bardzo skryte i trudno przebić się przez ich grubą skorupę – nie lubią uzewnętrzniać swoich uczuć względem drugiej osoby, ponieważ mają niską samoocenę i boją się, że zostaną zranione. Panny mają bardzo duże oczekiwania względem siebie i swojego partnera, dlatego często są same – żaden partner nie potrafi im sprostać. Jaki znak zodiaku pasuje do Panny? Panna najlepiej porozumie się z drugą Panną, Bykiem i Koziorożcem. Najgorszy partner dla Panny? To Baran, Lew, Strzelec i Wodnik.

WAGA

Jaka jest zodiakalna Waga? Wagi mają wrodzoną umiejętność do zjednywania sobie ludzi. Wyrafinowane i inteligentne uwielbiają długie i stymulujące rozmowy, chętnie dzieląc się swoim punktem widzenia z rozmówcą. Osoby urodzone pod znakiem Wagi w swoim życiu dążą do spokoju, równowagi i bezpieczeństwa. Potrafią bezbłędnie odczytać ukryte motywy innych ludzi, choć rzadko korzystają z tej umiejętności. Wagi, choć mają naturalne inklinacje do rozwiązywania i łagodzenia sporów, starają się unikać konfliktów i kłopotów, jeżeli to tylko możliwe.

Jaka jest zodiakalna Waga w miłości? Waga jest idealnym partnerem dla osób, które potrzebują przestrzeni i wolności w związku. Osoby urodzone pod znakiem Wagi rozumieją, jak ważne jest wsparcie i zrozumienie partnera, dlatego nikt tak jak one, nie kibicuje swojej drugiej połówce w spełnianiu jej marzeń. Wagi uwielbiają dreszczyk zakochania się i z łatwością tracą głowę dla osób, które ich fascynują. Wagom marzy się wielka miłość, a jednocześnie są bardzo ostrożne w wyborze partnera – za żadne skarby nie chcą stracić swojej autonomiczności i wolności. Jaki znak zodiaku pasuje do Wagi? Najlepszymi partnerami dla Wagi są osoby urodzone pod znakiem Barana, Bliźniąt, Strzelca oraz Wodnika. Najgorszy partner dla Wagi? Rak, Skorpion i Koziorożec.

SKORPION

Jaki jest zodiakalny Skorpion? Pełen sprzeczności i namiętności. Jeżeli niektóre znaki zodiaku są tajemnicze, to Skorpion jest królem tajemnic. To najbardziej niezbadany znak o niezwykłej osobowości. Nie da się obok Skorpiona przejść obojętnie. Skorpion jest bardzo uczuciowy i emocjonlany – niestety, dla niego istnieje tylko biel i czerń, dlatego często wpada w skrajności: jest albo ekstatycznie szczęśliwy, albo doświadcza stanów z pogranicza depresji i obłędu. Jaki jest Skorpion? Ten znak zodiaku ma bardzo wojowniczą naturę i ma bardzo dobrą pamięć – szczególnie jeżeli chodzi o urazy, jakich doznał w przeszłości. Osoby urodzone pod znakiem Skorpiona są bardzo odważne i silne, ale bywają mściwe, dlatego lepiej nie zaczynać sporów ze Skorpionami.

Skorpion w miłości. Skorpion albo kocha na zabój, albo nienawidzi – nie istnieje dla niego inna, bardziej wyważona droga. Jest pełen pasji i namiętności, dlatego, kiedy się zakocha – jest w stanie zrobić wszystko dla swojego partnera. Miłość dla Skorpiona jest najważniejszą rzeczą w życiu i będzie szukał idealnego partnera tak długo, aż go znajdzie, nieważne ile zajmie mu to czasu. Jaki znak zodiaku pasuje do Skorpiona? Skorpion będzie czuł się najlepiej w związku z Rakiem, Koziorożcem i Rybami. Najgorszy partner dla Skorpiona? Bliźnięta i Waga.

STRZELEC

Jaki jest zodiakalny Strzelec? Strzelec jest uważany za naczelnego filozofa zodiaku – uwielbia mędrkować i poszerzać swoją wiedzę. Osoby spod tego znaku najlepiej czują się w długich i stymulujących dyskusjach, które poszerzają ich horyzonty myślowe, dlatego Strzelce dobrze czują się jako nauczyciele, artyści i pisarze. Wiedza jest dla Strzelca przysłowiowym potęgi kluczem, który może otworzyć wiele drzwi. Optymistyczne nastawienie do życia, które charakteryzuje ten znak zodiaku sprawia, że Strzelce są lubiane przez ludzi i zazwyczaj bardzo łatwo nawiązują nowe znajomości. Osoby urodzone pod znakiem Strzelca nie lubią rutyny i nudy, dlatego wciąż szukają czegoś, co będzie je stymulować.

Strzelec w miłości. Ponieważ Strzelec jest z natury bardzo sympatyczny i zabawny, łatwo przychodzi mu poznawanie nowych osób i przejmowanie inicjatywy w miłosnych podchodach. W związku ze Strzelcem nie będziesz się nudzić – relacja z osobą urodzoną pod znakiem Strzelca będzie fascynującą i pełną humoru przygodą, przy czym Strzelec, jak przystało na dobrego przewodnika, zadba o twój komfort i bezpieczeństwo. Nie będziesz musiała się o nic martwić, ponieważ jesteś w dobrych rękach (planetą Strzelcom jest Jowisz, który zapewnia dobrą passę i szczęście). Jakie znaki zodiaku pasują do Strzelca? Idealnymi partnerami dla Strzelca są następujące znaki zodiaku: Baran, Lew, Waga, Strzelec i Wodnik. Najgorszy partner dla Strzelca? Byk, Rak, Panna, Koziorożec.

KOZIOROŻEC

Jaki jest zodiakalny Koziorożec? Najważniejszymi cechami Koziorożca jest ambicja i poczucie odpowiedzialności. nic nie jest w stanie powstrzymać Koziorożca przed osiągnięciem celu. Przy tym osoby urodzone pod znakiem Koziorożca są bardzo konsekwentne, lojalne i niezwykle cierpliwe.

Koziorożec w miłości. Koziorożec trzyma swoje uczucia na wodzy i nie pozwala sobie na dużą namiętność czy uczuciowość, co nie oznacza, że nie potrafi kochać. Jest bardzo uważny i zanim wybierze odpowiedniego partnera życiowego, musi dobrze go poznać. Jaki znak zodiaku pasuje do Koziorożca? Byk, Rak, Panna, Koziorożec, Ryby. Najgorszy partner dla Koziorożca? Baran, Bliźnięta, Waga, Strzelec.

WODNIK

Jaki jest zodiakalny Wodnik? Pełen paradoksów Wodnik jest jednym z najlepszych wizjonerów zodiaku. Niektórzy uważają, że jest ekscentryczny i dziwny – sam Wodnik się tym nie przejmuje i nie przestaje być sobą. Autentyczność jest dla niego rzeczą najwaz=żniejszą, podobnie jak wolność i niezależność. Wodniki kochają wiedzę i używanie jej w praktyce – są ciekawe świata, ludzi i…nowych technologii.

Wodnik w miłości. Wodniki uwielbiają przebywać we własnym towarzystwie, ale jednocześnie pragną znaleźć życiowego partnera i poświęcić się mu bez reszty – dlatego randki i związki mogą stanowić dla Wodników wyzwanie. Kiedy już znajdą odpowiednią osobę, Wodniki zarzucają kotwicę i zaczynają budować wspólne życie z partnerem oparte na wierności, szczerości i wzajemnym szacunku. Jaki znak zodiaku pasuje do Wodnika? Idealnymi partnerami dla Wodnika są następujące znaki zodiaku: Bliźnięta, Waga, Strzelec oraz Wodnik. Najgorszy partner dla Wodnika? Rak i Panna.

RYBY

Jakie są zodiakalne Ryby? Ryby są bardzo towarzyskie i lubiane w towarzystwie. Osoby urodzone pod tym znakiem roztaczają wokół siebie artystyczną i kreatywną aurę, przez co najczęściej zajmują się właśnie sztuką w jej różnych postaciach. Ryby mają skłonności do mistycyzmu i uwielbiają tajemnice oraz parapsychologię. Nierzadko praktykują magię, znają dobrze astrologię i ciekawią ich niewyjaśnione zjawiska.

Ryby w miłości. Ponieważ Ryby są największymi marzycielami w całym zodiaku, nie można odmówić im również romantyczności. Są w stanie szukać swojego idealnego partnera niestrudzenie przez całe życie, w ogóle nie przejmując się niepowodzeniami. Jaki znak zodiaku pasuje do Ryb? Idealnymi partnerami dla Ryb są Raki, Skorpiony, Koziorożce i Ryby. Najgorszy partner dla Ryb? Ryby powinny unikać Barana, Bliźniąt i Wodnika.

Znaki zodiaku – pakiet informacji

Ile jest znaków zodiaku?

W zodiaku jest 12 znaków, są to: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik i Ryby. Jak sprawdzić znak zodiaku? By sprawdzić znak zodiaku wystarczy, że będziesz znać datę swoich urodzin. Każdy z 12 znaków ma przypisany konkretny przedział czasowy, którym włada. Jakie są daty znaków zodiaku?

 1. Baran: 21.03 – 19.04
 2. Byk: 20.04 – 22.05
 3. Bliźnięta: 23.05 – 21.06
 4. Rak: 22.06 – 22.07
 5. Lew: 23.07 – 23.08
 6. Panna: 24.08 – 22.09
 7. Waga: 23.09 – 22.10
 8. Skorpion: 23.10 – 21.11
 9. Strzelec: 22.11 – 21.12
 10. Koziorożec: 22.12 – 19.01
 11. Wodnik: 20.01 – 18.02
 12. Ryby: 19.02 – 20.03

Co oznaczają znaki zodiaku?

Znaki zodiaku oznaczają czas, w którym dana osoba się urodziła. Kiedy przychodzimy na świat w konkretnym dniu, nasza energia przez całe życie będzie związana z patronującym nam znakiem, np. Strzelcem czy Rybami. Co to jest znak zodiaku? Znak zodiaku jest gwiazdozbiorem, przez który przechodzi ekliptyka (wielkie koło wokół Ziemi, po którym pozornie porusza się Słońce). Kiedy mówimy o znakach zodiaku zazwyczaj mamy na myśli znak słoneczny (solarny), a więc odpowiadający położeniu słońca, w którym znajdowało się w dniu twoich urodzin. Czy znaki zodiaku mają znaczenie? Niektórzy nie wierzą w prawdę, jaką skrywają w sobie znaki zodiaku twierdząc, że są to bajki wyssane z palca. Inni wierzą, że czas naszych narodzin jest związany z tym, jaki będziemy mieć charakter i z jakimi ludźmi najlepiej się będziemy dogadywać.

A jak jest naprawdę? Prawda zawsze leży gdzieś pośrodku – nie można ani udowodnić, ani obalić prawdziwości wpływu kosmosu na człowieka, dlatego najlepiej wierzyć w to, w co chce się wierzyć i pozwolić innym na to samo. Co mówi o mnie mój znak zodiaku? Twój słoneczny znak zodiaku pokazuje to, jaka jesteś naprawdę – ukazuje prawdziwą naturę oraz cechy twojego charakteru. Twarz, którą pokazujesz światu może różnić się nieco od charakterystyki twojego solarnego znaku zodiaku. Tę twarz nazywamy ascendentem.

Jak obliczyć ascendent znaki zodiaku?

