Alarm ostrzegawczy to niezbyt częste zjawisko w naszym kraju. Jednak już jutro ta sytuacja będzie miała miejsce. Rozlegnie się alarmowy sygnał ostrzegawczy, który będzie mieć związek z ewentualnym zagrożeniem. Sytuacja jest poważna, zatem warto się zapoznać, kiedy i gdzie możemy spodziewać się dźwięku wszystkich syren.

Już jutro w jednej części polski będzie można usłyszeć alarm. Takie działania pojawiają się w naszym kraju niezbyt często, jednak nigdy nie dzieje się to bez powodu. Zawyją wszystkie syreny, które będą oznaczać sygnały ostrzegawcze.

Sygnały ostrzegawcze. Już jutro w Polsce rozlegnie się alarm

Jak dowiedział się portal polsatnews.pl już jutro na Mazowszu można spodziewać się sygnałów ostrzegawczych. Alarm, który usłyszą mieszkańcy województwa mazowieckiego, będzie powtarzać się w dniach od 6 do 9 października. Zespół prasowy Wojewody Mazowieckiego podał informację, że jest To zaplanowany trening systemu wczesnego ostrzegania towarzyszący ćwiczeniu RENEGADE– SAREX-20.

Mieszkańcy Mazowsza mogą spodziewać się trzyminutowego modulowanego dźwięku syren, który będzie sygnalizować pojawienie się alarmu. Po jakimś czasie alarm zostanie odwołany poprzez trwający trzy minuty ciągły dźwięk syren.

  1. Dariusz: „Moja żona urodziła 2 miesiące temu. Jej ciało wygląda okropnie, mam udawać, że jest inaczej?”
  2. Michał Szpak nie miał łatwego życia, o czym wolałby nie wspominać. Upokorzenie, cierpienie są tylko wierzchołkiem góry lodowej
  3. Był uwielbianym aktorem, widzieliśmy go w ”M jak miłość”. Niestety nie żyje

W jakim celu przeprowadzane są ćwiczenia alarmowe?

Według doniesień serwisu polsatnews.pl załączenie syren alarmowych będzie miało związek z elementem ćwiczeń przeprowadzanych na wypadek powiadomienia o zagrożeniu nalotów powietrznych. Zespół prasowy Wojewody Mazowieckiego zaznacza, że są to tylko ćwiczenia treningowe, zatem mieszkańcy województwa mazowieckiego nie powinni podejmować żadnych działań związanych z nimi.

Komunikat Zespołu prasowego Wojewody Mazowieckiego brzmi:

 Zadanie polegające na ostrzeganiu i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wójt – informuje Zespół.

Na koniec dodano, kto będzie odpowiedzialny za uruchomienie syren:

– Syreny zostaną uruchomione przez wojewódzkie, powiatowe oraz miejskie Centra Zarządzania Kryzysowego – dodano.

Zatem mieszkańcy województwa mazowieckiego nie muszą specjalnie reagować na nadchodzące alarmy, jednak warto zapoznać się z ewentualnymi zagrożeniami, których one dotyczą.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pilna akcja służb, karetki masowo wywożą ludzi. Dramatyczne sceny w centralnej Polsce
  2. Niestety, zacznie się już jutro. Cała Polska będzie zablokowana, niepokojące informacje
  3. Media przekazały niewyobrażalnie smutne informacje. Nie żyje uwielbiany aktor, został zamordowany
  4. Pilna wiadomość. Jeden z najważniejszych polskich polityków zarażony koronawirusem
  5. Kolejne obostrzenia w Polsce? Jest stanowisko ministra zdrowia, wielu nie będzie zadowolonych
  6. Wyjątkowo do mięsa wrzuciła łyżkę ulubionej przyprawy, rodzina nie mogła uwierzyć w niebiański smak kotletów

Źródło: polsatnews.pl

Poprzedni artykuł9-letni chłopiec czekał ponad 10 godzin na poskładanie ręki. Tacie puściły nerwy: ”jeszcze barbarzyństwo czy już bestialstwo?”
Następny artykułPojawia się na naszej skórze. Daje sygnał, że jesteśmy zarażeni koronawirusem
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl