Lelum.pl

fot. instagram.com/karolina.szymczak

Żona Piotra Adamczyka trafiła do szpitala. Modelka zmaga się z poważną chorobą

15 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Bardzo przykre chwile w życiu Piotra Adamczyka. Żona aktora, młoda modelka Karolina Szymczak trafiła do szpitala. Opublikowała na Instagramie zdjęcia z placówki i opowiedziała o swojej bardzo rzadkiej chorobie. Zachęcała także inne kobiety do badań i dbania o własne zdrowie.

Bardzo przykre chwile w życiu Piotra Adamczyka. Żona aktora, młoda modelka Karolina Szymczak trafiła do szpitala. Opublikowała na Instagramie zdjęcia z placówki i opowiedziała o swojej bardzo rzadkiej chorobie. Zachęcała także inne kobiety do badań i dbania o własne zdrowie.

Po przebytej operacji żona Piotra Adamczyka stwierdziła, że nie ma zamiaru ukrywać swojej choroby. Chociaż wraz z małżonkiem starają się żyć z dala od błysku fleszy, to w ważnych sprawach nie boi się zabierać głosu.

Żona Piotra Adamczyka przeszła operację

Młoda modelka i prywatnie żona Piotra Adamczyka, Karolina Szymczak stara się aktywnie spędzać czas w swoich mediach społecznościowych. Zabiera głos w różnych sprawach, szczególnie takich, które bezpośrednio dotyczą zdrowia. Wczoraj na jej Instagramie pojawiło się zdjęcie ze szpitala, gdzie przeszła operację.

Szymczak zdradziła, że choruje na endometriozę, czyli chorobę, w której świetle komórki błony śluzowej macicy nieprawidłowo wszczepują się w inne takanki organizmu. Zdaniem dr. Tomasza Rocickiego problem ten dotyczy od 6 do 15% populacji kobiet, czyli statystycznie, co dziesiątej kobiety.

Małżonka Piotra Adamczyka nie ma zamiaru ukrywać swojego problemu przed innymi i chce zachęcić inne kobiety, do wykonywania badań oraz dbałości o swoje zdrowie. Co więcej, przekonywała, że nie można sobie wmawiać, iż ból jest czymś normalnym.

Dziewczyny, zdecydowanie bardziej boli miesiączka przy endometriozie niż rany dzień po operacji. Tak że warto. Dlaczego się tym wszystkim dzielę? Bo choroba nie powinna być czymś, czego się wstydzimy. O tym trzeba mówić, żeby inne kobiety miały z tyłu głowy, że trzeba się badać i nie dawać sobie wmawiać, że ból jest czymś normalnym. Ból zawsze jest patologią. – pisała Karolina Szymczak na swoim Instagramie.

Karolina Szymczak o przebiegu endometriozy

Żona Piotra Adamczyka pospieszyła z pomocą kobietom, które w dalszym ciągu nie wiedzą, czym jest endometrioza, oraz w jaki sposób może ona przebiegać. Okazuje się, że wiele z nich myśli, iż jest to choroba, która dotyka kobiety po menopauzie.

Jak mówię komuś, na co jestem chora, większość ludzi pyta: a co to takiego albo mówią, że to choroba kobiet po menopauzie. To duży błąd. Endometrioza to choroba przede wszystkim kobiet w okresie rozrodczym i nastolatek. Wiąże się najczęściej z bólem podczas miesiączki, bólem podczas stosunku seksualnego oraz trudnością z zajściem w ciążę – opowiada Karolina Szymczak.

Piotr Adamczyk rzadko pokazuje się ze swoją małżonką publicznie, oraz niechętnie udzielają wywiadów. Zdarzały się jednak wyjątki od tego .

Dowodem na ich niechęć bycia na świeczniku może być fakt, że Karolina Szymczak po raz pierwszy wrzuciła na Instagrama zdjęcia z ich ślubu dopiero podczas rocznicy. Jednak fakt o ich zaślubinach wyszedł na jaw tuż po uroczystościach .

Zobacz zdjęcia:

Żona

Karolina Szymczak przeszła operację, o czym opowiedziała na swoim Instagramie.

Żona

Karolina Szymczak zmaga się z endometriozą.

Żona

Z Piotrem Adamczykiem jest w szczęśliwym związku, jednak rzadko pokazują się publicznie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: jastrzabpost.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Plotki i gwiazdy

Wojciech Glanc przewiduje rozpad jednego z najgłośniejszych małżeństw. Para właśnie spodziewa się dziecka
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Kopali jej plecak, próbowali zabrać kurtkę. Sylwia Bomba zalana łzami opowiedziała o dramacie z przeszłości
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Tak świat dowiedział się o oświadczynach Dawida Kubackiego. Reakcja Marty była zaskakująca
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Maciej Rock ujawnił, jakie ma relacje z Piotrem Gąsowskim. Cała prawda wyszła na jaw
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Czarno białe zdjęcie na profilu Marty Kubackiej, a pod nim słowa wsparcia i życzenia zdrowia. Cała Polska jednoczy się w modlitwie
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

„Jaka chudzina”. Co się stało z Magdą Narożną? Ludzie jej nie poznają po drastycznej przemianie
Czytaj więcej >
Karol Osiński

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​[email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]