Znany youtuber prosił o pomoc i apelował. Teraz nie żyje. Łamiące szczegóły ws. śmierci Roberta Góreckiego
Rafał Górecki, youtuber znany w internecie jako Ravgor, nie żyje. Kultowy twórca internetowy przez lata walczył z ciężką chorobą, która w końcu pchnęła go do czynu samobójczego. W ostatnich latach przed śmiercią wielokrotnie nagłaśniał skalę problemu, która dotyczy wielu Polaków. Teraz jego brat opublikował rozdzierający serce wpis.
YouTuber Rafał Górecki nie żyje. Ravgor przegrał walkę z depresją
Ravgor przez ostatnią dekadę zasłynął w społeczności pranksterów, czyli osób, które nagrywają żarty i psikusy, płatane nagrywanym ludziom. W serwisie YouTube śledziło go ponad 667 tysięcy internautów. W minionych latach zawiesił jednak działalność, ponieważ walczył z depresją. Zaczął też głośno mówić, jak poważnym problemem jest ta choroba.
Z wielką przykrością informuję, że mój brat Rafał zmarł dzisiaj po południu. Jak pewnie większość z Was wie, przez ponad połowę swojego życia, dzielnie i otwarcie walczył. Niestety, pomimo opieki rodziny, wielu prób leczenia oraz terapii, przegrał z chorobą. Datę i miejsce pogrzebu przekażemy wkrótce – napisał na Facebooku jego brat, Marcin Górecki.
Jak zginął Ravgor? Rafał Górecki od lat słał mocne apele w sieci
Serwis eska.pl informuje, że Rafał zmarł z powodu obrażeń poniesionych w wyniku upadku z 12. piętra bloku w swoich rodzinnych Tychach. W jego mediach społecznościowych od lat pojawiały się wpisy dokumentujące, jak straszna dla zdrowia psychicznego potrafi być depresja oraz choroba afektywna dwubiegunowa.
K***a nie wytrzymam już dłużej z tą dwubiegunówką. Mój mózg to popiół – pisał na Facebooku w sierpniu 2020 roku.
Rafał Górecki apelował do Ministerstwa Edukacji Narodowej
Także temat samobójstwa wielokrotnie powracał w jego wpisach. W 2020 roku Rafał udostępnił wywiad z matką transpłciowego chłopca, który wskoczył pod pociąg metra. Dwa lata wcześniej zamieścił gorący apel do Ministerstwa Edukacji Narodowej.
1,5 mln ludzi w Polsce ma depresję a zaburzenia psychiczne 8 MILIONÓW. Zastanawiam się, jak zmniejszyłaby się ta liczba, gdybyśmy mieli w szkołach podstawowych i średnich, chociaż podstawy radzenia sobie z emocjami. Ministerstwo Edukacji Narodowej co Wy na to? – czytamy na jego profilu.
Jeżeli jesteś w kryzysie psychicznym, czujesz, że sobie nie radzisz, nie wstydź się prosić o pomoc. Znajdziesz ją pod tymi numerami telefonów:
- 800 70 2222, Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym, Całodobowo 7 dni w tygodniu
- 800 12 12 12 , Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, Całodobowo, 7 dni w tygodniu
- 116 111 , Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
- 22 484 88 01 , ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania
-
116 123
, Telefon zaufania dla osób dorosłych
w kryzysie emocjonalnym - 815 346 060 , Telefon zaufania Całodobowy
- 514 202 619 , Telefon interwencyjny dla osób w trudnej sytuacji życiowej (w tym osób myślących o samobójstwie) WOIK
Rafał Górecki przegrał nierówną walkę.