Twierdzi się, że może to pomóc poprawić samopoczucie i wyleczyć niektóre choroby. Akupunktura – na czym polega ten tajemniczy zabieg i co ona leczy?

Akupunktura – jak działa?

Tradycyjna medycyna chińska wyjaśnia, że ​​zdrowie jest wynikiem harmonijnej równowagi uzupełniających się skrajności „yin” i „yang” siły życiowej znanej jako „qi”, wymawiane jako „chi”. Uważa się, że choroba jest konsekwencją braku równowagi sił.

Mówi się, że Qi przepływa przez meridiany i ścieżki w ludzkim ciele. Wspomniane meridiany oraz przepływy energii poruszają się przez 350 punktów akupunktury w całym ciele.

Mówi się, że wprowadzenie igieł w te punkty za pomocą odpowiednich kombinacji przywraca przepływ energii z powrotem oraz buduje jej równowagę.

Punkty akupunktury są postrzegane jako miejsca, w których można stymulować nerwy, mięśnie i tkankę łączną. Stymulacja zwiększa przepływ krwi, jednocześnie wyzwalając działanie naturalnych środków przeciwbólowych organizmu.

Zabieg wykonany poprawnie, jest bezpieczny. Istnieje bardzo niewiele skutków ubocznych. Można go skutecznie łączyć z innymi zabiegami.

Akupunktura – co leczy?

Lista jest naprawdę imponująca. Oto choroby, dolegliwości oraz schorzenia, które można poddać leczeniu akupunkturą.

– bóle dolnej części pleców,

– bóle szyi,

– zapalenie kości i stawów,

– bóle kolana,

– bóle głowy i migrena,

– wysokie i niskie ciśnienie krwi,

– nudności i wymioty wywołane chemioterapią,

– niektóre choroby żołądka, w tym wrzód trawienny,

– bolesne miesiączki,

– czerwonka,

– alergiczny nieżyt nosa,

– bóle twarzy,

– poranne mdłości,

– reumatoidalne zapalenie stawów,

– skręcenia,

– łokieć tenisisty,

– rwę kulszową,

– bóle zęba

– nerwobóle.

Poprzedni artykułSkuteczny sposób na przebarwienia skóry
Następny artykułTVP przekazało tragiczną wiadomość. Nikt nie spodziewał się jego nagłej śmierci, pogrzeb już w czwartek
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.