Ascendent można obliczyć znając dokładną godzinę swoich urodzin. Jeżeli nie jesteś w stanie podać dokładnej godziny, ascendent możesz wyliczyć podając 12 w południe (tak radzą astrologowie). W internecie jest mnóstwo narzędzi, które obliczą ascendent za nas, wystarczy wpisać w Google frazę „jak obliczyć ascendent”. Co to jest ascendent? Ascendent nazywany również znakiem wschodzącym jest punktem przecięcia horyzontu z ekliptyką (okrąg, po którym pozornie porusza się Słońce obserwowane z Ziemi).

W jakim znaku zodiaku jest dziś księżyc? Niewiele osób wie, że równie ważny, co słoneczny, jest horoskop księżycowy – nie tylko Słońce ma na nas wpływ, Księżyc również – i to nawet bardziej niż jego płonący kuzyn. Jak obliczyć swój księżycowy znak zodiaku? W internecie jest wiele ciekawych narzędzi, które pomogą ci obliczyć swój lunarny znak zodiaku. Co mówi o nas księżycowy znak zodiaku? Księżyc w zodiaku wskazuje na naszą emocjonalną i uczuciową stronę, na to, co skrywamy w sobie i co skrywamy przed światem. By poznać siebie w pełni warto poznać swój słoneczny i księżycowy znak zodiaku, a także ascendent.

Kto wymyślił znaki zodiaku?

Na to, by podzielić ekliptykę na 12 gwiazdozbiorów wpadli starożytni astrologowie babilońscy około 500 r. p.n.e. Oczywiście, niektóre konstelacje należało skrócić, by zmieściły się na jednej z dwunastu części i tak np. gwiazdozbiór Skorpiona czy Wagi został skutecznie „obcięty”.

Który znak zodiaku jest najgorszy? Który znak zodiaku jest inteligentniejszy? Nie ma ani najlepszego, ani najgorszego znaku zodiaku, każdy z 12 znaków ma swoje mocne i słabe strony, swoją jasną i ciemną stronę. Znaki zodiaku nie określają, czy jesteśmy dobrymi, czy złymi ludźmi – po prostu są zbiorem konkretnych cech charakteru, zachowań i preferencji.

Jak sprawdzić znak zodiaku chiński? Chiński zodiak opiera się na kalendarzu księżycowym, dlatego pierwszy dzień roku wypada za każdym razem innego dnia. Kalendarz chiński składa się z 12 znaków zwierzęcych. Jakie znaki są w chińskim horoskopie? Szczur, Bawół, Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Koza (Owca), Małpa, Kogut, Pies, Świnia (Dzik).

ZOBACZ ZDJĘCIA:

znaki zodiaku

Osoby urodzone pod znakiem Bliźniąt to niestrudzeni poszukiwacze szczęścia, dlatego zanim odnajdą osobę, z która chcą się zestarzeć, będą romansować z wieloma potencjalnymi partnerami – kiedy już znajdą swoją perłę, nie wypuszczą jej z rąk.

znaki zodiaku

Wagom marzy się wielka miłość, a jednocześnie są bardzo ostrożne w wyborze partnera – za żadne skarby nie chcą stracić swojej autonomiczności i wolności.

znaki zodiaku

Osoby urodzone pod znakiem Panny z reguły są bardzo skryte i trudno przebić się przez ich grubą skorupę – nie lubią uzewnętrzniać swoich uczuć względem drugiej osoby.

znaki zodiaku

Osoby urodzone pod znakiem Lwa uwielbiają się bawić i przeżywać życie w pełni – nie spieszno im do ślubu czy ustatkowania się, chyba że znajdą naprawdę wyjątkowego partnera.

znaki zodiaku

Kiedy już znajdą odpowiednią osobę, Wodniki zarzucają kotwicę i zaczynają budować wspólne życie z partnerem oparte na wierności, szczerości i wzajemnym szacunku.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Stringi w liceum. Czy możesz je nosić?
 2. Ile zarabia Doda? Zarobki i majątek Dody to kosmos
 3. Znaki zodiaku, które są aspołeczne. Najlepiej czują się same ze sobą

źródło: astroweb.pl, focus.pl, polki.pl, alstrolabium.pl