Tamara Łempicka to czołowa polska artystka. Jej twórczość była niesamowita i budzi zachwyt do tej pory. Malarka wykazywała się niesamowitą odwagą w wyrażaniu swojej osoby i uczuć. Nie kryła się ze swoją orientacją i otwarcie mówiła, że jest biseksualna. Łempicka zmarła podczas snu.

Tamara Łempicka była jedną z najsłynniejszych polskich artystek. Jej obrazy wzbudzają zachwyt w wielu osobach, a uznanie znajdują nawet wśród gwiazd światowego formatu. Madonna od lat jest wielką fanką twórczości Tamary Łempickiej.

Malarka na świat przyszła w Warszawie 1898 roku, a zmarła za granicą w 1980 roku. Jej życie było dość kontrowersyjne, zważając na okres, w którym żyła, dlatego do dziś jej osoba pozostaje w pamięci ludzi. Google postanowił uczcić urodziny wielkiej artystki i na stronie głównej wyszukiwarki znajduje się grafika, która przypomina o 120. rocznicy urodzin Łempickiej.

Tamara Łempicka urodziła się jako Maria Gurwik-Górska. Była córką mecenasa Borysa Gurwik-Górskiego, który był rosyjskim Żydem, a także Malwiny, z domu Dekler, pochodzącej z bardzo wpływowej i zamożnej, polskiej rodziny.

Tamara Łempicka prowadziła kontrowersyjne życie

Artystka sprytem wykazywała się już jako dziecko. Właśnie wtedy dopuszczała się kłamstw i symulowała choroby, aby tylko móc wyjechać na wakacje do Włoch, które bardzo lubiła. Spędzając przez lata wakacje w tym kraju, rozkochała się w renesansowej sztuce obserwowanej w Rzymie, Florencji, a także Wenecji.

W 1916 roku wyszła za mąż. Poślubiła prawnika Tadeusza Łempickiego, który był synem bratanicy Cypriana Kamila Norwida. Owocem miłości małżeństwa, była córka – Maria-Christina Łempicka. Kiedy doszło do rewolucji październikowej, bolszewicy aresztowali męża Tamary. W imię miłości Łempicka postanowiła uratować swego męża i w tym celu spędziła noc ze szwedzkim konsulem. Dzięki temu uzyskała pomoc w ucieczce z Rosji, a także ocaliła życie Tadeusza.

W późniejszym czasie, kiedy kariera Łempickiej nabrała tempa, pojawiły się liczne romanse i skandale. Tamara Łempicka nie ukrywała się ze swoją biseksualnością, co było bardzo odważnym wyznaniem, jak na panujące w tym czasie standardy. Przez niewierność żony Tadeusz podjął decyzję o rozwodzie, a Łempicka popadła w depresję.

W 1980 roku artystka zmarła podczas pobytu w Cuernavaca. Do śmierci doszło podczas snu. Zgodnie z wolą Tamary Łempickiej, jej ciało zostało skremowane, a prochy artystki zostały rozrzucone z helikoptera nad wulkanem Popocatepetl. Jesteście fanami twórczości malarki?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie uwierzycie. Tożsamość żony Prokopa sprawi, że opadną Wam szczęki
  2. Majewski napisał książkę o aferze z Deynn. To, co zrobił później, zaskoczyło fanów
  3. Chora Irena Santor we wzruszających słowach. Mówiła o swojej śmierci

Źródło: pikio.pl

Poprzedni artykułWiśniewski publicznie zmieszał z błotem matkę swoich dzieci
Następny artykułJest ŹLE. „Boczek” z Kiepskich walczy z ciężką chorobą