14 października media obiegła tragiczna informacja: 20-letnia studentka z Portugalii została znaleziona martwa na jednym z balkonów akademika Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Teraz śledczy ujawnili nowe informacje.

W czwartek na balkonie akademika warszawskiego AWF znaleziono zwłoki studentki z Portugalii, która przebywała w Polsce na Erazmusie. Co było przyczyną śmierci dziewczyny?

Do tej pory było wiadomo, że kobieta zginęła podczas próby dostania się do budynku akademika przy ulicy Marymonckiej. Rankiem 14 października znalazł ją pracownik AWF-u.

Śmierć studentki z Portugalii – nowe fakty w sprawie

Ciało 20-letniej Portugalki znaleziono na balkonie budynku numer 21 przy ulicy Marymonckiej. Wiadomo, że wieczór wcześniej odbywała się tam impreza studencka.

Portugalka była studentką Politechniki Warszawskiej, a w Polsce studiowała w ramach programu Erazmus. Dwudziestolatka próbowała dostać się na imprezę, jaka odbywała się w akademiku AWF-u, ale nie została wpuszczona przez portiera.

Policja podejrzewa, że dziewczyna usiłowała później dostać się do budynku inaczej – drogą przez balkon. Służby poinformowały, że Portugalka była pod wpływem alkoholu, co mogło doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku.

Super Express rozmawiał ze studentami uczelni, którzy powiedzieli, że głowa dziewczyny tkwiła między barierkami, jakby bardzo niefortunnie się poślizgnęła.

Obecnie prokuratura prowadzi postępowanie, jakie ma ustalić przebieg, okoliczności oraz świadków wydarzenia. Przeprowadzane są też oględziny samego miejsca, w jakim doszło do tragedii.

Źródło: Gazeta.pl, Super Express

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Komunikat Adama Niedzielskiego. Powiedział, co czeka nas w listopadzie i grudniu
    2. Przykry komunikat policji przed „Wszystkich Świętych” ws. cmentarzy
    3. Jak rozpoznać, że zbliża się śmierć? Organizm umierającego wysyła sygnały